Какво мислите за партия Възраждане

IvanKirov

Well-Known Member

Тука разправят, че искали да вдигат данъците на паралиите. Понеже в БГ нямаме средна класа, имам подозрение че ще ме обръснат като за богат, с 25 годишната ми кола, и 40-те квадрата кимизарник в София.
Бях им фен, питах ги по въпроса, това супер много ме касае. Засега ми трият мненията, аз пък им обещах, че лека полека ще почвам да ги размъквам по тоя инфарктен въпрос. Бакъпнах си горецитираното видео, в случай, че се измъкнат по терлик.
Нещо съм се насмел, и не е само това, ама айде да не давам воля на емоцията. Държа ги в копие към всички теми, които ще отворя.
 

Тука разправят, че искали да вдигат данъците на паралиите. Понеже в БГ нямаме средна класа, имам подозрение че ще ме обръснат като за богат, с 25 годишната ми кола, и 40-те квадрата кимизарник в София.
Бях им фен, питах ги по въпроса, това супер много ме касае. Засега ми трият мненията, аз пък им обещах, че лека полека ще почвам да ги размъквам по тоя инфарктен въпрос. Бакъпнах си горецитираното видео, в случай, че се измъкнат по терлик.
Нещо съм се насмел, и не е само това, ама айде да не давам воля на емоцията. Държа ги в копие към всички теми, които ще отворя.
Не знам ама, много добре си играе ролята на беден гражданин от краен квартал на Варна. Миналата година ми излезе работа с него и жена му, еми стиснати и двамата :) Живеят в двустайна панелка в Кайсиева Градина. Не знам тея копейки дето уж ги взема къде са, ама нито колата му кола, нито къщата му къща, няма изобщо вид на човек, който взема някакви пари от политика.

Според мен е опасен, защото мрази бизнеса и богатите и ще дере здраво, ако му се отдаде възможност. Отделно е беден и ще гледа да захлеби.
 
Не знам ама, много добре си играе ролята на беден гражданин от краен квартал на Варна. Миналата година ми излезе работа с него и жена му, еми стиснати и двамата :) Живеят в двустайна панелка в Кайсиева Градина. Не знам тея копейки дето уж ги взема къде са, ама нито колата му кола, нито къщата му къща, няма изобщо вид на човек, който взема някакви пари от политика.

Според мен е опасен, защото мрази бизнеса и богатите и ще дере здраво, ако му се отдаде възможност. Отделно е беден и ще гледа да захлеби.
 

Да, чувал съм за тая къща. Затова казах "играе ролята". Въпроса е че е странно, защото тая къща никак не се вързва на това, което видях. Тука виждам къща за над 500000, а колата му 5000, панелка в кайсиева - 60000....
 
Имаше скандал преди около година, че си е купил къща със субсидии, дето уж искаше да дари
кое е вярно нз
 
Няма да се закачат. Честно казано не съм запознат лично с тази формация. Повечето са ми еднакви. Като изключим едно много открояващи се "звезди". :)
На предните избори се закачиха, като минаха 1% и взеха субсидия от 1 млн. Очаква се да го повторят и сега. За малко съдът да ги заличи заради неясната съдба на парите. Печели избиратели с идеята, че трябва да коленичим за вечни времена пред Русия.
Такива партии вършат чудесна работа на ГЕРБ, като разпръскват протесния вот.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: colF
Здравейте, не очаквах хора, които пишат под форум за предприемачи да се изказват толкова полвлияни от псевдомедии и псевдоинформация.
Преди да коментира информирано, всеки предприемач, следва да е запознат с темата на разговора.
Какво мисля за Възраждане?
Определено това е организацията, която ми вдъхна вярата и надеждата, че нещо в тази държава може да се промени към добро.
Познавам момчетата и момичетата от Възраждане във Варна и мога да ви кажа, че са отдадени на каузата и наистина вярват в нея.
Казвам се Георги Георгиев /член на Възраждане/ и за мен лично темата предприемачество е един от стълбовете, които ще бъдат в основата на второто българско възраждане.
Предприемачите правят това, което обичат, нямат работно време и създават истинската добавена стойност в България.
Имам щастието и къстмета да работя с предприемачи и самият да създавам качествени продукти в сферата на пчеларството, билките и др. области.

Не, Възраждане не говори за вдигане на данъците.
Основна цел на нашата организация е да постигнем добра бизнес среда, която да превърне националното ни стопанство от пустиня в плодородна почва за развитие на стартиращи компании, малък и семеен бизнес.
В момента да бъдеш малък семеен производител е престъпление. Прекупвачите господстват на пазара, което изкривява всички пазарни механизми. Директната връзка потребител- производител не просто е прекъсната, тя почти не съществува.

