Какво е точно прави една фирма която предлага SEO услуги?

CrAzY-MaST

Well-Known Member
Мисля че много хора незнаят какво точно прави една фирма за да постигне добри резултати при оптимизирането на сайтовете, които са и пойскали тази услуга и да постигнат оптимални резултати.
Моето мнение е че просто регистрират сайта в много търсачки и директории, оправят сорс кода и какво друго може да правят, предполагам не е само това?


П.С.
Интересувам се, защото започвам да се занимавам с това и с web дизайн, а все пак неможе да караме само на affiliate :)
 
Що да не може да караш само на аф.? 10 000 долара не са ли ти достатъчни. Хахаха.

Една таква фирма има 100 блога, 50 директории, 100 сайта с различни Ip-та. Има база данни в която като сложи сайт, той излиза на на всичките постепенно. Отделно тази фирма намира още огромно количество ликс от други партниори. Плаща за още много линкс с парите на клиента който е готов да се изръси добре за линкове.

И накрая най важното, не се занимава с нови сайтове, който са токущо направени заради сандбокса.

Еми успех! Имаш поне една година работа :)
 
Не мисля че една фирма, която предлага такива услуги има 100 блога и 50 директории(както ти каза)... по скоро използва начини за оптимизиране и регистриране на фирмата(или просто личен сайт) в много търсачки и директории.

Но като помислим малко тя ако започне да дава пари на сайтове да добавят линк към сайта първо ще загубят много пари, второ и много време...което за тях е много важно(нали Деляне :lol: )

Искам някой който има опит или знания в тази свера да ми отговори ясно и точно, а не да гадае както аз направих по-горе :)
 
@CrAzY-MaST - vitohol описа много точно гомемите SEO firms. При тях общо взето получаваш това за което си платил като офертите варират от $10 000 до $40 000+ на месец спрямо това за колко competitive кeywords искаш да излизаш и дали плащаш и за pay per click campaign management..... и колко

от aplus.net - американска фирма, намираща се на завод Електроника :) ще получиш точно такава оферта................ Плащаш много но получаваш Spam Free Search Engine Optimization Process и почти гарантирани топ позиции.

вория тип фирми порсто се занимават с консултанска деиност тоест помагат ти да си оправиш текстовете дават ти листове с директории и потенциални линк партниори ... Значително по-евтино решение: твърда такса за консулатция или такса на час като адвокатите :)

третия тип фирми използват блек техники :evil: - не ги препоръчваме ама въобще няма да си избиете парите които ще им дадете......

И четвъртия тип са просто мошенници........................

Да добавя има и фирми които се занимават само с една специфична област на SEO като събмит по директории и търсачки, писане на контент, връзки с общественоста............
 
И аз ще взема участие в тази тема че ми изглежда добра.

Първо съгласен съм с казаното до сега за тези фирми. Едни от най-големите са submitexpress.com - те са правили оптимизацията на aplus.net за да излизат за дадени ключови думи, а и отделно те имат голяма база данни от сървари на които сигурно присъства линк към сайта им. Това със сигурно е много добре за оптимизацията - да имаш много линкове от такива места.

А за тези с мръсните техники - не си струват ама и не пробвайте. Ще горнете с пари и домейн и може и още нещо.

Готините фирми за оптимизация ти пращат рипорти за това какви стъпки ще предприемат, как вървите в първите месеци, кой са новите ви линк партъори, кои позиции се очаква да заемете и т.н. Тези фирми си разбират от работата, но е хубаво да прочетете някоя друга препоръка преди да се впуснете в партъорство с тях. Но най-добрите са за предпочитани, ще ви вземат повече ама ще ви докарат желаните резултати.

Повечето SEO експерти са на свобонда практика, има и вариант фирмите да ги наемат само за даден проект и да си получат комисионата след изпълнението му.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
Аз нямам предвид фирми който искат по $50 000+ ...
Става въпрос за сайтове от този тип...
http://www.cloxy.com (мияля че администратора е регистриран в нашия форум :p )

coolice каза:
И четвъртия тип са просто мошенници........................

Предполагам че има и такиваа...
За 2 мин "разговор" с чичко Гугъл той ми показа няколко интересни сайта като този:
bld6.com и особенно като видя
 
Този на cloxy е от този който е "Регистрация в Търсачки" - регва сайтове и има инфо за оптимизация - малко консултански. Той е много ценно нещо, като се има предвид че има толкова много търсачки и директории. А и тази услуга е добра пазарна ниша.

