Какво държи хората в бедност..?

Force

Active Member
Свежа съботна тема, която предполагам отново няма да се хареса на много хора. Написан е на разбираем и доста достъпен език, с доста извадки от ежедневието на българина и без сложни термини. Приятно четене!



Copyright © Андреян Иванов http://leverage-andy.blogspot.com/
 
Последно редактирано от модератор:
Батенце, сложи си подчис и блога там. По-добре ще е.

Иначе добра статия. Лошото е, че е факт.

Всички хора, които не успяват са в това положение заради страха, глупостта и най-вече мързела. Но щом се кефят на това. Успехи и на тях.
 
От: Какво държи хората в бедност..?

Статията не е писана от мен. Долу под текста съм посочил автора и източника на статията. Надявам се скоро да имам възможност и да се запозная лично с автора, който за мен се явява като ментор. В предната тема казвахте, че нямало богати хора, които да ти полезна информация и съвети просто ей така. Май отново Ви опровергах!
 
Дано си прав. Но не бъди и прекалено наивен. ;)

Ще ти кажат доста неща. Но и много други ще ги сместят. Като цело истински богатите дават безвъзмезно. За това ми е странно някой от средната класа да ме учи на продажби, а реално си е бил обикновен търговец.

Ако някой без нищо направено зад гърба си тръгне да ви учи да ставате богат и известен, той реално не е _ бягайте на далеч. ;)
 
От: Какво държи хората в бедност..?

Малко спам - ама СТРАХОТНА СТАТИЯ!!!
А по въпроса - защо българина е беден(тук някои ще отприщят родолюбски размисли)-просто нищо не става с мързел и без дисциплина!За съжаление всичко се обръща в политика!Абе-където и да видя българин в чужбина,както са казали много други-бягам много надалеч(само далаверки и безумици)!
Още веднъж поздравления за статията(звучи американско-ама по добре така)!На автора Успехи!
 
От: Какво държи хората в бедност..?

$INeed$ Тука си много прав. Това е все едно да дадеш на някой финансов съветник или мениджър да ти управлява парите, като той ти гарантира, че ще удвои активите и богатството ти чрез разумни инвестиции, а в същото време самия той да не е инвестирал нищо през живота си.
 
От: Какво държи хората в бедност..?

95% от написаното е истина и реалснот. :) Само не бих се съгласил с това, че банките дават кредит за бизнес на всеки 2-ри от улицата. Ако беше толкова лесно, макар, че аз всяка сутрин се събуждам с идея за собствен бизнес, досега щях да бъда такъв. Извън това, абсолютно всичко е вярно.
 
От: Какво държи хората в бедност..?

$INeed$ Тука си много прав. Това е все едно да дадеш на някой финансов съветник или мениджър да ти управлява парите, като той ти гарантира, че ще удвои активите и богатството ти чрез разумни инвестиции, а в същото време самия той да не е инвестирал нищо през живота си.

Ти си неуморим, да ни убедиш, че ще се научиш на теория и си изключително вдъхновен от това, че има кой да слушаш и четеш.

Само не разбрах менторът ти би ли ти дал пари, за да започнеш нещо свое? А ти самият, в какво конкретно би инвестирал. Така както си без опит.
 
От: Какво държи хората в бедност..?

". Третото нещо, което е оковало хората в бедност е СТРАХЪТ. Понякога хората знаят в какво най ги бива, в какво са професионалисти. Знаят че ако изградят собствен бизнес в своята област ще имат много повече пари, но страхът не им позволява да действат. Казват си : " ами ако не тръгне, ако нямам клиенти, ако загубя пари". За тях загубата на пари е световно бедствие. И нищо не правят.""


много точно, трябва да се научиш и да губиш, да падаш ставаш и продължаваш напред, колкото по бързо се преодолее загубата шанса да дръпнеш напред е по голям с научиното..

поздрави за двете теми, дано тази не се превърне в кулумбийски сериал...
 
От: Какво държи хората в бедност..?

Ти си неуморим, да ни убедиш, че ще се научиш на теория и си изключително вдъхновен от това, че има кой да слушаш и четеш.

