Какво мислите за оптимизацията на този сайт

mantaman

Well-Known Member
Като гледам това което ми показва СЕО куейка този сайт не би трябвало да има и стотина души на ден трафик обаче обратно на всички очаквания си пердаши по около 30 000 уникални на ден.

Става въпрос за Сторе БГ
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Първо се сещам за стабилна реклама и много returning visitors;
Второ, домейна им е яко напомпан:
Total External Links - 31,341
Total Links - 746,879
Followed Linking Root Domains - 508
Total Linking Root Domains - 577
Linking C Blocks - 233

Предполагам, че без особенни усилия, за нови заглавия на книги, филми и т.н. излизат на челни позиции от раз.
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

като търся някакви продукти които не са толкова търсени и винаги ми излизат тоя шитав сайт на 1-ва страница, и то не че има продукта който търся, ами ми вади търсене или категории, ама не съм загледал щото само веднъж влезнах и набързо излезнах.
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Сайта ползва автомат генерирани тагове нормално е да има толкова посещения. ;)

Или по скоро търсене попаднало от гугъл става и индексирана страница към тяхната търсачка.

Търсене в книжарницата
Вашите 5 последни търсения:
романи на пиер бул
5 търсения от други посетители:
Шакти Гауейн
игри с пръсти
влианието децата телевизиата милена
разпределение биология 10 клас
любими детски приказки
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Също така го рекламират в adwords

Иво направи си сметка за 30 000 на ден от adwords какви пари трябва да се хвърлят. ;)
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Не говорим, че прави толко посещения от adwords :)
Но много често го засичам из рекламите.
И иначе - какво значение дали прави 100, 1000 или 30 000 от реклами - явно продава и инвестицията в реклама си струва. :)
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Не говорим, че прави толко посещения от adwords :)
Но много често го засичам из рекламите.
И иначе - какво значение дали прави 100, 1000 или 30 000 от реклами - явно продава и инвестицията в реклама си струва. :)

Май пак не съм се изразил правилно. Рекламирането им в adwords не им носи тази посещаемост. Няма лошо иначе докато някой не ти завидее и те натропа пред гугъл, както се случи с мен и още няколко колеги преди година и половина. ;)
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

1-во това е силно брандиран сайт.

По ради, ТВ и изцелия нет е пълен с техни реклами. Сайта е име, което е налагано доста време.
Отделн каквото и да напиша винаги боок стор-а ми излиза на челно място - то няма как и да не стане като толкова контент имат и добре направено он пейдж.
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Това е онлайн магазин с много продукти. Хората цъкат, разглеждат. Алекса ранка се съставя и от разглеждания, не само от посещения.
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

1-во това е силно брандиран сайт.

По ради, ТВ и изцелия нет е пълен с техни реклами. Сайта е име, което е налагано доста време.
Отделн каквото и да напиша винаги боок стор-а ми излиза на челно място - то няма как и да не стане като толкова контент имат и добре направено он пейдж.

Блеки, не знам що всички си мислите така но ето какво излиза.

1. Около 4 110 000 резултата - мислиш ли че е само контент те свежо, ако си махнат таговете може да нямат толкова?
2. При преглед на няколко страници назад като махнем под домейните по значимост започват да се показват точно резултатите от тяхната си търсачка.
3. В този филм както казах съм играл и за това ви казвам. :)

Ето и какво се случва обаче след като те хейтнат на гугъл :)
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

гледам, че си ги вдигнал пак посещенията. е.. 1/5 но пак е нещо

опа.. гледал съм за септември, ся пак си долу.

Това дето съм пуснал е от над година и половина и вече одавна не ползвам черния паяк ;) и пак съм яко наказан :)
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Момчета зарежете рекламата и адуордса от тях няма как да направиш 30 000 посещения - Погледнете онпейдж оптимизацията - То реално няма какво да видите аз поне не виждам сайта да има Тайтъл за други неща да не говорим. Няма мета дискрипшън няма мета кейуордс няма Н1 2 3 4 5 тагове и тн.

Или аз не виждам правилно или този сайт от техническа гледна точка е направен против всякакви правила - А относно таговете е отделен въпрос - Явно правилата не важат за всички мойте сайтове с такива тагове ги удари още миналата година явно пред Г. всички са равни но някои са по равни от останалите.
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Момчета зарежете рекламата и адуордса от тях няма как да направиш 30 000 посещения - Погледнете онпейдж оптимизацията - То реално няма какво да видите аз поне не виждам сайта да има Тайтъл за други неща да не говорим. Няма мета дискрипшън няма мета кейуордс няма Н1 2 3 4 5 тагове и тн.

Или аз не виждам правилно или този сайт от техническа гледна точка е направен против всякакви правила - А относно таговете е отделен въпрос - Явно правилата не важат за всички мойте сайтове с такива тагове ги удари още миналата година явно пред Г. всички са равни но някои са по равни от останалите.

Братле не си изчел всичко нагледно обясних как и защо прави този трафик. :)
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Ако разгледате добре онлайн магазините в БГ при повечето ще откриете една закономерност: грозни, без сео, 0 лв реклама в адуордса, 0 лв каквато и да е реклама. Но с добра посещаемост и добри приходи
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Ако разгледате добре онлайн магазините в БГ при повечето ще откриете една закономерност: грозни, без сео, 0 лв реклама в адуордса, 0 лв каквато и да е реклама. Но с добра посещаемост и добри приходи

Безплатно и като пари и като време, трябва да си напускам и аз няколко :D
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Безплатно и като пари и като време, трябва да си напускам и аз няколко :D

Дай правим едно кооперация и аз влизам, щом всичко е толкова лесно :D

Ако разгледате добре онлайн магазините в БГ при повечето ще откриете една закономерност: грозни, без сео, 0 лв реклама в адуордса, 0 лв каквато и да е реклама. Но с добра посещаемост и добри приходи

И то тогава какво излиза, че се случва?! Небесна намеса :D
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Влезте в http://megarating.info магазините който са в първите 2 страници на класацията едва ли имат общ рекламен бюджет повече от 100 лв. Почти всички са аматьорски изпълнения правени лично от собствениците. Това са хора изкарващи реални пари със 100 уникални посешения дневно, и не мислят какъв глупав банер да си сложат на сайта
 
От: Какво мислите за оптимизацията на този сайт

Хора, погледнете от коя година съществува този магазин. One man army умре, резберете го:). Гледам реването на микрото адсенс мастъри от съседната тема, Г няма как да си прецаква адвордс клиентите, заради подобни фрееланс оптимизатори:)
Бъдещето е в големите сайтове, залагам си главата на това, с качествен контент, без софтуери..такива бързи тарикатлъци умреха. Казвам го от личен опит - 2 МНС-та ми умреха и на мен и то с дебел клик УСА. Просто беше въпрос на време да разкарат плявата от адвордса. Повтарям, големи сайтове ще се правят, като с вътрешните страници ще се заиграва вече с адсенс фразите и ще се следи и на тях натуралния билдинг.
 

Горе