Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

Аз имам Huawei P1 , две години и половина го позлвам. Супер е !
Марката е много голяма. Произвеждат телекомуникационно оборудване от най-висок клас което се ползва за централите и мрежите на телекомите. Препоръчвам марката, всичките им продукти са със супер качество.
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

На който му трябва здрав телефон с мощна батерия да си вземе от тъй наречените hammer phones. Vkworld vk700 Pro например е такъв. Можеш да забиваш гвоздеи с него и батерията е 3200mAh.
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

Преди две години жена ми си взе Huawei смартфон, като цената му тогава беше 500-600лв с договор към оператор, т.е. среден/висок клас - с 2GB RAM, 8GB вградена памет, 8Mpix камера, 2 или 4 ядрен процесор имаше не помня.
До тук супер, особено за цената, която му се искаше.
Но няма никаква поддържка и ъпдейти. За две години - 0 обновления.
От друга страна като всеки андроид телефон си страда и от бъгове. На 10 стартирания поне веднъж при опит за пускане на камерата, същата ще забива с зелен екран и само рестарт може да помогне. Ако ресетнете устройството и се опитате да върнете бекъп с контактите си - има 50/50 шанс контактите ви да отидат по дяволите.
Версията на Андроида на устройството, за което говоря е 4.2.х

Вече и тя (жена ми), е с iPhone 6. За трите месеца откакто го ползва проблеми и забивания не е имало. Телефона получи ъпдейти от iOS8 до 9 и преди две седмици - 9.1. Цената на устройството - 880лв. (спрямо 600лв на предното разликата не е кой знае каква).

Huawei-четата поне според моят скромен опит стават за слушалка и фейсбук. По-добри са от Леновото поне що се отнася до изработка и издръжливост на батерията.
Нека да кажа - това е мое лично мнение и не го налагам на никого. ;)
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

Преди две години жена ми си взе Huawei смартфон, като цената му тогава беше 500-600лв с договор към оператор, т.е. среден/висок клас - с 2GB RAM, 8GB вградена памет, 8Mpix камера, 2 или 4 ядрен процесор имаше не помня.
До тук супер, особено за цената, която му се искаше.
Но няма никаква поддържка и ъпдейти. За две години - 0 обновления.
От друга страна като всеки андроид телефон си страда и от бъгове. На 10 стартирания поне веднъж при опит за пускане на камерата, същата ще забива с зелен екран и само рестарт може да помогне. Ако ресетнете устройството и се опитате да върнете бекъп с контактите си - има 50/50 шанс контактите ви да отидат по дяволите.
Версията на Андроида на устройството, за което говоря е 4.2.х

Вече и тя (жена ми), е с iPhone 6. За трите месеца откакто го ползва проблеми и забивания не е имало. Телефона получи ъпдейти от iOS8 до 9 и преди две седмици - 9.1. Цената на устройството - 880лв. (спрямо 600лв на предното разликата не е кой знае каква).

Huawei-четата поне според моят скромен опит стават за слушалка и фейсбук. По-добри са от Леновото поне що се отнася до изработка и издръжливост на батерията.
Нека да кажа - това е мое лично мнение и не го налагам на никого. ;)

Ъпдейти получават много малко телефони с андроид за да вземеш следващия модел.
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

Преди него имах Самсунг и не струваше за нищо. Нито батерията му държеше, нито работеше като хората. Този е със същите параметри, а е 100 пъти по-добър, като цената му е значително по-ниска.

Значи ти си попаднал на калпав Самсунг, а аз на калпав Хуямивей. До момента съм имал 4 самсунга от Galaxy S серията и всеки един от тях си е изкарал полезния срок на използваемост т.е. 24 месеца. Ползвам Android телефони от времето, когато на пазара имаше само един единствен модел g1 или както го знаят повечето HTC Dream. По-добър от Самсунг не съм имал, а съм минал през няколко други марки.

