Какво й има на Източна Европа.

Е нали тва казвам, уж е било много добре пък не са отишли на хубавото ами някъде в неизвестното подбудени от два филма. Аз ако съм бил в СССР и е било яката работа, щях да ида на там, а не в измислената демокрация, която 45г. ми обясняват колко е пропаднала.
Оффф, мислех да не се включвам в тая тема, ама сърце не трае...

Ти се опитваш да внушаваш, че масовата емиграция през 90-те е заради великата демокрация. Ми пълна глупост е това!

Точно през тоя период в България има демокрация колкото щеш (повече от настоящия момент), ма нЕма леб. Емиграцията е икономическа, щото демокрацията започна с празни магазини и купонна система.

Та в резюме: българите са бягали на Запад след края на соца не защото са търсили великата западна демокрация, а западния стандарт на живот. По същата причина не са бягали и в СССР. Там беше същия глад, мизерия и разруха.

И ако в момента все още не наблюдаваме масова де-емиграция от Запад в други посоки, то е защото там стандартът все още е достатъчно висок, засега. А не щото има демокрация. Погледни в темата за ваксините и ще ти светне, че държава, която отнема деца от родители, заради желанието им да осигурят най-доброто на рожбите си, няма как да е демокрация.

И последно по темата: като човек, скачал по площадите в подкрепа на ''демократичните сили", мога да кажа, че през соца не беше никак хубаво, ама сега е още по-зле.
 
318332120_6062563537111000_7283074781799543465_n.jpg
 
Що? Говорим за вестника, не за партията.
Щото си е бил добре в тоя строй, а сега го играе анти. Ти сам написа, че това е вестника на СДС, Иво Иджев, един от главните редактори също е агент на ДС, Волен Сидеров също е писал във въпросния вестник. Това, че някой е работил там, не значи че е анти-комунист. Доста наивно е да се вярва, че случаен човек е допуснат да снима най-висшите членове на ЦК, на сякви мероприятия. То всички медии тогава са подчинени на властта, ама господина е бил единствения свободен и независим, който си е снимал където и каквото си иска.
 
Тия доклади показват че държавата е наблюдавала и отчитала проблемите.
Лечението почва от анамнезата и от диагнозата.

На Бойко или на Царчето дали някой им е носил такива документи и дали въобще ги е е*ало за такива работи?

Ама така е като разчиташ на някой друг да ти тълкува фактите.

ПП: И през соца аз бях малък, а не млад.
Голямо сучене. В началото беше "соца всичко беше супер, работа за всички, качествени стоки, супер земеделие, икономика", после се вадят документи от доклади в които се казва, че въпреки усилията на партията майка има стачки, лошо качество продукти, лошо отглеждане на животни, проблеми в заводите и фабриките, кражби, фалити ама видиш ли тва пак е добре, щото държавата следяла. Едно е да следи, друго е да решава проблемите. Ако решаваше проблемите, нямаше да фалира три пъти.
 
Рече и отсече! Значи, уж бягат от демокрацията, а то демокрация нямало. СССР съществува до 91г. интересно що не са бегали към хубавото ами всички към измислената демокрация, дето уж от нея бягат.
Казах, че на запад няма демокрация. Спeцифично Англия и Германия са минали с 200 покрай нея.
 
Последно редактирано:
Щото си е бил добре в тоя строй, а сега го играе анти. Ти сам написа, че това е вестника на СДС, Иво Иджев, един от главните редактори също е агент на ДС, Волен Сидеров също е писал във въпросния вестник. Това, че някой е работил там, не значи че е анти-комунист. Доста наивно е да се вярва, че случаен човек е допуснат да снима най-висшите членове на ЦК, на сякви мероприятия. То всички медии тогава са подчинени на властта, ама господина е бил единствения свободен и независим, който си е снимал където и каквото си иска.
Опитвам се да ви набия в тиквите, че само в болните ви фантазии го играе анти и не анти. Човека е фотожурналист публикувал снимки от фотоархива си, който е натрупал преди и след 89. Кое му е сложното да се разбере тука.. неем идея.

В нета е пълно със снимки от 60те 70те и 80те на случайници, дето не се различават много от снимките на тоя набеден ЦКджия.
 
Иво Иджев
Тоя си е ваш демократ недей така. Насила с пистолети са го накарали да учи в Русия едно време. Едва изтраял... да дойде демокрацията и да разкъса рубашката.
 
