Какво й има на Източна Европа.

Вълната е същата - , че ставаш за смях - всеки средно статистически идиот, може да събере снимки от някое време и да подбере интересни такива, след което някой друг идиот, да бленува за събитията и времето, щото видиш ли на снимките хората работят и сеят и обработват земя. Снимката с нази джърманито
- не виждам разлика в словесната диария дето ти си изписал - някой друг идиот като тебе, да отбележи няколко положителни неща, за сметка на голямата картина, и да обяснява по снимката за величествени и красиви неща.


Добре, че не спираш да се излагаш със спама и мнения без да може да кажеш и да се аргументираш по какъвто и да било начин, или когато го правиш се смеем. Даже Даласа е написал интересни неща.
 
Вълната е същата - ставаш за смях - всеки средно статистически идиот, може да събере снимки от някое време и да подбере интересни такива, след което някой друг идиот, да бленува за събитията и времето, щото видиш ли на снимките хората работят и сеят и обработват земя.

Добре, че не спираш да се излагаш със спама и мнения без да може да кажеш и да се аргументираш по какъвто и да било начин, или когато го правиш се смеем. Даже Даласа е написал интересни неща.

Първо имало сърдити и преди 89-та, после се пеело и след 89, накрая фотографа бил идиот. :D

Неем идея в каква фантазия си влязал и тоя път, ма аз аргументи давам при спор. В момента за какво спорим? Споделих сайт със снимки, как е било преди/след, а всеки сам да си прави изводите.

Твоя проблем беше, че не виждаш кво да гледаш и пак трееше да вляза в обяснителен режим, че реотанчетата бавно стоплят.
 
Аз от роднините ми и родители - никой не се радва на социализма. Дядо ми навремето е работил няколко години в Либия на булдозер - правели са окопи и военни пази - и той не ги обичаше изобщо. Онзи ден разглеждах някакви снимки из албумите - много снимки има от 'заставата' 1952 като е служил граничар да пази границата. Не веднъж им се е налагало да стрелят и да пускат немските овчарки по хора - дето бягат от хубавото!



Добре, че такива бленуващи по социализъм са няма и 1 процент в БГ и драстично намаляват всяка година.
Който го е мачкал социализма той не го обича!
Не всеки ставаше граничар, а достойните и верните на партията.
Като гледам дядо ти е бил от тях щом са го пуснали да работи в чужбина за долари.
Ако знаеш какво сито е било за да те пуснат в чужбина.
А простия и работливия народ строеше комунизма.
Мен лично социализма ми е дал много.И тъкмо както викаш да се прее.а и дойде
демокрацията.Имам познат, който много мрази комунистите,защото са им взели всичките земи.Нещо, като колак бил рода му.След демокрацията мафията т.е старите комунисти пак му я заграбват.На тази тема с него не споря, защото всеки е с различни цървули.
Както сега за изборите.Гледа се келепира!Имам познат, който е твърдо за ПП, но откакто искаха да махнат пенсионираните държавни служители , за да дадат място за младите.Веднага стана гербер.Келепира клати феса!Цяла България гласува, заради келепира!
И друго за границата тези имигранти нямаше да минат, дори мислено по Българската държавна граница!Разстрел!
 
Неприятното на комунизъма беше че наказваха грубо даже за дребни провинения.
Аз бях сравнително кротко лапенце ама пак си отнасях по някой шамар от даскалите :D

И не само тва, ами обикновено вървеше и с некво публично порицание, така хептен да са засрамиш и още повече зачервиш пред "колектива" :cry:
 
Неприятното на комунизъма беше че наказваха грубо даже за дребни провинения.
Аз бях сравнително кротко лапенце ама пак си отнасях по някой шамар от даскалите :D

И не само тва, ами обикновено вървеше и с некво публично порицание, така хептен да са засрамиш и още повече зачервиш пред "колектива" :cry:
После в къщи те довършват защото си посрамил фамилията
 
поне щеше да те научи да съставяш правилни и грамотни изречения на родния ти език :D
Дали щеше? Я отвори която и да е ФБ група с 35+ годишни и виж как пишат. Една регистрация в обикновен сайт с Име / имейл и парола не могат да си направят, да не говорим за правопис и граматика.

