Какво да правим в този случай...

Ах!Тази тема за 50-те левааа! Гледах я и си мислех - или юзърът е много закъсал и са му нужни точно тези 50лв или иска набързо да излъже някой. И в двата случая не ми е минавло през акъла, че за тази цена може да се направи нещо качествено - или програмистът е кръгъл идиот и качеството съответства на цената (ниско) или му се изкарват бързи и лесни пари за нищо работа (пак с ниско качество). Вината на програмиста е, че не е казал, че за тази цена има само началната уговорка и да си качва цената с всяко ново изискване. Вината е и на купувача, защото тя не се е съобразила, че за тези пари не може да иска работа като за $1500.

На мен са ми искали $470 за това от компания да ми прехвърлят инфото от един хостинг на друг - без нищо друго - просто сваления бекъп да се качи и, в случай на нужда, да се намести някой таг (ест - гледях мн тъпо като го разбрах - хаха). За 50лв е смешно да се иска или очаква повече от най-прост сайт или модулче...
 
От: Какво да правим в този случай...

Така.... ето ме и мен другата страна в спора. Нека уточня нещо:

1. Това което исках го описах преди той да се е съгласил да работи този проект, и много добре знаеше с какво се захваща и за какви пари.
2. Когато започна да работи по проекта (това пак с около и седмица и и половина закъснение от уговореното) взе да повтаря , колко много работа за 50 лв. и т,н., пак подчертавам, че той знаеше какво искам още в началото и винаги можеше да откаже да го започва, но явно ламтеше за тези прословути 50 лв.
3. Когато човек си дава парите иска продукта да е по негов вкус - говоря за големина и цвят на буквите.
4. На упрека защо не съм качвала новини - защото админ. панела позволява качването само в 3 категория.
5. Този некоректен човек (няма да му слагам грози епитети както той на мен) наистина е на линия на скайпа, друг е въпроса като му пиша отговаря ли. (Веднага като взе парите и седмица и половина не ми отговаря на скайпа, писах, писах, писах, но уви..............глас в пустиня). Свърза се с мен едва когато видя оплакването ми във форума.
6. Когато го попитах защо не ми отговаря толкова време за да ми даде паролата, той ми отговори, че имал по високоплатена поръчка и затова..........
7. По въпроса за wordpress, отначало моята идея беше такава, но явно не може да работи на wordress и затова самоинициативно реши да прави сайта на собствена система, и това ми го каза след като го беше започнал.
8 . Виждали ли сте сайт за новини, който на заглавната страница заглавията да са 1/3 от цялото заглавие. На това ако му казвате претенция...
9. Кой каквото и да казва факт е , че ми взе парите и колкото и да му пишех на скайпа за да ми даде паролата не отговаряше .
10. Настоявам да ми върне парите! Сайта ще го сваля, така или иначе е неизползваем.
 
От: Какво да правим в този случай...

" компетентни по ИТ технологиите приятели да ровят в кода на Cpanela "
Опс, неправилно съм се изразила, имах в предвид ,че влизаха в cpanela да ровят за да ми намерят паролата на админ панела. :)
 
От: Какво да правим в този случай...

Така.... ето ме и мен другата страна в спора. Нека уточня нещо:

1. Това което исках го описах преди той да се е съгласил да работи този проект, и много добре знаеше с какво се захваща и за какви пари.
2. Когато започна да работи по проекта (това пак с около и седмица и и половина закъснение от уговореното) взе да повтаря , колко много работа за 50 лв. и т,н., пак подчертавам, че той знаеше какво искам още в началото и винаги можеше да откаже да го започва, но явно ламтеше за тези прословути 50 лв.
3. Когато човек си дава парите иска продукта да е по негов вкус - говоря за големина и цвят на буквите.
4. На упрека защо не съм качвала новини - защото админ. панела позволява качването само в 3 категория.
5. Този некоректен човек (няма да му слагам грози епитети както той на мен) наистина е на линия на скайпа, друг е въпроса като му пиша отговаря ли. (Веднага като взе парите и седмица и половина не ми отговаря на скайпа, писах, писах, писах, но уви..............глас в пустиня). Свърза се с мен едва когато видя оплакването ми във форума.
6. Когато го попитах защо не ми отговаря толкова време за да ми даде паролата, той ми отговори, че имал по високоплатена поръчка и затова..........
7. По въпроса за wordpress, отначало моята идея беше такава, но явно не може да работи на wordress и затова самоинициативно реши да прави сайта на собствена система, и това ми го каза след като го беше започнал.
8 . Виждали ли сте сайт за новини, който на заглавната страница заглавията да са 1/3 от цялото заглавие. На това ако му казвате претенция...
9. Кой каквото и да казва факт е , че ми взе парите и колкото и да му пишех на скайпа за да ми даде паролата не отговаряше .
10. Настоявам да ми върне парите! Сайта ще го сваля, така или иначе е неизползваем.

