Какво мислите за реклама по радиото на онлайн магазин

mantaman

Well-Known Member
Сега гледах рекламните тарифи на Дарик и ми се изправи косата. Има ли някой който да е пробвал реклама по някое радио да сподели впечатления
 
От: Какво мислите за реклама по радиото на онлайн магазин

Аз съм пробвал радио реклама но за офлайн цели и да ти кажа ли имаше ефект... но де да знам Дарик... то зависи и какви хора търсиш де но на мен повече ми харесват за реклама примерно City N-Joy Fresh...
 
От: Какво мислите за реклама по радиото на онлайн магазин

Ако сайта ти е достатъчно известен и хората го знаят от рекламите в Замунда, АдУърдс и т.н. и има достатъчно посещения, може да пуснеш брандинг реклама по радиото, за да вдъхнеш на хората увереност, за да купят по-лесно (всеизвестно е, че българина трудно се доверява на неща, които не може да пипне). Но да очакваш трафик от радиото за уеб сайт - не е добра идея.
 
От: Какво мислите за реклама по радиото на онлайн магазин

Пуснете реклама по телевизията, от там ще е по-добър ефекта. Цената също :)
 
От: Какво мислите за реклама по радиото на онлайн магазин

Би могъл да пуснеш от два до три кратки десет секундни спота с адреса на сайта и една до две, запомнящи се думи, по които някой би могъл да те намери в търсачката, в случай че не запомни точно адреса. Може да се направи хитро и добре. Ако имаш и добро медиа планиране, можеш да пускаш клипа два - три пъти, а хората да имат чувството, че са го слушали цял ден.

Не знам към каква аудитория е насочен сайта, но жените поне, са склонни да проверяват подобни дочути/рекламирани неща. Само че за тях Дарик не е подходящото радио.
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите за реклама по радиото на онлайн магазин

Таргета е женени мъже над 25 - Предполагам че Дарик покрива добре това изискване.
Хубавото е че имат и регионална реклама която не е чак толкова безумно скъпа за проба - с около сто кинта може да се напрви схема за две излъчвания на ден в продължение на пет дни и да се види как ще се отрази това на трафика
 
От: Какво мислите за реклама по радиото на онлайн магазин

Ако е добър домейна,кратък и запомнящаш се, супер, по сити слушах рекламираха то докато го кажат целия домейн, пук средно тире пък нз си какво и ти го забравиш :D
 
аз съм готов да се обзаложа че ще ти вкара по малко посетители отколкото реклама на импресии за същата сума в таргетирани сайтове... макар че импресиите са ви скъпи за малките магазини....

нали го измерихме "новия български фейсбук" след показване в бтв новините 5000 уникални... а това е много по общ сайт от магазин за конкретни продукти...
 
От: Какво мислите за реклама по радиото на онлайн магазин

И аз така си мисля, но пък от друга страна всички ли дето рекламират перат пари или просто си нямат хабер какво им носи рекламата и рекламират защото са чели че е полезно
 
Радио рекламата се използва, за да се набива брендинг. Повечето хора слушат с "периферен слух", но чутото подсъзнателно се запаметява и примерно да нямам в момента нужда от твоя продукт, след време когато възникне такава ще се сетя първо за твоята марка. Както казаха по-горе, ако си направиш правилен медиа план, ще имаш полза.
 

Горе