Но като цяло народът живееше добре.Имаше държава!
Спорт на висота!
Образование на висота!
Промишленост и селско на висота!
Работа за всички.
Армия на висота!
Ред и дисциплина!
Сигурност и подкрепа от държавата!
Е без право да пикаеш под Айфеловата кула!
Спорт на висота = при сегашното положение всичко друго е на висота, така е
Образование на висота = смешка. Почти нищо не сме изобретили само ние, копираме западни технологии (те руснаците общо взето не спряха да го правят и след падането на комунизма. Почти всичките им оръжия имат западни компоненти)
Промишленост и селско на висота = 0 конкурентност, заводи работещи на загуба, които след падането на комунизма трябваше да бъдат продадени за стотинки, за да се изплатят натрупаните милиони загуби.
Работа за всички = и три фалита, супер икономика като цяло, няма спор! Много добре е било, супер ти е като си имаш двор / село и сееш земя и правиш зимнина, защото нямаш избор.
Армия на висота = да, страшна висота. Армия, която не можем да издържаме. Армия в която те пращат на сила - същите гащници като сегашната руска армия, която бива унижавана в Украйна.
Ред и дисциплина - абстрактно понятие. Първо че нямаш новини, за да разбереш какво се случва където и да е. Второ че нямаш право да изразяваш мнение и съответно недоволство.
Сигурност и подкрепа от държавата = моля ти се спри си алкохола.
Айфеловата кула - или която и да е кула зад която и да е граница. Голямо население, само защото хората не са могли да напускат държавата.

Толкова силна икономика, толкова добре са живеели всички, че имаме 3 фалита и след 90та година напускат няколко МИЛИОНА души?! Живеете в когнитивен дисонанс, слезте малко на земята.

За 5 страници никой от вас не е изкарал нито един факт, само се биете в гърдите колко добре е било. Говорите ми само с "питай хората" и "ти ако беше там" - все едно сте на маса. Нямате какво друго да кажете и ръсите недоказуеми бисери до откат. От всичко изказано от хората тук се хващате за най-дребните неща и пропускате да коментирате всичко друго, срещу което нямате какво да кажете (например колко онко-болни имало).
Да не говорим за клоуните тук, които отричат съществуването на народния съд ... Голямо дървене беше, че не съм знаел нищо, а после млъкнахте и дори не отворихте статиите. GG

пс: Не отричам, че по време на комунизма се е развила индустрията и промишлеността (въпреки че сега са далеч по-развити! Но в край на сметка без основа няма как да се надгради). Отричам, че това е станало по нормални икономически процеси и нужди, което означава че е било насилствено и фалшиво. От там следват и всички икономически проблеми в последствие = 3те фалита.
 
Последно редактирано:
Дали щеше? Я отвори която и да е ФБ група с 35+ годишни и виж как пишат. Една регистрация в обикновен сайт с Име / имейл и парола не могат да си направят, да не говорим за правопис и граматика.


Спорт на висота = при сегашното положение всичко друго е на висота, така е
Образование на висота = смешка. Почти нищо не сме изобретили само ние, копираме западни технологии (те руснаците общо взето не спряха да го правят и след падането на комунизма. Почти всичките им оръжия имат западни компоненти)
Промишленост и селско на висота = 0 конкурентност, заводи работещи на загуба, които след падането на комунизма трябваше да бъдат продадени за стотинки, за да се изплатят натрупаните милиони загуби.
Работа за всички = и три фалита, супер икономика като цяло, няма спор! Много добре е било, супер ти е като си имаш двор / село и сееш земя и правиш зимнина, защото нямаш избор.
Армия на висота = да, страшна висота. Армия, която не можем да издържаме. Армия в която те пращат на сила - същите гащници като сегашната руска армия, която бива унижавана в Украйна.
Ред и дисциплина - абстрактно понятие. Първо че нямаш новини, за да разбереш какво се случва където и да е. Второ че нямаш право да изразяваш мнение и съответно недоволство.
Сигурност и подкрепа от държавата = моля ти се спри си алкохола.
Айфеловата кула - или която и да е кула зад която и да е граница. Голямо население, само защото хората не са могли да напускат държавата.

