Какво е важно за продажба на сайт ?

mkirov

Member
Рейтинг - 100%
3   0   0
Здравейте понеже тук чета че се продават много сайтове, а и аз искам да продам 2 сайта искам да попитам кое е най-важно за един сайт за да бъде продаден за повече пари и има ли сайт (портал) където се продават или става тук из форума като на битак.
 
От: Какво е важно за продажба на сайт ?

Битак като дума ми харесва :D .
Като цяло цената се определя от посетителите и идеята , различно е за всеки сайт и в цената са включени много неща - контент, възможности за реализация ,домейн , pr, кл.думи , изкарани пари досега и т.н. И дай сайтовете да ги видим .
 
От: Какво е важно за продажба на сайт ?

Да, така е. Различно е за всеки сайт. Ето някои критерии, които аз гледам при купуване:

1. В каква ниша е.
2. Колко посещения / уникални има.
3. Какви доходи генерира на месечна база.
4. Добър ли е домейна (запомнящ се бранд или SEO-подбран).
5. Какво са ползвали за изграждането на му - CMS, съдържание...
6. Колко е развит сайтът - линкове, PR, популярност (директен трафик)...
7. Какво идва допълнително с него - соц. акаунти (twitter, FB...), хостинг, домейн (за 2+ години).

Както навсякъде, за да се продава добре на пазара, требва да имаш добра стока. Цената ще се оправдае ако всичко е на лице. Все пак тук не говорим за домати и чушки, а за онлайн бизнесче, което ще смени собственика си. Това според мен трябва да е Ок.

И в този ред на мисли искам да кажа, че е много важно да предоставиш доказателства за гореспоменатите неща - скриншотове, извелчения, аксес (ограничен - само статичен) до акаунти, които доказват думите на прадавача. Упсехи в продажбите!!!
 

Горе