Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

, но си мисля, че не е за пренебрегване това, че вече светът се оказва доста малък и не е лошо името, което ще избереш за детето си, поне да може да бъде произнесено и разбрано и в чужбина. Страцимир или нещо подобно, например, ок - всеки българин ще те разбере и не е и особено странно, но при всяко стъпване отвъд границата ще има да се представя по 300 пъти.
Това, че са олигофрени, наш проблем ли е? Да си кръстиш детето така, че да можели да произнесат името му в чужбина :lol:
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

става проблем и на детето ти в един момент или поне създава неудобство... въпрос на предпочитания, но ако трябва да избирам примерно дали да е Александър или Страцимир, бих избрала първото.
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Извинявай, но ако някой не може да ти каже името проблемът си е негов. И моето не могат да го кажат, но проблемът не е мой.
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Извинявай, но ако някой не може да ти каже името проблемът си е негов. И моето не могат да го кажат, но проблемът не е мой.

Като бях младеж ми се наложи да ходя за година и половина да живея в Петербург. Естествено трябваше да си отучвам в руско училище с русначетата, заради наще:) И още първия ден в руското училище голям проблем :twisted:... Идва едно русначе и ми вика следното - Ивайла ти това, ти онова... нищо не му разбирам, обаче това Ивайла го хванах! Викам си, тоя се ебава нещо с мене, ще се наложи да го ступам веднага, за да не ме помислят останалите за мекуваш и да ми се качат на главата, явно е като при нас:!: На следващия ден пак същото, само че с друго русначе. Накрая се усъмних, че има нещо подозрително, поразпитах и се оказа, че така било правилно:-o. Аз обаче не можех да го приема, накрая ги научих да ми викат Ивайло и се заминах.
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

и не е лошо името, което ще избереш за детето си, поне да може да бъде произнесено и разбрано и в чужбина.
По тази логика най-използваното чешко име Jiří би трябвало да изчезне. Поне 99% от хората по света не могат да го произнесат правилно. Населението на Чехия е 0,15% от световното.
Всъщност, противно на всеобщата приказка От кал да е - Иван да е!, това е и най-разпространеното българско име. ;)

Jiří - ето, че редактора и браузъра се затрудняват с това име. :lol:
 
От: Какво мислите за хората кръстили децата си с западни имена

Кво се мътите за некви имена, скоро ще дойде времето на номерата. Всички ще сме с по един номер и от него ще е ясно всичко за индивида, никой нема да се занимава с имена и езици. Пък и ще е универсално за целия свят, освен ако за баровците не измислят да се ползват римски цифри. :)
 

Горе