Толкова силна икономика, толкова добре са живеели всички, че имаме 3 фалита и след 90та година напускат няколко МИЛИОНА души?! Живеете в социален дисонанс, слезте малко на земята.

За 5 страници никой от вас не е изкарал нито един факт, само се биете в гърдите колко добре е било. Говорите ми само с "питай хората" и "ти ако беше там" - все едно сте на маса. Нямате какво друго да кажете и ръсите недоказуеми бисери до откат. От всичко изказано от хората тук се хващате за най-дребните неща и пропускате да коментирате всичко друго, срещу което нямате какво да кажете (например колко онко-болни имало).
Да не говорим за клоуните тук, които отричат съществуването на народния съд ... Голямо дървене беше, че не съм знаел нищо, а после млъкнахте и дори не отворихте статиите. GG

пс: Не отричам, че по време на комунизма се е развила индустрията и промишлеността (въпреки че сега са далеч по-развити! Но в край на сметка без основа няма как да се надгради). Отричам, че това е станало по нормални икономически процеси и нужди, което означава че е било насилствено и фалшиво. От там следват и всички икономически проблеми в последствие = 3те фалита.
Смятай как са те подковали пропагандистите.... нанесли са ти щета за няколко живота напред.
 
Дали щеше? Я отвори която и да е ФБ група с 35+ годишни и виж как пишат. Една регистрация в обикновен сайт с Име / имейл и парола не могат да си направят, да не говорим за правопис и граматика.


Спорт на висота = при сегашното положение всичко друго е на висота, така е
Образование на висота = смешка. Почти нищо не сме изобретили само ние, копираме западни технологии (те руснаците общо взето не спряха да го правят и след падането на комунизма. Почти всичките им оръжия имат западни компоненти)
Промишленост и селско на висота = 0 конкурентност, заводи работещи на загуба, които след падането на комунизма трябваше да бъдат продадени за стотинки, за да се изплатят натрупаните милиони загуби.
Работа за всички = и три фалита, супер икономика като цяло, няма спор! Много добре е било, супер ти е като си имаш двор / село и сееш земя и правиш зимнина, защото нямаш избор.
Армия на висота = да, страшна висота. Армия, която не можем да издържаме. Армия в която те пращат на сила - същите гащници като сегашната руска армия, която бива унижавана в Украйна.
Ред и дисциплина - абстрактно понятие. Първо че нямаш новини, за да разбереш какво се случва където и да е. Второ че нямаш право да изразяваш мнение и съответно недоволство.
Сигурност и подкрепа от държавата = моля ти се спри си алкохола.
Айфеловата кула - или която и да е кула зад която и да е граница. Голямо население, само защото хората не са могли да напускат държавата.

Толкова силна икономика, толкова добре са живеели всички, че имаме 3 фалита и след 90та година напускат няколко МИЛИОНА души?! Живеете в социален дисонанс, слезте малко на земята.

За 5 страници никой от вас не е изкарал нито един факт, само се биете в гърдите колко добре е било. Говорите ми само с "питай хората" и "ти ако беше там" - все едно сте на маса. Нямате какво друго да кажете и ръсите недоказуеми бисери до откат. От всичко изказано от хората тук се хващате за най-дребните неща и пропускате да коментирате всичко друго, срещу което нямате какво да кажете (например колко онко-болни имало).
Да не говорим за клоуните тук, които отричат съществуването на народния съд ... Голямо дървене беше, че не съм знаел нищо, а после млъкнахте и дори не отворихте статиите. GG

пс: Не отричам, че по време на комунизма се е развила индустрията и промишлеността (въпреки че сега са далеч по-развити! Но в край на сметка без основа няма как да се надгради). Отричам, че това е станало по нормални икономически процеси и нужди, което означава че е било насилствено и фалшиво. От там следват и всички икономически проблеми в последствие = 3те фалита.
Всички дронове повтаряте едни и също опорки, колкото и нелепо да звучат.
Не знам как не ви омръзна, та да се поинтересувате и да навържете нещата в главите си.

