Какво е Crowdfunding

От: Какво е Crowdfunding

Tака като чета, предполагам, че доста от вас са пускали минимум по един проект. Успявали ли сте да спечелите доверието им и определена стойност? Питам от чисто любопитство :)
 
От: Какво е Crowdfunding

Tака като чета, предполагам, че доста от вас са пускали минимум по един проект. Успявали ли сте да спечелите доверието им и определена стойност? Питам от чисто любопитство :)

Аз съм запознат, защото мисля да пускам скоро и четох по въпроса. Иначе и на мен ми е интересно дали имаме някой тук с успешно финансиран проект, било то в indiegogo или от някъде другаде.
 
От: От: Какво е Crowdfunding

И да има, може и да не сподели с нас. В процес съм на разработване на проект и аз :) Благодаря за информацията.
Аз съм запознат, защото мисля да пускам скоро и четох по въпроса. Иначе и на мен ми е интересно дали имаме някой тук с успешно финансиран проект, било то в indiegogo или от някъде другаде.
 
От: Какво е Crowdfunding

Здравейте. Идеята е супер, само не съм сигурен, че я разбирам напълно.

Значи, в класическия "crowdfunding" се гони някаква предварително зададена сума - например 30 000 долара, за някакъв период от време - например 3 месеца. Питането ми е: Като трите месеца изтекат и сумата не е събрана, какво се случва със събраните до този момент тези пари? Другият ми въпрос е: Какво печели платформата посредник от цялата работа - муфта ли си там някакъв процент от даренията и какъв?

Благодаря предварително.
 
От: Какво е Crowdfunding

Здрасти
Обикновено платформите взимат някакъв % от сумата
Колкото до това ако не е събрана исканата сума зависи от условията на самата платформа, повечето връщат парите на дарителите а и ма и такива които ти дават сумата колкото е събрана. Въпрос на политика.


Здравейте. Идеята е супер, само не съм сигурен, че я разбирам напълно.

Значи, в класическия "crowdfunding" се гони някаква предварително зададена сума - например 30 000 долара, за някакъв период от време - например 3 месеца. Питането ми е: Като трите месеца изтекат и сумата не е събрана, какво се случва със събраните до този момент тези пари? Другият ми въпрос е: Какво печели платформата посредник от цялата работа - муфта ли си там някакъв процент от даренията и какъв?

Благодаря предварително.
 
Да вдигна темата от прахта и да задам няколко върпоса:

Някой от форума успял ли да набере нужното финансиране и да достави крайния продукт?
Работи ли още?
Чрез коя платформа успяхте да наберете финансирането?
Каква ви беше следващата стъпка?
Промотирахте ли допълнително набирането на средствата?
 

Горе