Какво мислите за казармата?

От: Какво мислите за казармата?

Рабин и Кулайс все пеете за демокраця ама някаква демокрация дето ви изнася на вас.

Ако демократичното мнозинство е взело решение според вашите убеждения в случая да няма казарма е супер и това е правилното мислене и решение, да живее България. Бум-Бум. Ако обаче демократично се вземе решение казармата да се възстанови в наборния и вид и срок вече не е демокрация, гадни комунисти, аз емигрирам.....:lol:


Извинявайте ама е доста смешно. Да е демокрация ама само според нашите интереси не е никаква демокрация ( не, че изобщо съществува такова нещо )
 
От: Какво мислите за казармата?

В момента студентствам и много се радвам че няма казарма (тази тема ме подсети да се замисля над алтернативния вариант след училищното завършване да отида в казарма). Би било пълно губене на време вместо да се учи или да се работи. Друго на ръка че ако имаше казарма, държавните разходи щяха да експлоадират, заради отнемането на работещи/учещи от техния плодотворен труд. Едно време всеки випуск в казармата е бил съпътстван от смъртни случай, заради тежките натоварвания, психически и физически, заради нелепи инциденти и така нататък. Дори баща ми насмалко да го застрелят, и също така да му извадят окото заради нелепи инциденти в казармата!
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

Рабин и Кулайс все пеете за демокраця ама някаква демокрация дето ви изнася на вас.

Ако демократичното мнозинство е взело решение според вашите убеждения в случая да няма казарма е супер и това е правилното мислене и решение, да живее България. Бум-Бум. Ако обаче демократично се вземе решение казармата да се възстанови в наборния и вид и срок вече не е демокрация, гадни комунисти, аз емигрирам.....:lol:
...
Демокрация, ама истинска - не е имало в България. Единствено швейцарците са най-близо до нея. Не си уцелил попрището за пропаганда, сори! Аз съм склонен да се изгърбя максимално, ама искам насреща да имам адекватна защита, услуга и нормален живот. Не дивия кучкарник, който е в момента. Кучовете са в по-изгодна позиция тук, ядат професори, буквално! Първосигнално ще се посмеете, нали? Утре твоето дете ще нападнат!
Къде е "държавата"? За кои червени бабишкери да ходя да се гърбя, и пак нищо насреща!
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Демокрация, ама истинска - не е имало в България. Единствено швейцарците са най-близо до нея. Не си уцелил попрището за пропаганда, сори! Аз съм склонен да се изгърбя максимално, ама искам насреща да имам адекватна защита, услуга и нормален живот. Не дивия кучкарник, който е в момента.

Каква пропганда бе човек. Мен единствения обществен строй който ме устройва е дивия капатилазъм. Парата командва парада и това е. Демокрации и прочие свободи са за заблуда на стадото
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

Каква пропганда бе човек. Мен единствения обществен строй който ме устройва е дивия капатилазъм. Парата командва парада и това е. Демокрации и прочие свободи са за заблуда на стадото
Дивият капитализъм не задължава безплатна ангария, и "клетва" с автомат в гърба!
И мен ме устройва дивия капитализъм, добре се справям в него.
18 лева беше "заплатата" в казармата. В свободен режим няма и един да отиде за тия пари.
Май не си за капитализъм, както се опита да се изхлузиш!
 
От: Какво мислите за казармата?

500 лв беше моята заплата в казарматапри заплата 1400 лв средна навън. Точно дивия капиталъзъм е в основта на безплатана или ниско платена работна ръка с лопата или автомат. Това дето го водите комунизъм в БГ преди 90та е неква изкривена форма на капитализма.

А това дето му викате демокрация има за основа социалистически идей.
 
От: Какво мислите за казармата?

500 лв беше моята заплата в казарматапри заплата 1400 лв средна навън. Точно дивия капиталъзъм е в основта на безплатана или ниско платена работна ръка с лопата или автомат. Това дето го водите комунизъм в БГ преди 90та е неква изкривена форма на капитализма.

А това дето му викате демокрация има за основа социалистически идей.
Много неистини, и много правописни грешки!
500 лева за редник не знам да е имало. Унизителна, каторжна повинност. Да те командорят шапки, дето не са приети в цивилно училище. Капитализмът преди всичко значи свободен избор. Казармата не представя избор.
Тъничко се опита да омешаш с платените войници, или какво? Тия ги раздувай на лелките с риалититата, егА ти се върже все някой. И оня, шапкарското дете, дето гледал през плета!
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Е аз ли писах за тъпи реалилита и дива чалгия, че на мен се цупиш, типично по женски! Не се обаждайте на теми, дето си нямате хал-хабер! Все едно аз да обяснявам у БгМама как се ражда по-добре. Схващаш ли?
"КВО РАЗБИРАТЕ ВИЕ ОТ ВОЕННА МУЗИКА?"