Темата за нивото на данъците е тема за комплексари.
Хора, които държат да развиват високодоходен бизнес търсят сигурна и стабилна бизнес среда.
В момента работя с компании, които изнасят бизнеса си от Англия и ... те не избират България, въпреки ниските данъци, ниски рз и ниски СО.
Избират Германия, Италия и Австрия.
Не, Възраждане не иска да вдига данъци.
Искаме да повишим ефективността на икономиката, да върнем силата на пазарните механизми и така да направим така, че България да бъде държава с висок стандарт на живот и място за спокойно създаване на добавена стойност.

Ще се радвам да отговоря на всички ваши въпроси по темата.
 
Здравейте, не очаквах хора, които пишат под форум за предприемачи да се изказват толкова полвлияни от псевдомедии и псевдоинформация.
Преди да коментира информирано, всеки предприемач, следва да е запознат с темата на разговора.
Какво мисля за Възраждане?
Определено това е организацията, която ми вдъхна вярата и надеждата, че нещо в тази държава може да се промени към добро.
Познавам момчетата и момичетата от Възраждане във Варна и мога да ви кажа, че са отдадени на каузата и наистина вярват в нея.
Казвам се Георги Георгиев /член на Възраждане/ и за мен лично темата предприемачество е един от стълбовете, които ще бъдат в основата на второто българско възраждане.
Предприемачите правят това, което обичат, нямат работно време и създават истинската добавена стойност в България.
Имам щастието и къстмета да работя с предприемачи и самият да създавам качествени продукти в сферата на пчеларството, билките и др. области.

Не, Възраждане не говори за вдигане на данъците.
Основна цел на нашата организация е да постигнем добра бизнес среда, която да превърне националното ни стопанство от пустиня в плодородна почва за развитие на стартиращи компании, малък и семеен бизнес.
В момента да бъдеш малък семеен производител е престъпление. Прекупвачите господстват на пазара, което изкривява всички пазарни механизми. Директната връзка потребител- производител не просто е прекъсната, тя почти не съществува.

Темата за нивото на данъците е тема за комплексари.
Хора, които държат да развиват високодоходен бизнес търсят сигурна и стабилна бизнес среда.
В момента работя с компании, които изнасят бизнеса си от Англия и ... те не избират България, въпреки ниските данъци, ниски рз и ниски СО.
Избират Германия, Италия и Австрия.
Не, Възраждане не иска да вдига данъци.
Искаме да повишим ефективността на икономиката, да върнем силата на пазарните механизми и така да направим така, че България да бъде държава с висок стандарт на живот и място за спокойно създаване на добавена стойност.

Ще се радвам да отговоря на всички ваши въпроси по темата.
Чудесно че се включи. Изчисти въпроса с къщата, че това е единственото, което притеснява сериозно. Също малко светлина по въпроса с Константин и връзката му с Гуцанов, ако може. Аз за друго не се сещам. Както казах, това което видях, човека живее доста скромно за нещата, които му приписват гробарите.
 
Най-обичам този период, когато настъпи време за предизборни кампании. Направо не мога да се реша за кого да гласувам - все логични и невероятни обещания, като от приказките.
 
Тебе гробари и в кенефа сигурно те преследват...
Тая руска курва не само гробарски медии са го изтипосали, а тоя малоумен опит за агитация чрез кретена автор на темата е пълен ташак.

А ха ха... Кретена автор.... @IvanKirov ли е кретена автор, подлога на Константин :) Остави човека да обясни за къщата бе!
 
А ха ха... Кретена автор.... @IvanKirov ли е кретена автор, подлога на Константин :) Остави човека да обясни за къщата бе!
Нищо няма да каже за къщата, като гледам са му платили само за един пост, не е нещо много активен.
Все пак няма копейки за всички :D :D
 
Нищо няма да каже за къщата, като гледам са му платили само за един пост, не е нещо много активен.
Все пак няма копейки за всички :D :D

Аз и за връзката му с Гуцанов искам да знам, ама май няма да стане....
 
Пасков се скъсва да ме трие, ГЕРБ-аджийски трол съм бил, само защото дадох линк от видеото в пост 1.
Тука пък копейкаджия съм бил... Айде решете накрая кой ми плаща, че сметки идат!
Ей туй ми отговориха по мейла, и сега не мога да разбера. Като махнат плоския данък на кого ще вдигнат данъка на края, ако не на предприемачите. Високо платените и шофьорите са дежурната дойна крава, като дойде време да се попълват дупките в хазната, щото краденето е принципен въпрос... Дори да попадне някой честен намират начин да го разкарат.
Та, на кого ще вдигате данъците, Възраждане, като махнете плоския данък?
Здравейте г-н Киров,


Никога не сме споменавали нищо за вдигане на данъците.
Напротив, данъчната тежест в момента е бреме, което малките и средни предприемачи трудно могат да си позволят.


МОД за СОЛ в размер на 650 лв. доведе до вдигане на осигурителните плащания над психологическия праг от 200 лв, което още повече отблъсква желаещите да създават в България.


Коментирахме намаляне на ддс по разни направления, но за истинските предприемачи това не е от такова значение.
За нас е важно да направим така, че фирмите да генерират обороти и норма на печалбата в нива, които ще им позволят да плащат спокойно осигурителните и данъчни плащания, като убедено знаят, че те се разходват обратно в полза на народа ни.


