Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

dogbrand

Member
Преди няколко дни написах един постинг, за възможните варианти на действие ако не сме на първа страница в Google.
Постинга се намира тук: http://socialevo.net/parva-stranica-v-google-a-kakvo-da-pravim-ako-ne-sme-na-neya-413748

Ще се радвам, да споделите какво мислите и вие, и какво бихте предприели ако не сте на първа страница в Google.
Идеята е, че е възможно излизането на първа страница, да не е финансово рентабилно, защото разходите да кажем за PPC реклама биха били по големи от парите които ще изкарате. Какви са вашите варианти в този случай?
 
От: Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

нищо интересно, нищо ново...яд ме е, че си загубвих времето да чета статията
на мен не ми беше полезна с нищо, все едно сте я написал колкото да увеличавате броя на статиите в сайта...
 
От: Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

Ами целта е по скоро за хора който нямат опит, все пак доста от тези които четат този сайт са доста начинаещи. Пуснах я тук по скоро да обсъдим други варианти, а не да се опитвам да ви уча на нещо ново.
Има доста идеи за които не се сещаме, и за това ще е хубаво да ги споделяме. Това ми беше идеята, а не да се опитвам да уча хората тук на нещо:)
 
От: Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

Ако трябва да съм честен, взе да ми омръзва да чета общи статии. Нищо лично, но ще се присъединя към мнението на nortrant.
Дори малко ме издразни първа "рекламна" точка за старт.бг. и "доста солидния трафик".

Може би статията би била полезна за начинаещи "уебмастъри".
 
От: Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

Определено нивото на потребителите в предприемач се вдигна и подобни статии са подходящи единствено за начинаещи.

Рекламата в нишовите сайтве не съм съгласен, че е трябва да е евтина, точно обратното тя е по-скъпа на уникален посетител в сравнение с рекламата в масовите медии именно защото в нишовите сайтове се таргетира трафика много силно и буквално това може да бъде краен клиент. Разбира се реклама в подобни сайтове е подходяща за онлайн магазини, определени анкетни кампани и прочие за останалите сайтове не виждам смисъл от подобен вид реклама.

Офлайн промотиране да ако си сайт за групово пазаруване или онлайн магазин отново, може да събереш определен брой посетители и продажби, а офлайн рекламата примерно с лифлети е много евтина, но и това няма да ни помогне да излезем от задните страници.

Подписите по форумите са хубаво нещо, особен ако дават реален линк. Това спомага за по-бързото индексиране на страницата, за по-доброто и класиране в серпа, но си отнема много време да пишеш коментари. Това обаче може да те изкара на по-челни позиции в гоогле.

Общо взето в статията се говори за всеобщи и известни методи ... липсват ми някак си статии с тънкости и пинизи за прилагане ...
 
От: Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

socialevo - мислех, че е за социални мрежи, но явно е типа "за всички - колкото си може повече теми за да може колкото си може повече хора да намерят "нещо-като нищо""
много мразя така - от всичко по малко, може да не е качествено но важното е да има :roll:

в една статия трябва да бъде обяснено всичко за което се споменава.. от тази статия изникват повече въпроси от тези които съм имал преди да я прочета - но отговор не могха да намеря в нея...

4. Пишете за други сайтове
пак празни приказки
я ми дай 10 сайта в които мога да изпратя статии за климатици, мерси :beer:

Общо взето в статията се говори за всеобщи и известни методи ... липсват ми някак си статии с тънкости и пинизи за прилагане ...
ами статията не е писана от човек който се занимава с това...
тези техники описани в статията са твърде стари и който се занимава повече с интернет ги знае и 10 реда не е проблем да се напишат

аз си мислех, че този сайт - socialevo - иска да се открой с нещо ново, уникално и полезно (визирам това, че се бута за медиен партньор на разни представяния и т.н., но дефактно това е един обикновен сайт.

сега една колежка ме подсети... престани с този start.bg
разбирам, че работиш за investor, но ти го изкара като че ли ще получиш 1 милион посещения от него...
 
Последно редактирано:
От: Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

dogbrand == "куче марка" ? kefi_me : ...

Иначе за останалото - не ме 'кефи' и мен нещо - поредния кандидат seo гуру таргетира начинаещи сякаш аха-аха да им каже как да се озоват на първа страница просто ей така.
 
От: Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

dogbrand == "куче марка" ? kefi_me : ...

Иначе за останалото - не ме 'кефи' и мен нещо - поредния кандидат seo гуру таргетира начинаещи сякаш аха-аха да им каже как да се озоват на първа страница просто ей така.

Точно в днешни дни надали някой може да ти каже нещо. ;) Като гледам няма вариации за сигурност просто все още не попаднали по гилотината. Аз тука за вътрешна страница в слаба конкуренция се борих да излена в топа и кво веднага пуснаха майкъл джаксън и почнаха такъв денс дето къртят плочките с него. Направо реших да спирам линкбилдинга вече, че ми писна се занимавам с тъпи компании. А за статията нека има четива и за начинаещите, за жалост дано да им свършат някаква работа. :(
 
От: Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

Понякога като чета различните коментари в различни форуми, имам усещането, че хората едва ли не очакват, че с прочитането на 1-а статия ще им се решат всичките проблеми.
Никой не се е родил "научен" и когато сам се опитваш да постигнеш нещо, подобни достъпно изложени статийки са подходящи за начало.
 
От: Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

Негативните коментари за статията са заслужени. Погледнах я за 5 секунди и видях че няма нищо в нея. Но въпроса е конкретен и нека дадем конкретни отговори. Моя отговор е всекидневна активност по 3те основни социални мрежи.
 
От: Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

Урок №...:

Огледай се.
Имай идея за аудиторията и контекста преди да решиш дали и как да си предложиш стоката.
Линк към такава статия тук е като да отидеш на сбирка на отегчени краставичари и по някое време да отвориш раницата и да почнеш да вадиш разни корнишонки...
 
Последно редактирано:
От: Какво да правим ако не сме на първа стрнаица в Google

За тези, които не са добре запознати с начините за оптимизация, смятам, че тази информация ще им бъде доста полезна.
 

Горе