Какво мислите за американските Preppers

nortrant

Well-Known Member
Сред гражданите на Съединените щати все повече набира популярност субкултура, наречена Preppers. Тези хора активно се подготвят за един възможен, предстоящ апоклипсис – запасяват се с предмети от първа необходимост, оборудват убежища, модернизират колите си и складират всичко, което може да им бъде от полза. Смята се, че броят на Preppers в САЩ е три милиона и техният брой продължава да расте.

на български - http://znanie.eu/?p=10992

на ен има много инфо за тях

защо повечето простотии тръгват от янките :mrgreen:

66849_doomsday-preppers-app_ynv5sbd4ta5revcvdm5lwdbfglncurxrbvj6lwuht2ya6mzmafma_740x416.jpg
 
От: Какво мислите за американските Preppers

Аз ако имах излишни пари и аз щях да си подготвя едно убежище :)
Както е казано, по-добре подготвен и да не се случи, отколкото да се случи и да те хване неподготвен.

От бизнес гледна точка това е много добра ниша, тези подготванци са склонни да купуват всякакви безумия, така че може да се пробвате да им продавате неща от всякакъв вид. 3 милиона потребители въобще не са малко.
 
От: Какво мислите за американските Preppers

Какво да кажа - гледах ги по NAT GEO тея западняци преди - много прост народ, аз от колко време го говоря това, те направо вече се оляха. Имаше един, който се готвеше срещу война с братята от Русия и като ги дрънкаше едни глупости, умрях от смях направо.




Ненормален народ, западняците заслужават си един апокалипсис, но само при тях да дойде, че да потънат.
 
От: Какво мислите за американските Preppers

Те западняците са известни с многото "мозък", който притежават, така че не се учудвайте хич - всички простотии от тях тръгват.
 
От: Какво мислите за американските Preppers

Кефят ме да ги гледам, макар че има някои крайности - но като цяло няма как да им промениш вътрешното убеждение. Страшно креатвините са тези в постигането си на крайните цели признава.
А иначе е голяма ниша, снощи ги мернах по Нат Гео, търсенето на бункери и подобни съоръжения за направа под земята има ръст с над 400% за 1 година - така че бизнеса върви :)
 
От: От: Какво мислите за американските Preppers

Хлопа им дъската здраво. :D

Абе да ти кажа на някой доста са си в час и срещу това което се готвят. Но ми е кеф ги гледам :D
 
От: Какво мислите за американските Preppers

Има един дето им ги продава за по няколко милиона на богаташи, ссъс собствена пречиствателна станция на въздуха, собствено захранване - не знам как го постига това.
Заредени с храна с голям срок на годност -така че да могат да изкарат 10 години там..
И кво - седиш вътре и чакаш да умреш от старост:)
 
От: Какво мислите за американските Preppers

Сещам се че и руснаците не са по назад.
За 22.12.2012 бяха правили бункери и даже продаваха местата в тях за стотици хиляди долари :)

Бизнеса върви с пълна сила.

Дори се сещам че и група БГ "бизнесмени" си беше закупила места някъде в някакъв бункер за немалко пари, но не помня подробности.
 
От: Какво мислите за американските Preppers

А евреите - тия кукундели бяха изкупили сума ти и парцели на Луната :lol:
 
От: Какво мислите за американските Preppers

Според мен е прекалено крайно...те са изперкали - поне повечето от тях
както казват в статията - не всички са психически зле, само повечето :D

има много сайтове за тези Preppers, всякакви статии, снимки, описание и препоръки за оръжие, карти и т.н. бахти...
определено знаят как да правят пари от нищото! (не, не тези изперкалите - а тези които са намерили тази ниша :mrgreen:)

Сещам се че и руснаците не са по назад.
За 22.12.2012 бяха правили бункери и даже продаваха местата в тях за стотици хиляди долари :)

Бизнеса върви с пълна сила.