Тъй като много от нас са предприемачи, които отделят от времето и усилията си за да се случи Възраждане, вярваме, че го правим за да върнем достойнството и гордостта на народа си, като го превърнем в Марка за качество, в която всеки чужд инвеститор спокойно и уверено би вложил парите си.

Говорим за развитие на регионални марки, за семейни производители, за качествени еко продукти и високостойносттни IT продукти и услуги.

Предприемаческият дух е извел Българи до челни позиции през първото българско възраждане, време е да повторим делото на предците си.


Поздрави
Време ни е за Възраждане!
 
Здравейте, не очаквах хора, които пишат под форум за предприемачи да се изказват толкова полвлияни от псевдомедии и псевдоинформация.
...

Темата за нивото на данъците е тема за комплексари.
...
Точно затова пуснах мейл до Възраждане, и все още нямам отговор. Доходите ми ме интересуват съвсем пряко и директно, хич не е комплексарщина.
Станишев като въведе плоския данък заплатата ми мигновено скочи с нещо като 200-300 лева, не помня точно.
Като махнете плоския данък как точно ще направите номера заплатата ми да не падне с 300 лева, навръх на блокиралата икономика и галопиращата инфлация?

биаро: Според мен е опасен, защото мрази бизнеса и богатите и ще дере здраво, ако му се отдаде възможност. Отделно е беден и ще гледа да захлеби.
За съжаление и аз оставам с това впечатление. Лошото е, че при липса на средна класа - ние сме на мушката.
Фандъкова на няколко пъти ми вдигна данъците, въведе синя зона и куп други мизерии се кани да прави. Махането на плоския данък ще е нещо като опело накрая, за капак!

И още нещо. Костадинов спомена, че по соца сме имали най-голяма средна класа. Странна представа за средна класа, отраснах на телевизор Юность (черно-бял портативен), нямахме ни пералня ни кола. Режим на тока, и понеже не е достатъчно гадно - червения изверг ме беше дамгосал и с "жителство". Като роден на село нямах право да пазарувам имот в кой да е град. Като чуя за великия соц и почва да ми се драйфа!

По тая логика днес сме турбо богаташи! Имам 2 перални, кола, и съм събрал 7 работещи цветни телевизора.
 
Последно редактирано:
Не разбирам как да тълкувам това, втори път ми отговарят и пак не ми е ясно. Махане на плосък данък за малките доходи, и непроменен за високите доходи - това ли имат предвид?
Останалото е вярно, че от България бягат като от чума. Но, мит е, че данъците ни са ниски, повечето от западните държави имат по-малък % данъци, в Германия дори ДДС е по-ниско.
Здравейте,


Ако при въвеждане на т.н. плосък данък облагаемият ви доход е паднал с 2-3000 лв, за да получите


чисто намаление в данъчната стойност от 200-300 лв, това означава, че в момента се осигурявате на максимума, което означава, че намалянето на данъците и нулева стойност за най-ниските доходи няма да ви засегне.


Това, което бихме обсъждаме във връзка с актуализиране на ДОД е точно намаляне на стойността на данъка при най-ниските доходи, т.е. минималните такива. Там положението е трагично.
Хиляди семейства живеят с доходи под минималния жизнен праг.

Както ви казахме в предното писмо, икономиката ни не привлича желаещи да създават бизнес, въпреки супер ниските нива на данъци, трудови и осигурителни плащания.

Основният ни проблем е корупцията и отвратителният образ на държавата ни в световен план.
За разлика, развити икономики, като Швейцария, Австрия и Германия имат в пъти по-високи данъци, трудови и осигурителни плащания, но фирмите не бягат от там... панически, напротив, продължават да се регистрират в тези държави.

Решението на проблемите в икономиката ни са спешно налагане на качествени регионални продукти и високотехнхологични решения. Спешно обновяване образа на България, като сигурна и доходоносна дестинация, където може да бъдат намерени качествени материали, стоки, услуги и труд.

Парадоксалното е, че решението е и в ръцете на всеки един потребител. Докато не започнем да полагаме усилия да избираме българските стоки и услуги, като същевременно ги хвалим и популяризираме, няма да имаме среда за развитие на така нужните ни стартиращи компании на всички нива.

Възраждане работи по такива проекти, които за щастие се развиват уникално добре.
Създаваме групи във фб, където свързваме директни производители и потребители, без да парадираме с участието си.

Имаме и други радикални идеи, като Свободен пазар на семейна земеделска продукция, които също осъществяваме и в момента.


Форумите за свободна търговия ги има и в момента и работят чудесно, но за нещастие търговията там е считана за незаконна от псевдобългарските управляващи.
С удоволствие ще дадем свобода на пазарните механизми и ще докажем, че те действително могат да създават качество на изгодна цена.





Благодарим за отделеното време.
 

Горе