Какво мислите за детската градина

От: Какво мислите за детската градина

От масата, потърси я, даже може да постнеш линк тук, доста е вдъхновяваща и стои в основата на успеха на епъл, като много добре описва хората които мислят различно, дава примери и онагледява, че всъщност те са двигателя на обществото, същото това общество което се ежи на идивидуализма.

Бате, ти си маса, съвкупност от грехове, покай се
 
От: Какво мислите за детската градина

Е това няма да стане така. Различното мислене идва след наблюдаване на широк кръг събития и ценности, а не контролиран такъв. Слагайки го в контролирана среда, то ще мисли като масата, но като тази ограничената. Няма особена разлика със стандартния вариант.
 
От: Какво мислите за детската градина

Проданов, мисля се разбрахме какво значи контролирана среда. Аз съм от родителите, които наблюдават детето си какво прави на площадката и навсякъде и съм готов да се намеся при нужда за разлика от кокошките които пушат в единия ъгъл, чоплят семки и обсъждат турски сериали. За мен времето прекарано с детето е удоволствие и привилегия, не досада. Както казах водя го навсякъде където възрастта му позволява.
 
От: Какво мислите за детската градина

Здравейте, да се включа и аз по темата понеже съм още пресен(малкият днес е за последно на ясла, а от другата седмица почва градина). Преди да тръгне на ясла синът ми почти не говореше-много рядко казваше мама и тате по често беше ма и та водата за него беше "о" и долу горе толкова. Сега си говори доста добре и почти всичко му се разбира.Научи се да си подрежда дрехите и играчките.Следобедния сън в къщи е мъка, но там лелките казват че спи. относно храната в яслата ,към нашата ясла има детска кухня и половината град майките взимат храна от там ,както и ние сме взимали преди да тръгне на ясла и е много хубава и разнообразна.минусите са че доста често има сополи ама няма как.
 
От: Какво мислите за детската градина

Е, човек нормално да проговори, това се случва като растат, не е конретно заради яслата. Това за подреждането го виждам повече като принос от яслата и е супер. Следобедния хубаво, че казват ама може да си казват много неща, а детето да седи по цял ден с напикан задник без никой да се сети да му смени памперса. Относно сополите имам как - ако се спазват предписания контрол да не се водят болни деца и родители са отговорни ама няма такова неща. Относно храната, като ги мързи да готвят да вземат. Те повечето се редят и на кюфтаците в супермаркета, щото им трябва мезе за глалона бира от 2лв, което не значи че храната е супер.

Въпреки всичко коментарите ми са единствено с цел дебат, не твърдя, че е така.
 
От: Какво мислите за детската градина

Аз мисля че яслата имаше голям принос да проговори все пак почна ясла малко след 2 годинки .относно стоенето с напикан памперс мисля че не е имало такова нещо понеже той почна да ходи на гърне малко след като го записахме и памперса му винаги е бил сух като сме го взимали. Не че ги хваля лелките но са сравнително съвестни особено по младите.Относно храната не че ги мързи някои нямат възможност да готвят а и храната е хубава.
 
От: Какво мислите за детската градина

Супер, радва се ако е така. Според мен е важно за научим децата да споделят.
 
От: Какво мислите за детската градина

Много го мислиш. Аз лично почти не помня нищо от детската градина, имам няколко спомена точно и то най-просташките :lol: Тук всички сме ходили на детска и нищо ни няма. Моите деца посещават ясла и градина и мисля, че учителките/лелките там са големи професионалистки и много готини хора. Учат чаветата на дисциплина, строяват ги като войници.
 
От: Какво мислите за детската градина

Tanipo, ти си точно от ''лошите'' родители, защото аз смятам, че прекалено грижовните са лоши родители. Аз бих била точно като теб, ако имах дете, като страховете ми се пренасят дори върху чужди деца. Една позната се принуди да даде на детето си малка обла ножичка, вместо острата голяма, с която си играе, за да не получа инфаркт, докато си пием кафето. Дете на две и половина години хвърчи с остра ножица в ръка, а тя спокойна - иди го разбери. :-o

Осъзнавам, обаче колко грешно разсъждаваме и двамата, защото е факт, че така се създават страхливци.

Макар че не съм отгледана от чак толкова грижовни родители, на мен реално не ми се е случвало нищо опасно. Резултатът - човек, изграден от фобии.

Баща ми преди години го затисна дърво, докато го режеше. Едва оцеля, целият беше потрошен и не вярвах, че ще бъде отново активен човек. Е, да е жив и здрав и в момента ходи на работа. Това не е първото му премеждие и се учудвам как не го е страх от абсолютно нищо. След инцидента с дървото мислех, че повече няма да отиде за дърва. Знаеш ли, веднага щом си стъпи на краката хвана резачката, за да ореже клоните на една овошка в двора. :)

Не знам доколко си схванал идеята, но тя е следната - не превръщай детето в страхливец. Особено ако е момче това ще бъде пагубно за него. За мен като жена е лесно да призная, че имам почти всички познати фобии, но за един мъж това е равносилно на импотентност.

Не можеш да опазиш никого от нищо. Каквото е писано ще стане, въпреки твоите отчаяни опити да го защитиш. Няма контролирана среда, приятелю. Сестра ми щеше да се удави, докато мяйка ми беше на 5 метра разстояние.
 