На основание горепосочените твърдения, предлагам SLADE да върне парите. Ако откаже - бан.
 
От: Какво да правим в този случай...

Май пропуснах да кажа как се стигна до това да му пратя парите преди да си свърши работата.Когато стигна до някъде по работата на сайта каза да му пратя парите. Трябвало да сложи сайта на хостинга и след това щял да го оправя , за да го виждам и аз и да му казвам кое как предпочитам да е. Обаче не можел да го качи преди да видел парите в сметката си. Речено сторено-още на следващия ден пратих парите....................................................и ДО ТАМ.....ни завършен сайт, който да може да се използва, нито парола за админ панела....
 
От: Какво да правим в този случай...

Така.... ето ме и мен другата страна в спора. Нека уточня нещо:

1. Това което исках го описах преди той да се е съгласил да работи този проект, и много добре знаеше с какво се захваща и за какви пари.
2. Когато започна да работи по проекта (това пак с около и седмица и и половина закъснение от уговореното) взе да повтаря , колко много работа за 50 лв. и т,н., пак подчертавам, че той знаеше какво искам още в началото и винаги можеше да откаже да го започва, но явно ламтеше за тези прословути 50 лв.
3. Когато човек си дава парите иска продукта да е по негов вкус - говоря за големина и цвят на буквите.
4. На упрека защо не съм качвала новини - защото админ. панела позволява качването само в 3 категория.
5. Този некоректен човек (няма да му слагам грози епитети както той на мен) наистина е на линия на скайпа, друг е въпроса като му пиша отговаря ли. (Веднага като взе парите и седмица и половина не ми отговаря на скайпа, писах, писах, писах, но уви..............глас в пустиня). Свърза се с мен едва когато видя оплакването ми във форума.
6. Когато го попитах защо не ми отговаря толкова време за да ми даде паролата, той ми отговори, че имал по високоплатена поръчка и затова..........
7. По въпроса за wordpress, отначало моята идея беше такава, но явно не може да работи на wordress и затова самоинициативно реши да прави сайта на собствена система, и това ми го каза след като го беше започнал.
8 . Виждали ли сте сайт за новини, който на заглавната страница заглавията да са 1/3 от цялото заглавие. На това ако му казвате претенция...
9. Кой каквото и да казва факт е , че ми взе парите и колкото и да му пишех на скайпа за да ми даде паролата не отговаряше .
10. Настоявам да ми върне парите! Сайта ще го сваля, така или иначе е неизползваем.

А ти за 50 лв какво очакваше? Продукта да е по твой вкус? Я слез на земята! Ти къде пък си виждала сайт за новини за 50 кинта а? Абсолютно съм съгласен, че и той има пропуски в работата обаче твоето отношение също не е от най-коректните. Дебнеш кьоравото и като се оказва, че не е точно това което си си представяла (а за толкова пари пък още по-малко) почна да се оплакваш?!

Сайта и да го свалиш и да не го свалиш се тая, някой си е загубил времето да се занимава с него нали? Намерете някакъв компромисен вариант, дай още някой друг лев да ти го дооправи или пък да ти върне част от парите, ама да настояваш... някакси не върви.
 
От: Какво да правим в този случай...

Предлагам "компетентни по ИТ технологиите приятели" да намерят нужния ред в CSS файла, да ти оправят шрифта на заглавията и да караш така ако искаш. За тия пари никой няма да ти направи повече.
 
От: Какво да правим в този случай...

човека е за бан , взел е парите не е дал админ паролата и потребителя и е изчезнал това имам от 1ва рака. Дори и да изисква много момичето , поне да беше дал логините.
 
От: Какво да правим в този случай...

Аз пак казвам, човека да върне парите, а тя да премахне сайта и край на спора.
 
От: Какво да правим в този случай...