Дори се сещам че и група БГ "бизнесмени" си беше закупила места някъде в някакъв бункер за немалко пари, но не помня подробности.

aз за руски Preppers не съм чул :D
 
От: Какво мислите за американските Preppers

Ето един линк за руснаците:
http://www.dw.de/как-в-русия-се-готвят-за-края-на-света/a-15689181

Имай в предвид че Рашките са много суеверни, при тях психозата е на много по-високо ниво.
Само бедността на по-голямата част от населението е попречила за по-мащабна подготовка :)

Ако имаха заплатите на американците не 3 ами поне 30 милиона Препърси щеше да има в русия
 
в швеицария през 60те въвеждат правило всяка нова публична сграда да си има убежище което като минимум удържа експлозия от 5 мегатона на 500 метра и това правило не е отменено с разпадането на източния блок...

иначе точно по думс дей препърс в коментарите дадоха в кой държави има повече убежища отколкото населението и такава е швейцария в случай че потрябват хората с пари ще им струва скъпо ама ще си намерят място там
 
От: Какво мислите за американските Preppers

То много зависи каква ще е ситуацията навън, за да се стигне до живот в бункер. 10 години да живееш под земята за мен не е никакво решения, по-добре нещо да ме удари още на вратата. Вътре ще настане едно реалити достойно да завладее челното място на американските класации. Няма да се отглежда нищо, няма да има въздух, няма да има интернет :evil:, за една година ще прочетеш всички запазени книги (ако има такива) и после ще изперкаш тотално.
 
читанката за домашни потребители която се сваля мисля че е 14000 книги като хтмл и към 16 000 във динамичната версия дори и да се чете книга на всеки два дни няма

повечето бункери са затворени в метал и електрониката вътре ще оцелее а тези са върха на сладолета и ползват същата тема като на тази която избрах за блога на Блинки http://www.survivalcondo.com/

а колкото до интернет освен ако не ни удари нещо достатъчно голямо че да разцепи земята

Ако ни удари голямото парче скала сателитите ще останат незасегнати а по някох от епизодите гледах че са прекарали нещо като даил ъп през радио а и оптиките не на всякъде ще ги скъса .... доста датацентрове ако не ги удари голямото парче скала също ще останат незасегнати само ще им трябва ток....

А ако има голямо слънчево изригване и изпържи незащитената електроника или електро преносната мрежа остават оптиките само ток да се намира....
 
От: Какво мислите за американските Preppers

@coolice, ти вече си се приготвил за доброволен затвор, ще развиваш търговия между бункерите и ще четеш мноогоо книги :lol:. Направо супер живот.
 
От: Какво мислите за американските Preppers

Ако стане нещо лошо, държавите ще конфискуват тези бункери и собствениците им няма да бъдат обезщетени. Ако има държави... Ако няма - престъпните групировки ще го направят (освен ако собствениците на бункери не са членове на престъпни групировки, които са достатъчно силни).
 
Re: От: Какво мислите за американските Preppers

@coolice, ти вече си се приготвил за доброволен затвор, ще развиваш търговия между бункерите и ще четеш мноогоо книги :lol:. Направо супер живот.

Само три до 5 години и навън може да става :p ако парчето скала (астероида) не е много голям може даже да няма нужда от баш бункер просто ще има много студена зима няколко години подред и голям глад хидропониката ще е намода....

Иначе мисля че е нелепо цивилизация която е успяла да стигне до прозрение как изглежда вселената в 3D трябва да бъде унищожена от едно парче скала


Както и да го гледаш инвестицията в датацентър ако искаш бункер който на всичкото отгоре да ти прави пари докато не го ползваш си изглежда примамлива (нямам си засега ;))
 
От: Какво мислите за американските Preppers

Ако е проблем създаден от човека за 5 години може и да се оправят нещата. Колкото до парчето скала считай, че по-голям размер може да затрие всичко наоколо, а астероидите не са най-голямата заплаха, която може да дойде от космоса.

А ако си решил да правиш бункер гледай да има място за всички от предприемача :twisted:, защото хепито е прав, за другите няма да се доредиме.
 
От: Какво мислите за американските Preppers

Най-често срещаните грешки, които правят подготвящите се, са недостатъчното вода и недостатъчното оръжия.
 

Горе