Погледнах ти статиите - едната е писана от програмиран дрон, но грамотно.
Втората е от полуграмотно и бездарно момиченце-копирайтър от категория "100 думи за 5 лв".
Третата е от бивш партиен активист/комунист (виж му биографията - нема как да земеш тая титла случайно по онова време).
 
Всички дронове повтаряте едни и също опорки, колкото и нелепо да звучат.
Не знам как не ви омръзна, та да се поинтересувате и да навържете нещата в главите си.

Погледнах ти статиите - едната е писана от програмиран дрон, но грамотно.
Втората е от полуграмотно и бездарно момиченце-копирайтър от категория "100 думи за 5 лв".
Третата е от бивш партиен активист/комунист (виж му биографията - нема как да земеш тая титла случайно по онова време).
И това автоматично означава, че не са верни? Stronk logic!
 
И това автоматично означава, че не са верни? Stronk logic!
90% от нещата въртящи се за соца из нета и главата ти е пълна с тях са фантазии на хора като Иво Инджев.

Копирани, преписвани, леко променнени, но обикновени фантазии на нереализрани бивши партиини функционери. В името на парата утре при смяна на строя ще извадят отново партийните билети.
 
И това автоматично означава, че не са верни? Stronk logic!
Неверни или преувеличени/изкривени.

Казах ти че аз няма нужда да си ползвам логиката за нещо дето съм го видял и почувствал.
Логиката в случая може да помогне на такива като тебе.

Само числа и статистики да погледнеш е достатъчно.
 
Неверни или преувеличени/изкривени.

Казах ти че аз няма нужда да си ползвам логиката за нещо дето съм го видял и почувствал.
Логиката в случая може да помогне на такива като тебе.

Само числа и статистики да погледнеш е достатъчно.
:D
Кои числа по-точно? Трите фалита или няколкото милиона души напуснали държавата? Или стотинките, които е струвал един хляб? Или броя почивни бази, на които са ходили хората? Или броя бездомници, щото нашия Социолог тук ги преброи на бързо?

Не се е случил народния съд ли? Не са разчситили всякаква опозиция ли? Не са се случили 3 фалита ли? Кое е преувеличено?!
 
Да не говорим за клоуните тук, които отричат съществуването на народния съд
Никой не отрича Народния съд. Питах те какво знаеш за него ти изпляска глупостите за цвета на нацията...

И понеже не вдяваш нека ти помогна. Народния съд не е изобретен от СССР или БКП. Наложен е на държавите загубили войната от държавите победителки.

В една Франция избиването е било поголовно дори с линчуване на хора по улиците и в мнго по-големи бройки. Това което е било тук е почти направено като някаква парлама да се замажат очите на новите световни сили и вместо да вникнете малко в ъгълчетата на историята оревахте света за някаква никога не съществувла избита интелигенция....

Лек пример за това как действа демократичната пропаганда е цирка със бетонните сгради в България. След 89-т всички големи стреожеи на знакови сгради или жилища от масивен бетон бяха заклеймени акто соц, чудовища и уродливи фантазии. Всъщност това е западен архитектурен стил възникнла в средата на 20-ти век във Великобритания.
 
В една Франция избиването е било поголовно дори с линчуване на хора по улиците и в мнго по-големи бройки. Това което е било тук е почти направено като някаква парлама да се замажат очите на новите световни сили и вместо да вникнете малко в ъгълчетата на историята оревахте света за някаква никога не съществувла избита интелигенция....
Колко % от населението са това? Колко % е от населението на България? Да не говорим, че Франция не е била в сферата на влияние на СССР и е крайно неподходящ пример.