Забравил съм да дам паролите за админ панела и за това трябва да върна парите ли? А труда ми?
И пак казвам - не ми беше казано какво точно се иска, беше ми казано следното "Искам сайт като http://skandalno.net/" и това та там!
След като го направих се започна с уголемяването на шрифта, разните му цветове на дадени места - и тогава вече казах, че се прекалява за тези 50лв. да ме занимава с такива дребни неща!
Тя сама го каза "Когато човек си дава парите иска продукта да е по негов вкус - говоря за големина и цвят на буквите.", но моя е вината, че това не го казвам предварително - всяко нещо, което се иска след уговорката да се плаща допълнително.
Започна да прекалява с претенциите и наистина ми писна за 50лв. да ме занимава с такива дребни неща и това и го казах, като и намекнах, че имам клиенти за повече от 50лв., които не ми се мешат изобщо в работата и не ми претенциозничат постоянно! А не съм казал, че след като съм намерил клиент за повече пари съм я оставил нея.
Мила, моля те не лъжи така да ме изкарваш само мен виновен, ясно ли ти е? За колкото по-малко пари, толкова повече се качвате на главите на хората! Ставате алчни и не го усещате, а на нас ни писва, разбираш ли? След което изкарвате нас виновни, като не се усещате какви сте алчни!!!
Та пак питам, какво става с моя труд? Аз от къде да знам, че този сайт с един редизайн няма да се използва след това? Как ще ми се гарантира?

P. S. А за това, че не качваш новини, защото се виждат само 3 категории, питам аз - какво са направили твоите компетентни по ИТ технологиите приятели?
 
От: Какво да правим в този случай...

Какво общо имат моите компетентни по ИТ технологии приятели, да ти оправят бакиите ли? Нали казваш, че сайта си работи , а сега моите приятели да го оправят да работи! САМ СИ ПРОТИВОРЕЧИШ!!! Това , че цената беше ниска не означава , че трябва да ми пробуташ неработещ, не говоря за дизайна, а за РЕАЛНО НЕРАБОТЕЩ САЙТ. При това положение и 20 лв. да е сайта когато не работи за какво ми е?
И престани да обръщаш темата на махлянска свада.
 
От: Какво да правим в този случай...

barbarona, кажи какво не работи и да ти го оправя? Как така при мен категориите ги има и всичко работи, а при теб - не? Защо ми е на мен сайта работещ на localhost-а, а ти при положение, че си ми превела парите да ти пратя неработеща система? Позамисли се малко какви глупости говориш, моля те!

P. S. Също искам и да питам колегите, които казват, че, ако не върна парите трябва да получа Бан!
Колеги, какво не съм изпълнил от поръчката, че да върна парите? Това, че съм направил всичко, само дето не съм дал името и паролата за админ панела ли?
Според Вас, заслужавам ли да получа BANN за това? Какво не съм направил от поръчката(говоря като функционалност), че да получа BANN, ако не върна парите?
Това, че претенциозното момиче, което прекаляваше и ме нервираше с това, че постоянно ми се бъркаше в работата, но въпреки това получи това, което искаше, но съм забравил да дам името и парола за админ панела значи, че не съм изпълнил това, което трябва ли и трябва да получа BANN, ако не върна парите?
Две полета за име и парола, които се сменят за по-малко от минута, а аз като правих 1 седмица сайта, какво? Едно "благодаря" да няма дори и защо? Аз мога да кажа! Защото горе госпожицата е алчна! За това е!!!
Поздрави!
 
Последно редактирано:
От: Какво да правим в този случай...

P. S. Също искам и да питам колегите, които казват, че, ако не върна парите трябва да получа Бан!
Колеги, какво не съм изпълнил от поръчката, че да върна парите? Това, че съм направил всичко, само дето не съм дал името и паролата за админ панела ли?
Според Вас, заслужавам ли да получа BANN за това?

Да, защото си взел пари, а не си предоставил нищо до момента.
 
От: Какво да правим в този случай...

harkon, както виждаш - още преди твоето мнение съм писал "barbarona, кажи какво не работи и да ти го оправя?"
Нека тук пред всички каже какво не работи и ще го оправя!!! Но пак казвам - какво не работи! А не какъв шрифт или цвят иска някъде си!!!
 
От: Какво да правим в този случай...

Какво общо имат моите компетентни по ИТ технологии приятели, да ти оправят бакиите ли? Нали казваш, че сайта си работи , а сега моите приятели да го оправят да работи! САМ СИ ПРОТИВОРЕЧИШ!!! Това , че цената беше ниска не означава , че трябва да ми пробуташ неработещ, не говоря за дизайна, а за РЕАЛНО НЕРАБОТЕЩ САЙТ. При това положение и 20 лв. да е сайта когато не работи за какво ми е?
И престани да обръщаш темата на махлянска свада.