От: Какво мислите за детската градина

Абсолютно вярно Нанди ;) Моите инциденти от детството, от които ще ти се изправи косата, се случваха през ваканциите. Толкова пъти съм се разминавал на косъм, че все си казвам - ебати късмета имам, ако моите деца попаднат в такива ситуации супер много ще се притеснявам за тях. Е, нашите не са се притеснявали, защото не са знаели как по цяло лято обикаляхме гробищата при баба ми да сечем бодили, веднъж хванахме едно бебе диво прасе и после един го отглеждаше :shock:, как съм си рязал крака от скок върху дъно на бутилка в басейн и дори съм се разминавал на косъм от смъртта, буквално :) Е, съдбата не ми е отредила да си отида тогава и пак стана човек от мен.
 
От: Какво мислите за детската градина

Разбирам и двамата какво се опитвате да ми кажете и съм съгласен и подкрепям и го знам това. Аз самия съм имал всякакви случки от които съм излязъл жив дори и след оперативни намеси, включително и насочени към мен автомати калашници по тъмни нощи в тъмни континенти, аз съм притръпнал и мен не ме е страх, следователно няма как да му дам и лош пример. Въпроса е кога е най-умния момент да го пуснеш да плува, щото пуснеш ли го прекалено рано може да намрази водата или да стане лош плувец и да не вярва в себе си, прекалено късно също не е добре.
 
От: Какво мислите за детската градина

Каквото му е писано, това ще стане. Междувременно ти бъди там, контролирай нещата (лесно е вече с тия технологии) и гледай да не се намесваш, освен ако не е супер наложително. Но най-вече си говори с него на най-различни теми, още от малък го почни и му отделяй внимание. Да не е да не се интересуваш от него и накрая да ревнеш "Ама ще стана такъв??".
 
От: Какво мислите за детската градина

За да си спокоен, че няма да се уплаши от водата го приучавай полека. Идеята на Проданов с полудневната градина е добра. Разбира се, първите дни ще плаче, но щом намери приятели, ще го притеснява само ранното ставане. Естествено аз говоря хипотетично, защото ако имам дете ще го оставя някъде само, чак когато стане на 40. :lol:

Eто и нещо забавно, че темата си е мъжка, така или иначе. ;)

https://www.facebook.com/LADbible/videos/2728193937227779/?pnref=story
 
От: Какво мислите за детската градина

Разбирам и двамата какво се опитвате да ми кажете и съм съгласен и подкрепям и го знам това. Аз самия съм имал всякакви случки от които съм излязъл жив дори и след оперативни намеси, включително и насочени към мен автомати калашници по тъмни нощи в тъмни континенти, аз съм притръпнал и мен не ме е страх, следователно няма как да му дам и лош пример. Въпроса е кога е най-умния момент да го пуснеш да плува, щото пуснеш ли го прекалено рано може да намрази водата или да стане лош плувец и да не вярва в себе си, прекалено късно също не е добре.

А майка му ... размишлява ли толкова по въпроса, и на какво мнение е?

Защото аз си мисля, че като процент повече са оцелелите преминали през градина, отколкото отгледани под похлупак.
Съвсем възможно е да се избере добра детска градина с добри условия, в която детето да се чувства спокойно и съвсем в средата си с деца на неговата възраст.
От чисто психологическа гледна точка има повече предимства според мен. Наистина не става въпрос за парите, а за адекватното адаптиране сред себеподобни.
И аз съм си сцепвала тиквата три пъти дори. Собственото ми дете ДВА пъти- веднъж в градината- хем беше тази в Горна баня- люлеел се на някакъв клон, изпуснал се и дум главичката на плочките. Госпожата ... милата беше адски разтреперана. Беше и с шевове след това, но тя какво е виновна, че моето дете решило да се мята по клона ... Иначе там го научиха да си сгъва дрехите и прибира играчките, също, да е по едни много приятен начин възпитан и уважителен към по-големите и възрастните ... Като цяло бях повече от доволна. После в училище стана страшно. Но ще очаквам следващата ти тема :) тогава с удоволствие ще те разубедя да се обучава в българско държавно училище. Трагедия е!!!
 
От: Какво мислите за детската градина

Няма какво да ме разубеждаваш за нашите училища. Нали съм минал през такова. Естествено имаше драстична разлика в училището, в което отидох след седми клас. Това беше първа цедка на околната среда. Другата цедка вече беше като отидох да уча в чужбина.

Именно затова не съм 100%, че съм убеден, че някои от уменията които се придобиват в масовите места ще са изобщо полезни след това. В крайна сметка, човек малко или много почва да си подбира средата в която му е най-добре.

А, за учителката не си права, те са длъжни да осигурят безопасна среда. Типично е за малките деца да не внимават, и това те го знаят, нали затова са там.
 
От: Какво мислите за детската градина

Не изчетох цялата дискусия, но мен си ме гледаха баба и дядо на село и после направо в 1ви клас ме пратиха в града. Малко трудно ми беше в началото, но бързо свикнах и се социализирах. Знаех много повече неща, отколкото ходилите на детска, така че е било правилен избор
 

Горе