Омаловажаваш изключително много какво се е случило по време на Народния съд. Отказваш да се информираш и евентуално да си промениш мнението по въпроса, защото ще означава че не си прав. Ето за Германия:
Впрочем, чрез тази извънредна и извънсъдебна институция под маската на дефашизация се нанася удар върху голяма част от заварения не само политически, но и интелектуален и икономически елит на страната. За действителните му цели говори и факта, че за обвиняеми са подведени 11 122 души и са издадени 2 730 смъртни присъди[10], докато от аналогичния по цели за Германия Нюрнбергски процес са осъдени 19 души и са издадени едва 12 смъртни присъди[11]. Показателно е, че на почти всички осъдени е конфискувано имуществото и по този начин цялостно или частично са одържавени 137 индустриални предприятия. Всички получили осъдителни присъди, както и свързаните с тях роднини са и първата целево репресирана категория, трайно етикирани до края на режима като „фашисти“.
Смъртните присъди са далеч по-малко и за други източно европейски страни, ние сме рекордьори в това отношение.
За капак след падането на комунизма много европейски страни правят Лустрация, докато при нас остават същите ДС-та да ни управляват до ден днешен.

Гледа ли "Второто освобождение" - документален филм базиран изцяло на документи от това време? Ясно ми е че не си и няма да го направиш, за да не признаеш пред себе си колко много грешиш.
 
:D
Кои числа по-точно? Трите фалита или няколкото милиона души напуснали държавата? Или стотинките, които е струвал един хляб? Или броя почивни бази, на които са ходили хората? Или броя бездомници, щото нашия Социолог тук ги преброи на бързо?

Не се е случил народния съд ли? Не са разчситили всякаква опозиция ли? Не са се случили 3 фалита ли? Кое е преувеличено?!
3 фалита, 30 фалита - по онова време не е имало хора да мрат от глад и от студ.
А обясни ми го то феномен - държавата съсипана, хората живеят нормално?
 
3 фалита, 30 фалита - по онова време не е имало хора да мрат от глад и от студ.
А обясни ми го то феномен - държавата съсипана, хората живеят нормално?
По кое съдиш, че не умират хора от глад и от студ?
По новините или по "еди си кой" ми каза?

Какво ти е разбирането за нормално? Да си длъжен да си правиш зимнина, защото не знаеш какво ще намериш в магазина? Да си на режим на тока ли е нормално?
 
По кое съдиш, че не умират хора от глад и от студ?
По новините или по "еди си кой" ми каза?

Какво ти е разбирането за нормално? Да си длъжен да си правиш зимнина, защото не знаеш какво ще намериш в магазина? Да си на режим на тока ли е нормално?
А ти по кое съдиш че са умирали от глад?
По новините ли го видя или някой ти каза?

За режима на тока и зимнината - питай Урсула.
Според нея е нормално.
 
А ти по кое съдиш че са умирали от глад?
По новините ли го видя или някой ти каза?

За режима на тока и зимнината - питай Урсула.
Според нея е нормално.
Аз не твърдя, че са умирали.

Та какво ти е разбирането за нормално?
Та случил ли се е народния съд?
Имало ли е 3 фалита?
Милиони души напуснали ли са държавата веднага след падането на този толкова хубав и добър режим?
Имало ли е режим на тока?

Струва ми се че избягваш да ми отговаряш на въпросите. Много ербап беше и за Народния съд, после си измиваш ръцете по най-жалкия начин?
 
Не знам какво толкоз те е впечатлило в тоя народен съд - след Втората световна в цяла Европа са осъдили и наказали фашистите.
Даже не са си играли много-много да ги съдят.

И да е имало фалити, народът не го е усетил особено.

Милионите напуснаха заради това дето дойде след социализма - нямаше какво да ядат.
По твойта логика, що са напуснали при положение че таман е дошла демокрацията и всички проблеми са останали в миналото? :D

За режима на тока имам разни много ранни детски спомени - семейството се събираше в една стая около свещта и си говорехме.
Едни от най-хубавите моменти.
Спойлер: по него време хората не бяха толкоз зависими от тока.
 

Горе