Искаш ли аз да ти кача един вордпресс БЕЗПЛАТНО? Абсолютно сериозно ми е предложението.
 
От: Какво да правим в този случай...

"Благодаря за кое? Може би за неработещият сайт! Може би за това, че ме мота 1 месец , че и повече! Може би за това, че не ми даде достъп да сайта и се покри! Може би за това, че ме излъга. И не приказвай, че съм имала приюетенции, защото и двамата знаем, че не е така - не ти прави чест.
Това отношение към работата което момчето проявява е абсолютно безотговорно. Недопустимо е да вземеш парите на някой и да му пробуташ нещо неработещо , на каквато и да е цена било то 10 лв. , 20 лв., 50 лв. 300 лв. или много повече.
Работила съм с няколко човека от този форум, и досега не е имало никакъв проблем, всичко е било точно , такива арогантни хора като този човек не съм срещала нито тук нито в друг форум. Не пожелавам и на никой да си има работа с такива хора.
 
От: Какво да правим в този случай...

Заради ей такива случаи не работя за българи от много време (sorry за дискриминацията).

Какво е моето мнение по случая:
Цената е прекалено ниска за такъв вид задача. Това, че SLADE е приел ми е чудно. И аз съм се прецаквал с ниска цена, но не чак толкова ниска като тази. Предвид гореописаното явно има някакъв сайт. Хубаво е да се покаже линк до него както и да се даде някакъв примерен акаунт към админ панела с права само за гледане (ако има такава възможност, защото за толкова пари се съмнявам). Ако поддържа тези функции, които SLADE описа, явно сайтът е направен и работи според предварителната уговорка. Хубаво е да се изреди списък с нещата, които са му зададени като задължителни (цветове, шрифтове, размери на шрифта и т.н.), с които той самият не е бил предварително съгласен. Това, че сайтът е или не е грозен не зависи само от разработчика. Ако ти се поръча грозен сайт, мрънкаш, че така е грозно и ако отсрещния държи на грозотата на сайта, то го правиш точно така (грозно). Важно е barbarona да изреди нещата въз основа на които счита, че е "реално неработещ сайт", тъй като това е много общо твърдение.
Нека някой друг, за който е работил SLADE даде мнение за съвместната им работа. Мернах само едно такова мнение, но доколкото разбрах проектът е в работна фаза.

Като за край ще кажа, че не считам, че случаят е за BAN. Не считам, че проблемът може да се реши с просто връщане на парите. Нека се представят поне някои от нещата, които описах, пък има много хора тук дето ще преценят кой е крив и кой прав.
 
От: Какво да правим в този случай...

harkon, както виждаш - още преди твоето мнение съм писал "barbarona, кажи какво не работи и да ти го оправя?"
Нека тук пред всички каже какво не работи и ще го оправя!!! Но пак казвам - какво не работи! А не какъв шрифт или цвят иска някъде си!!!

Караш ме да се повтарям и затова ти давам отрицателна репутация.

Да, защото си взел пари, а не си предоставил нищо до момента.
 
От: Какво да правим в този случай...

barbarona виж се само! Правиш се, че не виждаш някои неща, защото не ти изнасят! Но аз пак ще кажа!
Кажи тук пред всички какво не работи в сайта и ще ти го оправя!?
Unwise нямаш проблем! Аз не крия! Това, което съм описал, че има в сайта в предишните ми мнения го има!
Ето го сайта: http://svetsko.net/
Всичките цветове, уголемени шрифтове и т.н. го е искала тя. А, ако вече и това отрече и изкара мен виновен значи няма по-нахално същество!!!

P. S. harkon не знам кой си и защо си толкова против мен, но за това я питам! Защото, което не работи ще го оправя!!! Нали за това се оплаква?
Не ме обвинявайте само мен заради едно име и парола, моля ви се! Не изхвърляйте труда ми просто на вятъра!
 
От: Какво да правим в този случай...

P. S. harkon не знам кой си и защо си толкова против мен, но за това я питам! Защото, което не работи ще го оправя!!! Нали за това се оплаква?
Не ме обвинявайте само мен заради едно име и парола, моля ви се! Не изхвърляйте труда ми просто на вятъра!

Не си предоставил продукта, а си взел пари. Това, което е на localhost-а ти не се брои. Колко пъти да се повтарям?
Защо трябва да съм против теб? Защото така ти изнася ли?
 

Горе