Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

tanipo

Well-Known Member
Днеска станах по рано и попаднах на някакво детско предаване което ме озадачи че децата в голямо число имаха някакви западни имена, няма да цитирам но давам подобни - Айвън, Ейдриън, Даяна :) и други такива. Според мен е супер смешно и нелепо. Има и друга крайност - Дафинка, Петранка и.т.н и това в наши дни.
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

познавах един елвис дето се казваше. голям идиот беше
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Е какво лошо има в българските имена, като Дафинка, Петранка? Не разбирам защо да е крайност.

За хората кръщаващи децата си със западни имена мнението ми е крайно негативно. По-скоро мнението ми за родителите, които са възпитали такива родители. Малоумна работа и абсолютен национален нихилизъм. Обикновено тези западни имена си имат прекрасни български аналози. А и по принцип съм против либралния подход спрямо имената на децата и мисля, че те трябва да се кръщават на бабите и дядовците си, ако не 1:1 то поне с подобни имена. Това е една прекрасна българска традиция :)
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Лумпенско е. Лично познавам няколко моруна, които са кръстили децата си съответно Стивън, Никол (кво толкова - хиляди момиченца се казват така. Тц, бъркате тва е за момче) и Рибентроп (wtf)
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Да мисля че традицията е хубава и трябва да се спазва. Така има приемственост и имаш основа, идваш от някъде. Но извинете имена като Дафинка и Петранка ми звучат малко архаично. Извинявай ама как ти звучи една 17 годишна девойка да се казва Дафинка или Петранка. И ако са толкова хубави тия имена защо хора с подобни имена искат да им се вика Дафи и Петя примерно.
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Рибентроп какъв? :D

Звучат архаично, защото така са ни втълпили. Виж Лора и Сара, въпреки че според мен са кучешки имена, звучат добре нали? :)
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Хахах Рибентроп е яко, направо да го бяха кръстили Бисмарк. В Башмайстора имаше един дето се казваше Робеспиер :)
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Лора си е хубаво име. Сара се казваше кучето на един приятел :). Ами не знам дали са ни го втълпи или не но се възприемат като архаични тия имена и ако е така аз защо да наказвам детето си така.
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Мангалите вече ги кръстят Весачи, Армани и т.н. представям си в тва село след години какво ще бъде.
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Кое му е хубавото на Лора? Сара по принцип е еврейско име (значи принцеса), което е много разпространено в САЩ, но на мен ми звучи кучешко.
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Имал съм приятелка Сара като и кажеш името и усещаш иронията в лицата на хората :D
За Даяна ми звучи адски гъзарско и хубаво, много ме кефи това име.
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Версаки могат да го кръстят да няма копирайт инфринджмънт :)
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

И аз съм имал колежка Сара ама там от където идваше част от жените са ги кръщавали така и преди 2000 години. А Даяна е съпер изгъзица, поне да беше дияна или дианаю
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

В Лора се ползва от доста време в БГ, не си ли чел поезия :)?
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Сара не е само еврейско, моята колежка беше персийка
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Реална ситуация в магазина " Сара ела за малко" ;
Госпожа продавачката - " господине тук е забранено за кучета" :D
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Защо Даяна, а не Диана?
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

От доста време наблюдавам някакъв бум след набор 92-93 масово хората са си кръщавали децата с идиотски имена.Аз също съм имал гадже на име Сара и в първия момент когато се запознахме направих асоациация с немска овчарка( нямам идея защо :d ).Че аджеба защо да си кръщавам аз детето с чуждо име при условие, че има над 100 да не кажа 1000 хубави български имена, които звучат чудесно.Тва е върховна глупост.Вярно е, че живеем в демократична страна и всеки има право на избор ама тука опира до сиво вещество и морал, не до друго :].
Поздрави,Г.Стефанов!
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Понеже съм набор 92 мога да ти кажа, че чак "БУМ" няма :D
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Няма бум чак ама аз съм набор 80 и в училище нямаше такива с такива имена смешни. Сппред мен това е в следствие на комплексарщина от страна на родителите
 

Горе