Само не разбрах менторът ти би ли ти дал пари, за да започнеш нещо свое? А ти самият, в какво конкретно би инвестирал. Така както си без опит.

Да помогнеш на един човек означава не да му дадеш една риба, а да го научиш как се лови риба! "Менторът" ми не ми е давал никакви пари и нямам нужда от такива. Достатъчно ми е той да ме научи как да печеля повече пари и ще съм му в хиляди пъти по-благодарен. А и нали казвате, че какъв си ти да ни убеждаваш на такива неща, след като не си успял. Автора на горната статия също мисли като мен(по-точно аз мисля като него) и може да се поразровиш в интернет да видиш какво е състоянието му и колко фирми е откривал и закривал от 1991 досега. Опит имам единствено в сферата на онлайн търговия, междуобщостните доставки, маркетинга и рекламата. Бих инвестирал в онлайн сайтове или магазини, понеже това е ниша с неограничени възможности за развитие и доста ниски такси за поддръжка. Освен това бих инвестирал в технологии - изработване на нови иновативни продукти, които ще са достъпни за всички, а не само за определен кръг от хора. Като цяло слагам яйцата си в много кошници и предпочитам сравнително по безрисковите инвестиции или тези, които имат по-бърза възвръщаемост(бързооборотни стоки). Основното мото е "Или направи нещо както трябва или не се захващай с него изобщо. Няма "опитвам!"
 
От: Какво държи хората в бедност..?

@Force. Ти май забрави, че в този форум има милиардери, знаят всичко и винаги са настроени към критика. Ако споделиш нещо полезно, независимо дали е така или не, ще забележиш как от мухата става слон. :D
 
От: Какво държи хората в бедност..?

Статията е добра, но е крадена. Ако не цялата, то по-голямата й част е от книгата "Потоци на парите" (май така се казваше).
Само един прост пример ще дам - данъците в България са в пъти по-ниски от посоченото. Тези цифри са за САЩ.

По темата: според мен човек може да съжалява тогава, когато не е пробвал! Влагаш цялото си време, душа и сърце в дадено нещо и нищо няма да бъде загубено. В някой лошия случай ще натрупаш опит.
 
От: Какво държи хората в бедност..?

Не критикувай толкова "веселата част" и пиенето - нямаш си на идея какви големи сделки са се случвали ей така между "веселото". И не мисли , че това е само в България - на запад не случайно създават голф клубове, яхт клубове и т.н.: съчетава се полезното с приятно, сключват се сделки и в тези клубове не пият чай и прясно мляко.
Бил съм свидетел как са започвали доста успешни бизнеси с няколко подвърляния на масата. Няма лошо да си против това, но за да си успешен в дадена среда, трябва да се нагаждаш и адаптираш, дори и да не одобряваш нещо (в случая твоя ментор го е представил като ерес). Големите фирми на са организации с идеално цел - те се стремят да печелят.
 
Re: От: Какво държи хората в бедност..?

Ти си неуморим, да ни убедиш, че ще се научиш на теория и си изключително вдъхновен от това, че има кой да слушаш и четеш.

Само не разбрах менторът ти би ли ти дал пари, за да започнеш нещо свое? А ти самият, в какво конкретно би инвестирал. Така както си без опит.
Къв ментор бе? Излизаш на улицата и се учиш сам. Гледаш и прилагаш. Учиш се от грешките на другите и взимаш решения на база знания. Ментор. Само ако намериш читав или харесаш кякой модел и начин на мислене.

Ако има човек, който би ми дал пари и ме наблюдава какво мога и смята, че инвестицията ще се оправдае - да ще даде. Но като цяло въпросът ти е много увискал. Какво означава да ти даде пари. За какво? Алкохол, к**ви? За проект, обучение. Айде малко по-конкретно. ;)

Аз не говоря без да имам опит като някой. И почни некви креативни неща да пишеш. Много спам изливаш. :)
 
От: Re: От: Какво държи хората в бедност..?

Къв ментор бе? Излизаш на улицата и се учиш сам. Гледаш и прилагаш. Учиш се от грешките на другите и взимаш решения на база знания. Ментор. Само ако намериш читав или харесаш кякой модел и начин на мислене.

