Какво мислите за рекламата?

shark

New Member
До всички във форума....
Искам да знам мнението Ви за платената реклама.Нямам предвид Adsense,Adwords и всички останали такива варианти,имам предвид за платена реклама както в пресата и телевизията.
Не искам да се получи като спам или нещо такова,но искам да дам за пример www.info.bg
Какво мислите за такъв тип реклама.Според мен при един добър трафик на един такъв сайт могат да се изкарат страшно много пари.
Как мислите?
 
От: Какво мислите за рекламата?

Adsense,Adwords и всички останали такива варианти са най лесният начин да привлечеш посетители които се интересуват ТОЧНО от това което имаш на сайта си на разумна цена

за да ти изкара пари реклама на даден сайт е хубаво да реклмираш на сайт от твоята ниша или с близка тематика до твоя

да рекламираш на сайт с много трафик които е нетаргетиран не е добра идея
 
Последно редактирано от модератор:
От: Какво мислите за рекламата?

Coolice
Напълно съм съгласен с теб за това.
Но другият ми въпрос е ако сайтът в който се рекламира е твой.
Мисля,че се изкарват много добри пари.Ти как мислиш?
 
От: Какво мислите за рекламата?

Преди някои деб пуснах тема със загласвие "Кой плаща за 1000 импресии"
Като гледам цените за реклама на този сайт предполагам добре печелят.


ТОП ПРЕДЛОЖЕНИЕ
Реклама с текстов линк на home page www.info.bg - 40 лева/ден -Това ми направи огромно впечатление колко ли посетители има този сайт на ден за да поставя такава висока реклама :?
 
От: Какво мислите за рекламата?

vitko5
Поставят такава висока цена за реклама,защото наистина имат много посещения.
Погледнах в alexa.com и доколкото успях да разбера от графиката имат малко над 100 000 посещения на ден.(това на графиката за 6месеца,иначе на графиките за 7дни,за 3месеца - не могат да влязат дори в топ 100.000)Пък и нали знаеш,че има хора,които не разбират от тия неща и просто щом е скъпо значи е добро и решават да рекламират там.(казвам това защото виждам някви частни обяви на хора,които са далеч от големия бизнес и въобще далеч от бизнеса,а плащат всеки месец тези пари за реклама)
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за рекламата?

Един от модераторите могат да ти дадат по ясна представа за това кое питаш :)
 
От: Какво мислите за рекламата?

До всички във форума....
Искам да знам мнението Ви за платената реклама.Нямам предвид Adsense,Adwords и всички останали такива варианти,имам предвид за платена реклама както в пресата и телевизията.
Не искам да се получи като спам или нещо такова,но искам да дам за пример www.info.bg
Какво мислите за такъв тип реклама.Според мен при един добър трафик на един такъв сайт могат да се изкарат страшно много пари.
Как мислите?

По първоначалния въпрос - мисля, че за този тип реклама, тябва първо да имаш добър сайт, много посетители, след което да имаш много контакти и познати, да си рекламираш сайта и да търсиш рекламодатели.
Не е лесно, но когато успееш - става много сладко и приятно и това ще те мотивира да продължиш да търсиш...
Успех! :)
 
От: Какво мислите за рекламата?

Благодаря ти Izida.
Вярно,че е трудно,но то всяко начало е трудно.И наистина след трудното начало идва сладката същтност на нещата.(работиш си над поддръжката на сайта,а месечните такси просто си идват на определения ден) :)
 

Горе