Знам че няма особен смисъл да отговоря, но го правя, за да не си помислиш, че си много прав и си надделял с разбиващите си аргументи в спора.
(поне да можех да позная от коя от дупките ти ще изтече ... за да се надявам малко да се задържи поне и да попие нещо :( )

Споменах в сравнението си рИалитито, за да обясня, че очевидно има и други хора, на които трябва да им се обяснява по много и пак не е сигурно, че ще разберат какво точно им се обяснява. Можех и да не го спомена. Но си е до човек (модел/тип) не е наследствено и не се прихваща. Ако вземем две деца на една възраст и им кажеш: не пресичай улицата докато преминават коли!
Едното без да задава повече въпроси ще те послуша и ще схване без да му обясняваш. Другото ще попита: Защо? Ама как така аз ще се съобразявам с колите, а не те с мен? Някъде пише ли, че не трябва да пресичам или какво? Ще ме накажат, глобят? А ако пребягна между колите и всъщност искам да проверя дали не съм безсмъртен ...
Това исках да отбележа, а не да провокирам интерес към подобен тип предавания и участници в тях. И аз гледам Дискавъри и Нешънъл Джиографик като повечето интелигенти! 8)
И се чудя КОЙ си ти за да ми казваш къде и по какви теми да се обаждам? Баща ми? Майка ми? Другарят учител по физическа култура? Мъжът на блока-домоуправител? Бойко Борисов? Хитлер? Бог? Кой си ти? Кой те оторизира или делигира някаква власт, за да ми нареждаш къде да се обаждам? м?
НИКОЙ! Схващаш ли?
"Никой" не може да ми казва на мен по какви теми да се изказвам!
Ако искам за ядрена физика ще си пиша, ако искам за миграцията на оранжевите охлюви! Това си е изключително МОЕ решение!

След което ... наистина започни да четеш тъпотиите които пишеш.
"По-добро" раждане?! Няма! (това от мен да го знаеш на промоция и да не се излагаш пред чужденците). Има раждане просто. Процес, след който се появява нов живот.
Този живот аз съм имала щастието и късмета да го дам на момче! Давайки го на момче искам то да стане мъж. Достоен мъж. Мъжествен. Който да всява респект и да носи отговорност за постъпките си. Да се научи да мисли като мъж- да се справя в трудни ситуации, да помага на по-слабите и да се учи от по-силните.
Виждайки че в даскалото това няма как да се случи. Аз като майка искам да има казарма и моето мнение е, че бих прежалила липсата на обичното си дете, което съм кърмила и треперила над него, за да стане Човек и един ден да не се срамувам или да съжалявам, че съм го раждала.

С няколко думи имам много повече право да се изказвам от теб.

От военна музика не разбирам наистина и въобще от музика. Музиката само я слушам...

Приятен ден Г-н Никой!
 
От: Какво мислите за казармата?

Моме, не се оправдавай, дори не си дадох зор да го прочета. Дано си имаш мъж да ти слуша фантазиите. И напомням, че има платена служба, ако и да няма общо с мизерията, за гоято говорят мъже. Не лелки!
И жени вземат. За лелки - нямам идея. Пробвай, после ще дойдеш да ни кажеш как е.

Ето до какво води шапкарска оправия!
В наши дни Камбоджа е в близки отношения с Виетнам и все още е зависима от съседа си. По-точно управляващите са зависими. През юли 2013 г. се провели избори, на които нова партия, различна от досега управлявалата, печели болшинство. Премиерът, обаче, не предал властта и заявил, че докато е жив няма да се откаже от поста си. Това е демокрация по камбоджански!