Ако има човек, който би ми дал пари и ме наблюдава какво мога и смята, че инвестицията ще се оправдае - да ще даде. Но като цяло въпросът ти е много увискал. Какво означава да ти даде пари. За какво? Алкохол, к**ви? За проект, обучение. Айде малко по-конкретно. ;)

Аз не говоря без да имам опит като някой. И почни некви креативни неща да пишеш. Много спам изливаш. :)

Като цело истински богатите дават безвъзмезно.
- това са твои думи от по-горе.

Менторът, за мен не е просто учител, който да те учи и да оформя начинът ти на мислене, а и на практика да ти помогне, както ти си отбелязал сам. Не е някакъв идеал или идол, пред когото се прекланяш, а той дори не е чувал за теб. Трабва да те е оценил. Според мен. А и авторът на темата отбелязва, че има нужда от такъв, за да учи от опитът му най-малко, понеже както разбрахме от опита на бедния си баща няма какво да научи.
Така че за такъв ментор питам, дали става въпрос. Но, ако според теб може да се справи и без това, не съм много убедена, но така или иначе не съм прочела нещо конкретно и креативно да е направил и с пет спестени лева сам до сега.
Това че не си разбрал въпросът ми, който не е зададен на теб е съвсем в реда на нещата. Случва се. А иначе за какво да ти даде пари, бих използвала примера с рибата. Да му даде, да си закупи въдица, макара, влакно, някой лев за бензин или билетче за автобуса да отиде до Панчарево и да си налови малко риба.
Аз пък не пиша преди да съм помислила какво ще напиша. Ако за теб написаното от мен е спам и не ти помага с нищо си свободен да не си губиш ценното време и да го четеш.
Даже, ако искаш ще ти плащам по левче за всеки мой непрочетен пост. Искаш ли?
 
Малко ни се различават понятията за ментор. За мен е човек, който мога да следя какво прави, как мисли и какво гради. Не е нужно да имам пряк контакт с него, за да си вадя заключения кое какво мога да извлека като полза. Има и ментори, които имат пряк контакт с теб и тогава говорим за това, което ти имаш в предвид.

Това с поста и с парите не ми звучи оферта, защото да ти кажа честно не ги чета всичките. Някак имам по важни неща. Сори, но мога да те класирам в графата потребители с много написано и нищо казано. За това офертата ти не ми се вижда рентабилна. Ето ти още нещо научено от хората, които гледам как се справят с инвестирането. Дали да чета постове на Cassiopeia или тези на потребител с знания или интересни постове. В голяма дилема ме поставяш, няма що. Ако мислиш, че не съм прав, прочети поста на автора и после твоя и виж от кой може да се научи повече. Не се заяждам, просто ти казвам какво мисля. Моя съвет е просто като пишеш в някоя тема, остави нещо, над което ще накараш хората да се замислят. ;)

Може да се справиш с всичко сам или в екип. По-лесно е с екип и по-лесно е да се учиш от грешките на другите. ;)
 
От: Какво държи хората в бедност..?

Много хубава статия, само не съм съгласен с долното.
ПРАВИТЕЛСТВОТО чрез налагането на данъци отнема част от приходите на хората и тази част никак не е малка.
Разбира се, че ще отнема част от приходите на бедни и богати, чрез данъци. Тази инфраструктура нали с тези пари се вдига, автора на статията като излезне с колата сутрин, по дивото поле ли кара или по асфалтов път с осветление покрай него:). Без данъци се обезмисля съществуването на тъй нареченото правителство като регулатор и общо взето ще важи само закона на джунглата:).

Проблемът обаче с високите данъци и небалансирането дране на бедни и богати е факт, точно защото законите са писани от богатите. И това за уравновесяване на данъците между различните социални послойки няма как да стане. Въобще за равенство сред хората не може да се говори, колкото и грубо да звучи. То историята го е подтвърдила многократно - силните винаги ще цакат слабите, тоест в модерен стил - богатите използват бедните. То цяла империя, осланяща се на това ''равенство и хляб за народа'' се срина в края на 20-век
Последната част на статията кърти:)
 

Горе