Какво мислите за shopify на facebook

spirosi

Active Member
Здравейте момчета,
пробвах търсачката но не ми извежда нищо интересно и пускам тази тема.
Какво мислите за shopify платформата на facebook? Има ли бъдеще? Само за начинаещи ли е? Заслужава ли си да се работи с нея? $9 долара на месец не ми се вижда скъпо. Вие какво мислите ?
 
От: Какво мислите за shopify на facebook

Никой ли няма мнение по въпроса ?
 
От: Какво мислите за shopify на facebook

Явно никой няма мнение по въпроса?
Вярно че плащането е всеки месец а не еднократно и после само разход за домейн и хост, но пък хостинга и поддръжката са включени в цената. Не трябва да се чудиш кой нов модул да инсталираш и тоя проблем какъв е и оня какъв е ?
Някак по юзерфлрендли ? Поне на теория де
 
От: Какво мислите за shopify на facebook

За фейсбук платформата с мнение не мога да ти помогна. Лично уеб сайт платформата им ми се струва изключително скъпа и е горе-долу нищо особено.
Като гледам не можеш да пазаруваш през телефона с нея, не можеш да подреждаш продуктите/колекциите, както искаш
Прочети тук по-подробно -> docs.shopify.com/manual/more/official-shopify-apps/facebook-store и ако ти харесва действай.
Всеки има различни планове за някой може да си заслужава, а за други не.
 
От: Какво мислите за shopify на facebook

Аз ти препоръчвам да си купиш домейн и хостинг и да си направиш магазин на опънкарт.... с години пробвах някакви глупости като Престашоп, ФБ плагформи и какво ли не, и само с това успях да направя нещо по - добро и хубаво.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Какво мислите за shopify на facebook

използвам myshopify за сайтове, 29$ месечно като цяло съм доволен, че е бърза с-ма, бързо се добавят продукти, но не е предназначена за българия ( все още ) има доста минуси като примерно, че 2% плащаш комисионна от всяка поръчка ако използваш различен метод за разплащане от shopify, примерно cash on delivery което накрая ти все друга бая месечната фактура, да не говорим за модулите, които за месец за месец... и другото което е се опитах да направя под категории - не успях, тъй като нямат. Използват филтрация, която като се въведе на кирилица не работи, но ако се миксират англ - бълг работи, което е неудобно
 
От: Какво мислите за shopify на facebook

Аз тъкмо ръчкам настройките. Снощи пуснах реиал аксеса. Но ако вярно ще взима % и за наложен платеж, май няма да въведа карта.
Ако се качиш на по голям пакет пак ли взима тия 2%?

използвам myshopify за сайтове, 29$ месечно като цяло съм доволен, че е бърза с-ма, бързо се добавят продукти, но не е предназначена за българия ( все още ) има доста минуси като примерно, че 2% плащаш комисионна от всяка поръчка ако използваш различен метод за разплащане от shopify, примерно cash on delivery което накрая ти все друга бая месечната фактура, да не говорим за модулите, които за месец за месец... и другото което е се опитах да направя под категории - не успях, тъй като нямат. Използват филтрация, която като се въведе на кирилица не работи, но ако се миксират англ - бълг работи, което е неудобно
 
От: Какво мислите за shopify на facebook

от по-голям няма смисъл излиза скъпо.. следващия пакет е 1% и най-скъпия, който е 700$ е на 0.5%, но естествено по-български търсим схемата и я намерих - преди да дойде месечната фактура примерно ден-2 отказвам 60-70% от поръчките ( без да изпращам мейл към клиента - системно само ) и фактурата е по-ниска - имат си такава опция.

като цяло, не съм запознат с facebook модула им..
както казва колегата по-горе opencart е добър избор за старт - безплатна, лесна инсталация, НО като натрупаш модули и теми ( в последствие ще искаш нещо ново и някои друг модул за да ти е по-удобно ) системата става супер бавна, особено ако имаш и много продукти, използвам opencart 3 години и толкова мн работи съм накачил на сайта, че вече му е трудно да зарежда бързо..
за сега разглеждам summercart и като цяло мисля, че е добър вариант - но докато не се пробва няма как да се разбере :)
 
Последно редактирано:
От: От: Какво мислите за shopify на facebook

Vasil Rusev добра идея с отказването на поръчките.
 
От: Какво мислите за shopify на facebook

Тествах я лично 1 месец - платформата е удобна, но ако си в САЩ.
 
От: Какво мислите за shopify на facebook

Или в която и да е бяла държава където хората плащат с карти а не с наложен платеж.

Тествах я лично 1 месец - платформата е удобна, но ако си в САЩ.
 
От: Какво мислите за shopify на facebook

Напълно подкрепям колегата, струпваш един опенкарт и когато имаш идея и ти трябва фб магазин инсталираш един модул:
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=5002

Целия магазин се пренася в ФБ без редирект към сайта, без отваряне на нови табове в броузера.... Аз лично съм го пускал 3-4 пъти.



Аз ти препоръчвам да си купиш домейн и хостинг и да си направиш магазин на опънкарт.... с години пробвах някакви глупости като Престашоп, ФБ плагформи и какво ли не, и само с това успях да направя нещо по - добро и хубаво.
 
От: Какво мислите за shopify на facebook

Сега една голяма забележка
Когато си в Пловдив не означава че не трябва да виждаш всички почивки екскурзии стоки и др.
Според мен по добре е да не се прави първоначално филтър по местоположение.
Ако някой реши тогава ди си филтрира например: че ресторанта на който иска да отиде да бъде в града в който се намира.
 
Според мен Shopify е превъзходна платформа за начинаещи, които имат продуктов бизнес. 2-та % като си сметнеш не са адски много, имайки предвид, че в платформата имаш всякакви джаджички, които ти помагат за данъци, шипинг, контактуване с други платформи и т.н.

Единственият недостатък за мен за Shopify е, че темите са леееееко по-трудни да се правят много персонализирани, но и за това си има решения.

Опцията с шопинг във FB е супер за България имайки предвид, че повечето малки бизнеси някак решават, че по-добре да си строят онлайн присъствието на чужд терен (сиреч FB) вместо на личната им собственост, което ще да е да си имаш домейн и т.н. (Междувпрочем, в Shopify също е силно препоръчитлено да си имаш домейн и да го свържеш с магазина си, а не да ползваш generic домейнът, с който започваш.)

Иначе е чудесен начин да си спестиш куп главоболия и да имаш властта в своите си ръце - ти управляваш всичко (почти) и не се налага да звънкаш на майстор-сайтиста ако ти трябва да постнеш нов блог или продукт.

Но ще видим, може да се окаже нестабилна платформа. Засега съм доволна :)
Още един последен съвет - каквото и да избереш, звънни им на съпорта и разпитай дали за твоя специфичен тип бизнеш Shopify е подходяща платформа. Свикнали сме да ни цакат с такива неща, но е най-добрата стратегия за събиране на инфо ;)

Успех <3
 

Горе