Какво е мнението ви за висшето образование?

От: Какво е мнението ви за висшето образование?

Аз в момента уча висше и положението е...трагично.Нито учебната програма е добра,нито имаш осигурена работа след завършването.Общо взето за да успееш ти трябва много късмет(или връзки).
 
От: От: Какво е мнението ви за висшето образование?

Аз в момента уча висше и положението е...трагично.Нито учебната програма е добра,нито имаш осигурена работа след завършването.Общо взето за да успееш ти трябва много късмет(или връзки).


За да успееш ти трябва много желание да успееш. А желанието неизменно включва ясно разбиране, че се изисква истински вътрешен стимул, труд, постоянство, ясни цели и не на последно място работа над себе си. Ние сме тези, които определяме доколко ще сме успешни. И в какво точно ще се състои успехът ни. Чакането на външни сили си е загуба на време и преди всичко оправдание. Пожелавам ти успех :)
 
От: От: Какво е мнението ви за висшето образование?

Аз в момента уча висше и положението е...трагично..

Едно време ние учехме напразно висше. Сега е твой ред. Само не се оплаквай! :D
 
От: От: Какво е мнението ви за висшето образование?

За да успееш ти трябва много желание да успееш. А желанието неизменно включва ясно разбиране, че се изисква истински вътрешен стимул, труд, постоянство, ясни цели и не на последно място работа над себе си. Ние сме тези, които определяме доколко ще сме успешни. И в какво точно ще се състои успехът ни. Чакането на външни сили си е загуба на време и преди всичко оправдание. Пожелавам ти успех :)

Аз влагам труд и наистина имам желание да успея.Нито чакам външни сили,нито търся оправдание.Но все пак мисля че имам право да кажа мнението си за нивото на образованието в България.:)
Иначе благодаря!:wink:
 
От: Какво е мнението ви за висшето образование?

В България нивото падна много, за съжаление продължава да пада с всяка година. Дано нещата започнат да се подобряват, но не виждам такива излгеди.
 
От: Какво е мнението ви за висшето образование?

Образованието е задължително! Аз завърших предучилищна и начална училищна педагогика и видях на какво ниво е образованието като цяло.Ние не държиме на качествено и полезно образование ,а се стреми да получим документ,след което ЕВЕНТУАЛНО да ни послужи за НЯКЪДЕ ! Вторият вариант работим нещо при някой "познат" , но в един момент се налага да имаме поне документ за дадената позиция. И в двата случея учим,защото трябва ,не защото искаме.А ако случайно,някой иска то тогава финансите си казват думата и започват едни тъжни опити да съчетаеш работа с учене,за да учиш. В крайна сметка това е един кръговрат ,в който няма перспектива.Говорим за България.При нас нещата стоят така.Стари университети ,стари програми, липсва на средства и всичко това води до една посредственост.ТРЯБВА ДА СЕ УЧИ , но затова трябва помощ от държавата и то не само финансова (тя е основна), но и малко промени в законите за образованието ни. Не може да се приемат във ВУЗ-ете само с матура,като се има предвид в начален етап - 90% пълна пародия.Освен матурите ,когато имаше изпити - се приемаха хора с 2 ,само за да се запълни бройката на специалността и от там да се запази работата на преподавателите.Обучението трябва да е теоретично само 1-вата година.След това практиката трябва да стане 80% от часовете.Аз за 3 години не науюих толкова,колкото последните 2 семестъра практика.Проблемите ни са много ,но все трябва да се започне от някъде.
 

Горе