Всъщност голямата трагедия на този народ е режимът на Пол Пот, който хвърля тъмна сянка върху историята на държавата за дълги години напред. И досега хората не са се отърсили от трагедията през онези години, когато не е имало образование, не имало здравеопазване, религия, култура… Нищо! 30 години гражданска война довели до диктатура. Всички работели заедно по 15 часа на ден, без да се разрешават разговори. Хранене – задължително заедно. Който се хранел сам, бил застрелван на секундата. Болните умирали.
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176501&page=3

Що ли правя аналогия, че в казармата всичко е забранено, с изкл. на пушенето. Официално не дават да се чете книга, различна от Устава, и дори е забранено да се играе шах, за карти да не говорим. Там си скот!
На практика - не се спазва. Дори уставът не се спазва, за да се затвърди окончателно лицемерието на едни безмозъчни! Уставът защитава правата на войника!
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

Дървеняк, капитализмът е икономическа система, а "свободният избор" за който дуднеш е резултат от обществената система, която е демокрацията. Някак си не ти отива да дуднеш за неща, които не разбираш.

@coolice

Няколко неща трябва да са ти ясни. Първо, няма универсални политически системи, както няма универсален комунизъм, така и няма универсална демокрация. Това, че нещо работи в Швейцария не значи, че ще работи и тук. А тази държава я давам за пример не откъм политическата и система, а заради армията й, нали за това си говорим. А иначе, там има точно толкова свобода, колкото ти отпуснат и много неща са опасани със зверски регулации от всякакъв тип.

За другото:

По принцип-

Държавата е нещо по-висшо от индивида, а самият индивид може да няма никаква собственост в държавата и пак да е пълноправен гражданин. Гражданските права се дават по рождение/произход, но могат да бъдат отнети от държавата по всяко време, ако има съответното провинение. Никой не стои над държавата. Ако имаш земя/собственост ти трябва да плащаш данък на държавата за земята си, а също и в някои случаи да извършваш определени действия, за да я поддържаш/съхраняваш. Ако не го правиш, държавата има право да ти отнеме и конфискува собствеността. Нещата са двустранни, държавата ти дава права, а ти изпълняваш задълженията си към нея. Тя обаче е по-силна от теб, защото представлява организацията на много хора, а ти си отделен индивид. Държавата е исторически феномен на самоорганизация на хората и животът й се простира отвъд отделните животи на гражданите й.

При демокрацията -
За наемателите си е точно така в момента и това са точно демократичните схващания за държавата, на практика. На теория можеш да имаш претенции, но на практика правиш това, което ти кажат и то обикновено е в той ущърб. Всичко това се маскира зад разни лозунги, като "свобода" и прочее. Този режим само привидно ти дава някаква свобода, а всъщност е подвластен на различни полит-икономически интереси, олигархични кръгове и прочее. Тук диктатор са $, а ти си просто болче в машината за правене на $. Държавата тука обслужва финансовите интереси на определен кръг от хора, всичко друго е ала-бала.

При националната държава -
В националната държава, тези схващания и отношения са ненужни, защото хората възприемат държавата като нещо свое и доброволно допринасят за развитието й, дори са готови живота си да дадат за нейното добруване или пък да даряват/полагат безплатен труд за общото, т.е. държавното. А държавата прави всичко в полза на народа/хората, като им осигурява нормални условия за съществуване. Държавните мъже защитават общите интереси на нацията, а не финансовите интереси на различни структури и каквото искаш там. Т.е. хората и държавата са в пълна симбиоза. Такъв е бил режима на цар Борис и България е просперирала.

Ние българите сме се били да си имаме наша собствена държава (държава на която сме собственици) а не сме се били за да си имаме държава на която сме наематели (ние и преди това сме били като наематели - само данъкът е бил по висок - кръвен)[/B]
Били сме се, ама благодарение на демокрацията и капитализма сме просто наематели, защото много от нас нямат никаква собственост, а пък държавата не се управлява от българи.

Не разбирам защо наричаш авторитарните режими лошо нещо. Цар Борис да не е бил демокрад случайно, как се е управлявало царството, одобряваш ли такъв тъп на управление? Говориш ми за референдуми, ще ми кажеш ли имало ли е такива по време на царство България и кой прави първия референдум, той легален ли е или фалшифициран?
 
От: Какво мислите за казармата?

Дървеняк...
Като отслужиш - може да ми говориш като на равен! За момента си мамино и татово синченце. Досущ като тия, на които се подигравате, че били лекенца.
Какво си видял от живота, че се обясняваш? Ето, по вашите критерии те оценявам.
 
От: Какво мислите за казармата?

Като отслужиш - може да ми говориш като на равен! За момента си мамино и татово синченце. Досущ като тия, на които се подигравате, че били лекенца.
Аха, мамино синченце съм, щото махнаха казармата и няма как да служа без да стана професионален войник. Логиката ти е уникална, не е лесно да си прост :lol:
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Аха, мамино синченце съм, щото махнаха казармата и няма как да служа без да стана професионален войник. Логиката ти е уникална, не е лесно да си прост :lol:
По вашата дървена логика карам, сърди се на себе си, гукайте си с момите за чалга и реалитита, баси! Може на някоя плетка да те научат! Като си говорят мъже - ще мълчите!
 
