Какво е Pinterest?

tonino

Member
В последно време доста се пише за тази социална мрежа. Прочетете тази публикация, която може да е и реклама, но все пак мисля, че е полезна.- ryangeorge.net/adverryting/the-pinterest-effect
Не съм пускал до сега тема във форума, но понеже много неща научих от него реших и аз да бъда с нещо макар и незначително полезен.
 
От: Какво е Pinterest?

Не знам защо, ама Пинтерест нещо не ме кефи. При положение, че Фейсбук е толкова силно стъпил на пазара, нямам интерес да си качвам съдържанието там на този етап и да си губя времето.
Фейсбук напълно удовлетворява нуждите на сайтовете ми за БГ пазара.
 
Социална мрежа, която мен не ме радва лично. Там се включваш, след като дадеш заявка за покана и те ти върнал линк, от който ще се запишете. Като цяло не ме радва. Голям Mess е там. Но е новият хит на пазара. И естествено тук веднага го изкопираха, защото са много креативни и иновативни.

pinterest.com и focus.bg - намерете разликите. :) Не е лоша за маркетинг, но не и тук. Там не знам дали има ефект. ;) В много статии са тя, facebook и tweeter, като най най. ;)
 
От: Какво е Pinterest?

Тези от фокус даже фавикономата са прекопирали. Нямам думи!
 
Re: От: Какво е Pinterest?

Тези от фокус даже фавикономата са прекопирали. Нямам думи!
Цялата социална мрежа facebook пламна с такива коментари. Яко зле. :)

С такъв бизнес модел, няма какво да се очаква. Не искам да бъда много критичен, но така бизнес не се прави. Да хванеш чужда идея и да я пренесеш 1:1. Но то пък и една идея. :)

Когато си уникален, ще имаш много повече успехи, то това да си поредния клонинг на пазара. НО всеки си знае за себе си. :)
 
От: Какво е Pinterest?

Ето и руското pinme.ru. Ако някой иска покана от pinterest.com или от pinme.ru да пише. Общо взето не е за всеки бизнес, или по-скоро трябва да се съобразите с спецификата на мрежата. Репинването е силно като идея. Не го подценявайте. Много добри възможности за допълнително увеличаване на трафика към туитър акаунта, фейсбук и сайта. Относно реакциите на Гошо. Според мен Гошо реагира така на pinterest, както реагираше преди година-две на Туитър. Второ Гошо е започнал да отчита комулативните ефекти между акаунтите в соц.мрежите много, много добре. Pinterest e в групата на най-силните. Имам няколко сайтове за експерименти и тестове. Вчера правих експерименти с един сайт за проверка на тази хипотеза + някой други неща и резултатите бяха шокиращо добри. Като всяка една соц.мрежа изисква и съответната активност.
 
От: Какво е Pinterest?

До преди около месец се правеха доста стабилни пари от пинтереста, но ограничиха спама :( Като цяло е добре за маркетинг насочен галвно към жени, но трябва да се наблегне на собствен бранд и събиране на фолоуърс. Около 80% от потребителите са жени от УСА, но трафика е много калпав, когато е спам - слабо се конвертира, само адсенса се държи стабилно. Мисля, че и линковете не се индексират, така че и за SEO не става :(
 
От: Какво е Pinterest?

Много пари се направиха, много пари се правят и в момента, а аз не мога да му хвана цаката... Тъпо.

Там цаката е яко спам :twisted: и да знаеш кога какво да пуснеш :)
 
Re: От: Какво е Pinterest?

Там цаката е яко спам :twisted: и да знаеш кога какво да пуснеш :)
Абе има си маркетинг подходи, но като цяло като го разгледах т'ва е вярнож - цаката е в спама. Колкото по-неинтерактивно и набързо е направено, толкова по-трудно пробиват традиционните методи за маркетиране на посетителите.
 
От: Re: От: Какво е Pinterest?

Абе има си маркетинг подходи, но като цяло като го разгледах т'ва е вярнож - цаката е в спама. Колкото по-неинтерактивно и набързо е направено, толкова по-трудно пробиват традиционните методи за маркетиране на посетителите.

Иначе има и хора, които не спамят и докарват стабилни доходи от там, но говорим за над 2к + последователи и то таргетирани само в 1 ниша - примерно ботуши
 
Вече гледам и бутони имат големите сайтове. Но нещо не ги разбирам. Tweeter, Facebook, Google+, Linkedin, ама и още една и то изнесена доста видно. На човек да ми се обърнат очите чак. Вярно е, че всеки е канал, ама идва малко множко. Дано скоро се откроят 4-5те гиганта в областта и да се приключва. :)
 

Горе