Какво й има на Източна Европа.

Изключително държавническо решение е да не вземат мерки и да не предупредят населението за аварията в Чернобил, благодарение на което сме на първите места по онко-болни в Европа
Я да видим. Става авария в АЕЦ-а. Държавните служби алармират бясно ти, Ремйнда, фаста, тедката в желание да си набавите консерви и бутилирана вода, йодни таблетки правите рейд на аптеките и мачкате пенсионери наред.

Масови безредици, мародерства. Нямаме армия която да контролира ситуацията. Мислиш, че в "цивилизованият" свят някой би те информирал при сериозна заплаха? Множко ви идват филмите от Холивуд с разните права и свободи.
 
Франция и Белгия в Топ 5 интересно тях дали са ги предупредили... :D
Мани, ами виж че европейските страни дето не са у ЕУ-то всичките са с по-малко онкоболни... то май не било много здравословно да си в ЕУ-то ше излезе...

Или с други думи - да те приемат в Съюза е по-опасно от това да ти гръмне АЕЦ-а! :eek:
 
Я да видим. Става авария в АЕЦ-а. Държавните служби алармират бясно ти, Ремйнда, фаста, тедката в желание да си набавите консерви и бутилирана вода, йодни таблетки правите рейд на аптеките и мачкате пенсионери наред.

Масови безредици, мародерства. Нямаме армия която да контролира ситуацията. Мислиш, че в "цивилизованият" свят някой би те информирал при сериозна заплаха? Множко ви идват филмите от Холивуд с разните права и свободи.
хахахахахаха
Спри тревата момче, нещата не са никак добре ...

По гръб не падаш, като не си прав, изкривяваш реалността до неузнаваемост, само и само да пасне на твоето виждане ... болен мозък.
 
хахахахахаха
Спри тревата момче, нещата не са никак добре ...

По гръб не падаш, като не си прав, изкривяваш реалността до неузнаваемост, само и само да пасне на твоето виждане ... болен мозък.
Реалността е навън не пред компа и в редит и тики тока или статистиките. Казах ти иди навън недей да го говориш с хората щом се срамуваш. Просто карай през България, но не по магистралата възможно и да разбереш за какво говоря. Няма надежда, че ще схванеш обаче...
 
Спри тревата момче, нещата не са никак добре ...
Добре, че спомена трева. Да ти кажа през соца на никой не се налагало задължително да му правят тест за дрога за да си намери работа или да си я запази
 

Иначе не ми схвана предната мисъл - щом е толкова хубаво, защо границите са затворени и се стреля на месо.

Пълната комедия на социализма се нарича КОРЕКОМ и записване за руски таратайки и чакане с години да ти докарат недоразумението.
 
Пълната комедия на социализма
поне щеше да те научи да съставяш правилни и грамотни изречения на родния ти език :D
 

Иначе не ми схвана предната мисъл - щом е толкова хубаво, защо границите са затворени и се стреля на месо.

Пълната комедия на социализма се нарича КОРЕКОМ и записване за руски таратайки и чакане с години да ти докарат недоразумението.
Е защо плачете толкова за Белене след като лагерите за интернирани са създадени от правителствата на "проспериращото" царство България? Да затваря там щастливите си поданици.
 
Докато разцъквах тоя Ицето Ицев със ДС сайтчето.. попаднах на това сайтче:


Ем, разцъкайте да видите как изглежда българина "на снимка" преди и след 89-а.
 
И как изглеждат? Снимки като снимки. Първата на която попаднах от сайта - какво трябва точно да се гледа?
b8f012c3475fe9d89a9e4cadfa5fedc9.png


Не мислех, че може да има по-тъпи аргументи от досегашните, ама това със снимките минава и 'спокойно беше'.
 
