Какво мислите за конкурса Сайт на годината 2019?

Е кво бате. Нека има такива конкурси. :) От началната снимка разпознавам много лица и все готини. Идеята е нещо да има, да се прави, да се развива. Никой не го поглежда от тази гледна точка. ;) Аз съм за, не съм участвал никога, нямам с какво точно и не виждам реален бенефит за себе си, но определено съм за съществуването на такъв тип конкурси.

Абсолютно подкрепям - нека да има такива конкурси. Който не иска - не участва. А пък таксата за участие едва ли е покрила всички разходи за церемонията по награждаване, водещи, музика на живо, статуетки и др. подобни. Освен това срещу тази цена участниците получават някаква видимост, линк от сайта на конкурса, обратна връзка от журито - какво могат да подобрят по сайтовете си.
 
Таксата не е някаква финансова облага за организаторите, а е просто начин да обвържеш участниците и се покаже някаква отдаденост и сериозност. Мисля, че човек трябва да е доста далеч от мисълта, че таксите покриват разходите, а още повече, че успяват да докарат чиста печалба от събитието. Да, има и спонсори, но определено и там не мисля, че сумата от събраните партньори е достатъчна. Не съм на 100% сигурен, но опита ми от организирането на подобни конкурси, семинари и прочие е такова. Нека има такива неща, това помага на всички нас да се раздуха интернет влиянието като цяло в България.
 
Дай 5 критерия по които да се определи победител
Ако си ходил, и аз не съм ходил, щеше да знаеш. Журито има критерии за оценяване и този/тези критерии са ясно разписвани години и пъти преди някой да му е хрумнал да пита това. Може би виж визитката на някой от журито и там ще има информация какво гледа дадения член на журито при поставянето на оценката си. ;)
 
Ако си ходил, и аз не съм ходил, щеше да знаеш. Журито има критерии за оценяване и този/тези критерии са ясно разписвани години и пъти преди някой да му е хрумнал да пита това. Може би виж визитката на някой от журито и там ще има информация какво гледа дадения член на журито при поставянето на оценката си. ;)
Еби ги тия измислените, дай твоите. Нали си за, дай да видим според теб как се оценя сайт
 
Визия (UX & UI), уникалност на дизайна, функционалности (според спецификата на бизнес нуждите), използвани технологии, полезност за сферата си. Не знам бате, ти нали правеше сайтове? Какво им говориш на клиентите като те питат кое би ни отличило от конкуренцията? И кое би ни направил по-предпочитан от конкуренцията? :)
 
Е кво бате. Нека има такива конкурси. :) От началната снимка разпознавам много лица и все готини. Идеята е нещо да има, да се прави, да се развива. Никой не го поглежда от тази гледна точка. ;) Аз съм за, не съм участвал никога, нямам с какво точно и не виждам реален бенефит за себе си, но определено съм за съществуването на такъв тип конкурси.
Аз го казвам щото преди няколко години едини бивши мой работодатели си купиха една статуетка-награда и реално си платиха няколко хилки със едно портфолио (сайт) и така. Иначе, да така се стимулират хората за все по-добри продукти. Дано всничко е читаво вече.
 
Аз го казвам щото преди няколко години едини бивши мой работодатели си купиха една статуетка-награда и реално си платиха няколко хилки със едно портфолио (сайт) и така. Иначе, да така се стимулират хората за все по-добри продукти. Дано всничко е читаво вече.
Виж, всеки сам решава това. Сигурно човека се е огледал и е видял, че няма както да закачи на стената или да сложи по рафтовете, като кани клиенти в офиса си да ги омайва. Наскоро бях в един офис, в който имаше една грамота спечелена от една платформа, разработена от фирмата. Наградата беше от една тясно специализирана медия. Не ми направи кой знае какво впечатление, защото съм запознат и със наградата и с медията. Но това не беше насочен маркетинг трик към мен. Така, че някои си ги купуват, други ги печелят честно, вече въпросът е че може да се гадае коя награда как е придобита, но е факт, че в очите на други хора е получено отличие за работата на фирмата. :)
 

Горе