Какво е това животно spinner ?

MartinHR

Member
Здравейте,

В търсене на изгубената оптимизация намерих това

http://spinner.cloxy.com/

пробвах с няколко статий ама това нищо не променя.
Не мога да разбера как точно това работи
изобщо работи ли
и ако работи може ли с това да се излъже Гугъл че стаията е уникална или не?

Да поясня целта ми не е да се заяждам с създателите му, нито пък да им правя реклама!

Вие знаете ли други подобни програми.
Това според мен това е нещо униклно ако реботи де.
:)
 
От: Какво е това животно spinner ?

Това е ръчен спинър т.е размножител на статии. Правиш различни уникални копия на една статия като заместваш думите в нея със синоними или цели изречения. При този по-горе ти сам въвеждаш синонимите.

В английския език има десетки автоматични, които спинват много, много добре, но и са платени разбира се. Аз препоръчвам The Best Spinner. За български не съм чувал да има.

Поздрави
 
От: Какво е това животно spinner ?

Предполагам си въвел статията, но не и необходимите синоними и затова не е станало нищо. За да се спинне статията трябва да я напишеш във вид готов за спиннване. В тоя спиннер който се посочил е даден и пример как трябва да изглежда статията. Пример: {Добре дошли в|Представяме ви|Намирате се в} {най-добрия|най-развития|първия} ....
 
От: Какво е това животно spinner ?

Ами какво значи ръчен то всеки текстов редактор е може да се нарече ръчен
нещо не схващам
 
От: Какво е това животно spinner ?

Ръчен е когато ти сам въвеждаш синонимите. Ето ти още един такъв - http://crewriter.com/ Само трябва да спазваш синтаксиса както написа icelemon по-горе и той ти ги разбърква.

Автоматичният сам зарежда синонимите и целите фрази.
 
От: Какво е това животно spinner ?

благодаря ви за съветите
гледах това
http://crewriter.com/howitworks.htm
и ми стана ясно

а има ли нещо като генератор на текст на които му задаваш ключови думи и натискаш
бутона create text и ти излиза текста
това го питам сериозно не е майтап
 
От: Какво е това животно spinner ?

Има, сещам се за някои плъгини, които могат да генерират текст, но той е от агрегаторите. Може да си поиграеш и да сложиш друг плъгин, който прави rewrite на артикълите, но ти казвам, че всякакви програми за спин са отвратителни и не помагат хич, особено за главният сайт. За сателити и скрап контент може да бачкат, ама на главния сайт не слагай подобни шитс.
 
От: Какво е това животно spinner ?

Ако може да прежалиш 50 долара на година си вземи The Best Spinner. Богата база от синоними, които се добавят от самите потребители, лесен за работа. Дори за човек като мен, който има проблем с граматиката, ми пести доста време и пари за статии. Ползвам ги главно за сателитки трето ниво и долнопробните артикъл директории.
За да може да работиш с такъв спинър като на Клокси ти трябва добър езиков запас и граматика.
 
От: Какво е това животно spinner ?

Ако става за статий на български го вземам веднага
 
От: Какво е това животно spinner ?

Ако става за статий на български го вземам веднага

Не става. Само за английски е.
 
От: Какво е това животно spinner ?

Аз ползвах една ръчна.. написах статия около 50 изречения като във всяко изречение средно на 3 думи или изрази сложих по 3-4 варианта...
направих си 100 статийки като пич и са си бонбончета :)
 
От: Какво е това животно spinner ?

Може да спинвате автоматично rss емисии и с този инструмент - наш е и работи безплатно до 30 минути, тоест напълно достатъчно да спиннеш не една а поне 3-4 rss фийда: http://3dwebdesign.org/forum/index.php?showtopic=521 (линк и парола за админа има във втория пост)

Тестовете за да видите какво може са тук: http://3dwebdesign.org/forum/index.php?showtopic=530

Скоо ще има такъв инструмент напълно безплатно - той ще спинва чист текст с 1 клик без правене на сложни шаблони и други такива затрудняващи дейности.
 
От: Какво е това животно spinner ?

Вече има хора, които пренаписват за не много пари. Зависи и каква е целта на статията де. Аз лично бих купил пренаписване, не ми се вярва да е повече от 2-3 лева.

Имах един но си беше занимавка, намираше синоними. И в един момент се оказа, че "кучето оправя себеподобни с кеф". :) И се отказах от него.
 
От: Какво е това животно spinner ?

Е ако искаш 100 различни варианта на една и съща статия, спинването си е решение. Наистина не е 100% уникално и много често се получават глупости, но все пак върши работа.
 
От: Какво е това животно spinner ?

Ако го прави правилния човек:
- няма никакви глупости гарантирано
- 100% съдържанието е уникално
- статията става за публикуване във всяка директория за статии, тоест перфектна статия на поне 90% от качеството на оригинала.

Много копирайтери не искат да признаят такива методи защото това им подбива бизнеса (те си изкарват парите като пишат статии), но това е истината. Само да уточня че по никакъв начин това не струва 2-3 лева като каза Blinky.

Както вече веднъж съм казвал много е важно кой го прави и какъв е опита му, според това резултата на финала варира на поне 300%. С една добра такава кампания от около 80-100 статии публикувани в 80-100 различни сайта можеш лесно да класираш сайт на първа страница в гоогле.бг за изрази от по две ключови думи.

И тук вече идва разликата от 300-те процента: На първа страница на google ли искаш да си или на втора или дори трета?
 
От: Какво е това животно spinner ?

Е ако искаш 100 различни варианта на една и съща статия, спинването си е решение. Наистина не е 100% уникално и много често се получават глупости, но все пак върши работа.
Не може да станат глупости ако го е писал грамотен човек. глупости се получават от недоглеждане и автоматизиране.
ти си подреждаш подходящите думи и изрази. След което прочиташ първите три резултата, ако има проблем, преправяш... 1 час работа.
 

Горе