Но все пак бих си взел Huawei пред Sony experia, който и да е модел.
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

И аз съм имал само самсунги и си я харесвам марката.
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

Huawei-P8-Lite.jpg

Става дума за този модел P8 lite новата серия: http://www.gsmarena.com/huawei_p8lite-7201.php
Перфектен дизайн, изчистен и всико е чук... 8 ядра Кирин, видеото е добро, 2гб рам, добра камера (поне от ревютата които видях). Цената му ще е около 500 лв за България :). Много ме кефи дизайна (като дизайнер) :D. Дисплеят също му е много добър, до колкото можах да видя в магазина, добра наситеност на цветовете имаше сякаш, и е IPS.
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

Значи ти си попаднал на калпав Самсунг, а аз на калпав Хуямивей. До момента съм имал 4 самсунга от Galaxy S серията и всеки един от тях си е изкарал полезния срок на използваемост т.е. 24 месеца. Ползвам Android телефони от времето, когато на пазара имаше само един единствен модел g1 или както го знаят повечето HTC Dream. По-добър от Самсунг не съм имал, а съм минал през няколко други марки.

Но все пак бих си взел Huawei пред Sony experia, който и да е модел.

Колко ти държи батерията на тоя Самсунг, защото на всичките ми познати за нищо не стават. Аз се преродих с тоя телефон, защото на Galaxy-то - S2, S3 и S4 батерията ми едва изкарваше 2 дена и то като почти не го ползвам. Беше ме страх да изляза без допълнителна батерия, а с този телефон забравих за това нещо. Ако не го ръчкам много изкарва и по 5-6 дни. При страшно ръчкане цял ден, батерията издържа и остава за другия ден.

Освен това, като говорите за дадена марка, както в случая е Huawei, по-добре конкретизирайте дадени модели, защото има нисък и висок клас. По-евтините са пръчки и наистина не стават за нищо. Правят ги само да си докарат допълнителни приходи. По-скъпите модели се правят много по-добре, поне такова е наблюдението ми.
 
От: От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

Huawei-P8-Lite.jpg

Става дума за този модел P8 lite новата серия: http://www.gsmarena.com/huawei_p8lite-7201.php
Перфектен дизайн, изчистен и всико е чук... 8 ядра Кирин, видеото е добро, 2гб рам, добра камера (поне от ревютата които видях). Цената му ще е около 500 лв за България :). Много ме кефи дизайна (като дизайнер) :D. Дисплеят също му е много добър, до колкото можах да видя в магазина, добра наситеност на цветовете имаше сякаш, и е IPS.

Няма ли да ти е малък? Имах P7 и останах доволен.
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

Не не, добре ми е. Аз не съм фен на прекалено големите устройства. 5 инча за телефон ми е перфектно.
Вземай смело.
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

А иначе пазарния им дял за продажба на устройствата се вдига бързо. За 2015 са на 3 та позиция по продажби, точно зад Apple, а самсунг си е категорично на 1-во място. Huawei остава зад себе си марки като, LG, Lenovo, Sony и т.н. Ако самсунг беше предложил устройство с такъв дизайн, щеше да разбие пазара :D
Ще видим, ще трябва доста да помисля... Аз по принцип до сега съм с LG от 6 години вече :)
Абе ще видим.
Благодаря на всички за отзивите ;) :|
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

Чета че Huawei са се махнали от Американския пазар, а даже в Австралия и Индия (ако не бъркам) е забранена марката? Това по някакво обвинение за шпионаж. А иначе пазарния им дял за продажба на устройствата се вдига бързо. За 2015 са на 3 та позиция по продажби, точно зад Apple, а самсунг си е категорично на 1-во място. Huawei остава зад себе си марки като, LG, Lenovo, Sony и т.н. Ако самсунг беше предложил устройство с такъв дизайн, щеше да разбие пазара :D

Засега са с повече продажби от ментето на Епъл Хаоми в Китай. А той се харчи доста добре.
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

А мнения за Nexus 5x? https://www.google.com/nexus/5x/
То вярно май все още не се предлага на бг пазара но поне мнения от използвали предишният им модел Nexus 5?
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

За Huawei съм чувал добри отзиви, Нексуса също е добър.
 
От: Какво мислите за марката Huawei и смартфоните им?

5x излиза на ценс в кеш в България на 900-1000 левс което не си заслужава С 2г рам е и да ти кажа при някой power users може да има проблеми.Marshmallow заема доста оперативна памет.Виж huawei nexus 6p се очаква да е хит на пазара(не говоря за Бг щото тука се знаят 2 марки - Самсунг и Айфон)
 

Горе