От: От: От: Какво мислите за казармата?

По вашата дървена логика карам, сърди се на себе си, гукайте си с момите за чалга и реалитита, баси! Като си говорят мъже - ще мълчите!
:-o:-o Още малко ще ме набиеш. Успокой се.
 
От: Какво мислите за казармата?

Не бе, нали искаш по вашите критерии да се оценяваме, ся се цупиш баш като лелята горе! Хем пишете простотии, хем се сърдите за тях после.
 
От: Какво мислите за казармата?

Що ли правя аналогия, че в казармата всичко е забранено, с изкл. на пушенето. Официално не дават да се чете книга, различна от Устава, и дори е забранено да се играе шах, за карти да не говорим. Там си скот!
На практика - не се спазва. Дори уставът не се спазва, за да се затвърди окончателно лицемерието на едни безмозъчни! Уставът защитава правата на войника!


Странно казармата дето съм карал имахме: видео, 2 телевизора, 2 електронни игри с жетони, 1 SP с 20 диска с игри, шахове, табла, 5 тестата карти, библиотека + лични книги, 1 компютър 386 и принтер
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Не знам дали казармата прави мъжа мъж или пък вреди повече отколко помага, но според моите наблюдения, ДНЕС много мъже не могат:

* да сменят гума на кола
* да дадат си проверят елементарни неща по колата (масло, акумулатор да заредят и т.н.)
* да смеянт елементарна, изгоряла крушка
* да забият 1-2 пирона в стената за картина примерно
* да изчистят запушена мивка
* да боядисат една обикновенна врата, прозорец и т.н.

И още много елементарни дейности, които може би в нормална казарма биха се научили или поне да имат желанието да могат елементарни неща.

Това не се учи казармата :) - най много да те накарат да се самонаучиш на едно две от нещата по принуда, без да ти казват как се прави :) като колегата който спомена че е отпушвал толаетни с метален кол така че разбил плочата на етажа (това са от тези клякането явно) можеш и вкъщи така само че ще ти пука да не си напраивш демидж като за 500 лв ремонт там не ти пука :)
 
От: От: Какво мислите за казармата?

Куул казах ти да заключваш, че ще се изложим - като гледам добре се излагате. Крумов не чел конституцията, Редрума - Ел Команданте. :D


Били сме се, ама благодарение на демокрацията и капитализма сме просто наематели, защото много от нас нямат никаква собственост, а пък държавата не се управлява от българи.

Заради това схващане сме на това дередже.

Никой не стои над държавата.

Стои, стои чети конституцията.

И собственика на фирма не диктатор.
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за казармата?

Заради това схващане на това дередже.
Другият път се опитай аргументирано да докажеш нещо.

Стои, стои чети конституцията.
Коя конституция? Я да те питам, кога става България република и законен ли е тоя акт?
 
Re: От: Какво мислите за казармата?

Рабин и Кулайс все пеете за демокраця ама някаква демокрация дето ви изнася на вас.

Ако демократичното мнозинство е взело решение според вашите убеждения в случая да няма казарма е супер и това е правилното мислене и решение, да живее България. Бум-Бум. Ако обаче демократично се вземе решение казармата да се възстанови в наборния и вид и срок вече не е демокрация, гадни комунисти, аз емигрирам.....:lol:


Извинявайте ама е доста смешно. Да е демокрация ама само според нашите интереси не е никаква демокрация ( не, че изобщо съществува такова нещо )

Ми дори и швейцария им е дадено право на избор тези който живеят в чужбина са освободени :) а в израел може да се освободиш както си искаш - развита демокрация съвсем (а и те там си играят на войници което е скъпо удоволствие за богати държави) :)

А освен при демокрацията когато обществото ще решава този въпрос :) Сме свободни да си водим кампания за гласуване против, понеже това би отслабило въоръжените ни сили, вместо да си купим оръжие за възпиране и би ни направило слаби при една бъдеща война... като изхарчим парите за казарма

(1 милярд разходи за казарма за година ги сметнах) при 1/6 от швейцарския бюджет при 100 войници - тоест ще са 6 пъти по зле подготвени и ще са при 6 пъти по мизерни условия...
 

Горе