Опитвам се да ви набия в тиквите, че само в болните ви фантазии го играе анти и не анти. Човека е фотожурналист публикувал снимки от фотоархива си, който е натрупал преди и след 89. Кое му е сложното да се разбере тука.. неем идея.

В нета е пълно със снимки от 60те 70те и 80те на случайници, дето не се различават много от снимките на тоя набеден ЦКджия.
Май ти е трудно да разбереш, че в онова време само за приказки против властта те докладват и съдят, ти си седнал да ми обясняваш, как някъв си снимал наляво-надясно най-висшите хора напълно случайно. Разследват те и те следят за приказки, камоли за снимки оронващи режима. Пак да го напиша, че не искаш да го прочетеш явно - "всички медии тогава са подчинени на властта, ама господина е бил единствения свободен и независим, който си е снимал където и каквото си иска."

Ето една от непринудените снимки и из нета, социалистическия труд кипи другаре, работниците с усмивка на уста, берат плодовете на партията майка. Всеки младеж - бригадир, всеки бригадир - ударник!

socializam-balgariq-brigadi.jpg
 
Ех, какви висши кадри са ни управлявали, цвета на нацията и интелигенцията, как да не е най-велик тоя строй с такива достойни ръководители.

311443425_471135141706820_8357931204831799319_n.jpg


Как да имат дипломи, като са били заети да бъдат шумкари и разбойници
 
Пак да го напиша, че не искаш да го прочетеш явно - "всички медии тогава са подчинени на властта, ама господина е бил единствения свободен и независим, който си е снимал където и каквото си иска."
Същото като сега :)
в онова време само за приказки против властта те докладват и съдят
И тука малко градски легенди са това. Дядо ми е замесен в опита за преврат на Иван Тодоров - Горуня и ген. Цвятко Анев срещу Тодор Живков. А аз и баща ми сме кръщелници на ген. Анев. Тамалко е субективно това с приказките, дългите коси, музиката или ходенето на църква и последващия "терор"...
 
Голямо сучене. В началото беше "соца всичко беше супер, работа за всички, качествени стоки, супер земеделие, икономика", после се вадят документи от доклади в които се казва, че въпреки усилията на партията майка има стачки, лошо качество продукти, лошо отглеждане на животни, проблеми в заводите и фабриките, кражби, фалити ама видиш ли тва пак е добре, щото държавата следяла. Едно е да следи, друго е да решава проблемите. Ако решаваше проблемите, нямаше да фалира три пъти.
В сравнение със СЕГА е било супер.
Не ми слагай думи в устата.

Храна (минус банани), индустрия, армия, култура, образование, медицина - в световния топ по доста положителни показатели.

Пък сега ядеш ГМО и канцерогенна продукция от братска Полша, понеже ЕУ-то прецака родното земеделие.
 
Май ти е трудно да разбереш, че в онова време само за приказки против властта те докладват и съдят, ти си седнал да ми обясняваш, как някъв си снимал наляво-надясно най-висшите хора напълно случайно. Разследват те и те следят за приказки, камоли за снимки оронващи режима. Пак да го напиша, че не искаш да го прочетеш явно - "всички медии тогава са подчинени на властта, ама господина е бил единствения свободен и независим, който си е снимал където и каквото си иска."

socializam-balgariq-brigadi.jpg

Гроздобер - рекламна фотография за ДСО “Булгарплод”, 70-те години на ХХ век​


Ама това за случайноста е твоя фантазия, как да ти го дообясня? Журналист е, работата му е да е по събития и да е там. Споделя кадри от АРХИВА си, т.е. това, което е видял, това е снимал, какво е публикувал и дали въобще е публикувал в цензурираните медии е друг въпрос.
Дай да продължим теорията за режисираните снимки, че съвсем се обърка.

Тая снимка е от лостбългария, другите режисирани снимки разгледа ли ги?
 
НОВАПС е тотал щета, оставяй.

Не всички моем като тебе да бачкаме за американски компании, а за рубла се иска писане.
Тотал щетата я виждаме в картинките за руските класации :D
 
Зачудих се, колко ли милиона украинци имат интернет в момента?
Нямат, спрян им е - докато в Русия е тъмно. Едното ще се оправи, за другото ще трябва депутинизация. Ама и ти не знаеш нали - няма да идеш в тая кочина.
 
@nandibandi са я снимали малко не в кондиция ама нищо. Натам отиваш ми се струва с пиянските изцепки.

Децата се прибраха от детските градини и вече няма къде да обикаляш за матрЯл. Кой печели? Предприемач.цом..
 

Горе