Какво мислите за Cherry Framework?

N.JELQZKOV

New Member
Преди няколко дни си харесах една безплатна тема за Cherry Framework. Викам си това ще е темата. Обаче като я инсталирах и като видях, че за да бачка така, както е на демото трябва да инсталирам 15 Cherry плъгина... Освен това ползвам още 4-5 и общо стават 20. Нещо много ми се виждат и май това ще ме откаже. Иначе, като цяло изглежда готино от гледната точка на човек, който не разбира от код (какъвто съм и аз). Почти всичко може да се къстамизира, а ако си поиграеш с шорткодовете можеш да си направиш много готини било то начална страница, услуги, лендинг страници и т.н. Вие какво мислите? Някой ползва ли Cherry Framework и какво ви е мнението?
 
От: Какво мислите за Cherry Framework?

Аз мисля че ако ти харесва и нямаш проблеми със скоростта или сигурността навярно ще ти е супер.

ОБАЧЕ стъпваш на едно минно поле което се казва vendor lock-in и понеже е дълго за обяснение ей-тук има доста по-подробно:
http://chrislema.com/drag-and-drop-page-builders/

А за броя на плъгините имах специален талк на таз годишния ВордКамп. Според повечето специалисти 20 е ок като бройка. Обаче има WPMUDev имат работещи и активирани 673 на техния сайт и имат десетки хиляди посетителя дневно... защото освен бройката е много важно и качеството на кода.
 
От: Какво мислите за Cherry Framework?

Преди година ми се наложи да погледна това безумие.

Първото, което ме издразни е, че за да направиш дъщерна тема трябва да свалиш 43МB фреймъурк. По нататъшните си преживявания няма да описвам, че ще си върна сутрешното кафе ...

Да може да се настройват много неща, но 99% от тях никога не ти трябват. Казано накратко - OVERBLOATED.

С две думи мнението ми е същото както и за най-продаваният WP shit, наречен Avada - бягай с 300!
 
От: Какво мислите за Cherry Framework?

Мерси за мненията и на двамата.

Аз мисля че ако ти харесва и нямаш проблеми със скоростта или сигурността навярно ще ти е супер.

Колкото до скоростта. При front-end не виждам промяна (или поне такава, която се вижда с просто око). Обаче при back-end картинката е трагична. Чакам по 5-6 секунди да ми се отвори нещо. Явно няма да я бъде. Мерси пак. ;)
 
От: Какво мислите за Cherry Framework?

Аз мисля че ако ти харесва и нямаш проблеми със скоростта или сигурността навярно ще ти е супер.

ОБАЧЕ стъпваш на едно минно поле което се казва vendor lock-in и понеже е дълго за обяснение ей-тук има доста по-подробно:
http://chrislema.com/drag-and-drop-page-builders/

А за броя на плъгините имах специален талк на таз годишния ВордКамп. Според повечето специалисти 20 е ок като бройка. Обаче има WPMUDev имат работещи и активирани 673 на техния сайт и имат десетки хиляди посетителя дневно... защото освен бройката е много важно и качеството на кода.

Как 673 плъгина, това освен за тест не виждам за какво друго може да е.
 
От: Какво мислите за Cherry Framework?

Как 673 плъгина, това освен за тест не виждам за какво друго може да е.

Виж сам:
https://premium.wpmudev.org/projects/category/plugins/

Но определено не е за тест. По-скоро го правят за да покажат "ето ние не се страхуваме да използваме нашите си плъгини при сървъри със голямо натоварване"
 

Горе