Да, cloxy е член на тази общност, надявам се да чекне темат и на даде малко инфо за сайта си и кой може да се възползва от услугите му. Сигурен сум че може и да си отвори една тема по въплраса и след постването на някакво инфо да си продостави домейна. Това ще му свърши работа.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
Общо взето говорех за една фирма в България, която е Английска всъшност. Един приятел работи там и ми е казал за тези техники.
Ти попита какво правят и аз ти казах каквото знам. Не гадая. Иначе не е от толква голямо значение какво ще правиш. Дали ще правиш отпимизации за 50 000 долара, или консултатнтски услуги.
Важното е да си намериш ниша в която може да се класираш и като си на първо място хората които търсят точно тези услуги да те намерят и да ти имат доверие.

Иначе може да предлагаш различни услуги като: намиране на подходящи думи, месечно плащане за думите за които излиза сайта им и други текива. Също така може да намираш линкове насам натам според определени изисквания от клиентите. Абе много неща.
Аз също сам работил така и нещо не останах доволен.
Моят съвет е да се съсредоточиш в една дейност иначе ще е доста трудно да си добър във всичките.
 
vitohol каза:
CrAzY-MaST, между другото не сам Делян. Казвам се Иван :)
Добре... но аз имах предвид този DeyanMarkovski че се говори за "цената" на времето :)

А аз найстина съм виждал много сайтове(форуми), които предлагат тези услуги или дават инфо, но се надявах някой да каже с няколко думи какво точно правят тия фирми за да достигнат обещаните резултати(1 място в търсачките и много трафик)
Интересувам се защото съм се захванал с правенето на сайтове, а това също е много полезно...

П.С.
И междо другото сайтът ми http://www.crazy-master.hit.bg е регистриран къде ли не и е с малък PR, е за трафика не мога да кажа нищо защото съм го оставил и не съм го направил... а друг е въпроса че тоя дизайн е още от както научих HTML :D
 
никои не може да ти обещае гарантирано първо място в търсачкте, могат да изведът саита ти на топ позиции за група от keywords но не и да ти грантират позициите........
 
.....

coolice каза:
@CrAzY-MaST - vitohol описа много точно гомемите SEO firms. При тях общо взето получаваш това за което си платил като офертите варират от $10 000 до $40 000+ на месец спрямо това за колко competitive кeywords искаш да излизаш и дали плащаш и за pay per click campaign management..... и колко

от aplus.net - американска фирма, намираща се на завод Електроника :) ще получиш точно такава оферта................ Плащаш много но получаваш Spam Free Search Engine Optimization Process и почти гарантирани топ позиции.

вория тип фирми порсто се занимават с консултанска деиност тоест помагат ти да си оправиш текстовете дават ти листове с директории и потенциални линк партниори ... Значително по-евтино решение: твърда такса за консулатция или такса на час като адвокатите :)

третия тип фирми използват блек техники :evil: - не ги препоръчваме ама въобще няма да си избиете парите които ще им дадете......

И четвъртия тип са просто мошенници........................

Да добавя има и фирми които се занимават само с една специфична област на SEO като събмит по директории и търсачки, писане на контент, връзки с общественоста............


Hehhehe koi e kazal ,4e aplus.net sa amerikanci ??????Az sus sigurnost znam ,che sobstvenika e bulgarin ...jivee v US i e edin ot malkoto zabogatqli izcqlo ot internet ...imam predvid pove4e ot milion $
 
Аз доколкото знам все още си е там. :?

В началото на 2004 и аз работих там като Technical support, в завод Електроника.

Скоро (преди две седмици) говорих с един колега от там и не ми е споменал че имат нов собственик и нов офис :?
 
Caballero, колко е малък света аз там имам доста познати.
А иначе тези пичове се занимават и с теле маркетинг, питат по телефона тези които са си купили домейни, дали имат нужда от хостинг или нещо друго свързано с онлайн бизнеса им. Хитро а? Е поне им е добра базата данни на клиенти.
-----------------------------------------------------------------
Internet Affiliate Marketing
 
От: Какво е точно прави една фирма която предлага SEO услуги?

В интернет е парата ей

По скоро в predprimeach , lol :)
 

Горе