Последно редактирано:
Като ви чета тук виждам колко разбират от водна топка, а изобщо не са виждали басейн.
Бях средношколец в една квартира. В съседната стая живееше една баба над 80 години.
Сам самичка без роднини и приятели. Веднъж беше казала, че Г.Димитров е бил лош, много народ избил.Казах и да не говори такива неща.Опасно е!Виках си старческа деменция.За мен си беше чиста глупост.След демокрацията имаше статии за горяните и всички преследвания.Къде истини-къде не, както и да е.Но тази баба бе живяла в два различни строя и има право да говори, защото е свидетелка на всичко.А тукашните пишещите -чули,прочели,гледали тв си правят изводите, ама грешни и изобщо не вдяват на истината.Когато одъртеят и се промени тогава строя ще имат възможността да сравняват.Времето тогава и младините минали през беззаконието на мафията, Боко, хартиената бюлетина и триглавата 30годишна Ламя!
НО ДА СРАВНЯВАШ НЕЩО КОЕТО НЕ СИ БИЛ СВИДЕТЕЛ е глупост.Аз затова не коментирам мачове, защото не разбирам.
Спомням си следното.След казармата доста късно се записах да следвам.
Преди приемния изпит си наех квартира в Пловдив.
Четеш спиш, четеш и т.н.Към 5 сутринта чувам някакъв шум на улицата.Отворих прозореца и гледам един човек как проверява кофите с боклук и търси нещо за ядене.Попитах после хазяйката.Гладни са хората-постоянно ровят.От малко провинциално градче съм и дотогава 96г. в моя град аз такова нещо не бях виждал.След това и при нас дойде тази жадувана демокрация и долар на 3000лв.
Социализма имаше всичко което пишете, плюсове и минуси, но нямаше нищета и мизерия.Пишат ми за липса на банани и западни стоки.Сега когато ги има, за какво ти са, като нямаш пари.Циганите всички работеха, а в казармата им даваха занаяти.Както и на мен.Уж умен, начетен и политически правилно ориентиран, а ме вкараха в трудови войски, заради един мой неосъзнат тогава много хубав ход.Вместо три години-две бях в казармата:)Влязох направо от едно незабравимо лято на Сънито/сега му викат на селски слънчака/, като момиче с дълга коса/така бяхме всички тогава/ и меки китки.След две години в тази казарма бях станал толкова жилав и мускулест,че нищо не можеше да ми се опре.Имах сили и кураж да създам семейство.Трябва заради казармата да псувам социализма, ама не.Казармата те правеше мъж, а не педал.Макар, че казармата за педалите бе рай.Спомням си преди клетвата правехме маршировки.Няколко циганчета не можеха да маршируват.Имаше едно българче сред тях, което плачеше.Попитах го защо плачеш-Ами не ме пускат да положа клетвата на стадиона.Искам нашите да ме видят.Толкова много се гордееше, че е войник, а огорчен от заповедта на капитаните.Имаше лаф-който не е ходил в казармата за никакъв чеп не става и не може да се ожени.
Мога да споря с човек живял по това време и знае как са стояли нещата.Хубавите джънси, незаконната валута и чехкините на Сънито:)
Но като цяло народът живееше добре.Имаше държава!
Спорт на висота!
Образование на висота!
Промишленост и селско на висота!
Работа за всички.
Армия на висота!
Ред и дисциплина!
Сигурност и подкрепа от държавата!
Е без право да пикаеш под Айфеловата кула!
 
Последно редактирано:
Аз от роднините ми и родители - никой не се радва на социализма. Дядо ми навремето е работил няколко години в Либия на булдозер - правели са окопи и военни пази - и той не ги обичаше изобщо. Онзи ден разглеждах някакви снимки из албумите - много снимки има от 'заставата' 1952 като е служил граничар да пази границата. Не веднъж им се е налагало да стрелят и да пускат немските овчарки по хора - дето бягат от хубавото!



Добре, че такива бленуващи по социализъм са няма и 1 процент в БГ и драстично намаляват всяка година.
 
Последно редактирано:
И как изглеждат? Снимки като снимки. Първата на която попаднах от сайта - какво трябва точно да се гледа?

Има едно редче с годините.. почни от 71-ва и стигни до 2010.
 
Има едно редче с годините.. почни от 71-ва и стигни до 2010.

Питах как изглеждат и какво трябва да гледам точно, а не какви редчета има. Ти може да виждаш усмивки и щастие, друг човек може да вижда отчаяние. Това е субективно как на някого му изглежда нещо.Снимката по-горе е от натискане на редчето и 1974-та година мисля. Та какво трябва да гледам - сияят от щастие?
 
Питах как изглеждат и какво трябва да гледам точно, а не какви редчета има.

Вижда се живот, хората "сеят и жънат", а после се вижда само митнги, протести и лаладжиите дето ги влачем до ден днешен. Нищо производително. Ама поне банани имА.
 
По снимките:
  • преди 89-та: производство, култура, армия, веселие, деца.
  • след: митинги, протести, политици, дела :D
 
Вижда се живот, хората "сеят и жънат", а после се вижда само митнги, протести и лаладжиите дето ги влачем до ден днешен. Нищо производително. Ама поне банани имА.
Да, сега никой не пее, никой не сее и не жъне. Всеки вижда каквото желае на снимките. Тоя пост е на нивото на Крумов и нандито по мисъл, ще се ляга да се спи.

http://prehoda.bg/bg/2010/posreshtane-na-novata-2010-g.html Качи някой албум като толкова желаеш снимки - ще каже човек, че сте живи умряли всичките социалисти-комунисти във форума.
 
Последно редактирано:
Да, сега никой не пее, никой не сее и не жъне. Всеки вижда каквото желае на снимките. Тоя пост е на нивото на Крумов и нандито по мисъл, ще се ляга да се спи.
Или схващаш или не. Тоя пост си е на твойто ниво по мисъл.
 
Да - схващам, че за кой ли път не можеш да напишеш 2 изречения или да се изкажеш. По-добре си лягай да събереш мисли за някое друго изречение с недомлъвки утре.

Възход, гордост, работа, военна мощ, армия, просперитет, арийска сила - снимката говори за себе си.


nazi-germany.jpg
 
Ясно, пак смени вълните. Аде бегай да сънуваш как деде Байдън те гали по главичката.
 

Горе