Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

От: От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Интересна тема и аз съм на подобна вълна, трябва доста четене и добър бюджет.

Да, хубаво е, че го има този сайт и този форум.
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Безплатна доставка = включване на доставата в цената :)

Е, да де, ама ... зависи. Не всеки ще оцени това. Първата му работа е да види цената на стоката и чак тогава се сеща да види за доставката. Ако цената му е висока, изобщо няма да се сети да види доставката. :)
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Тук зависи от конкурентите ти. Ако те предлагат безплатна доставка, а ти не тогава ще изгубиш доста, особенно ако всички взимате стоката от едно и също място и цената и %то са еднакви. Обаче ако те не предлагат, а ти предложиш можеш да спечелиш доста (зависи от бизнес стратегията ти). Имай в предвид че еконт са скъпа фирма, има по евтини на пазара.

На повечето места си има цена за доставка. Не мисля да се отличавам в това на този етап. По-нататък може.

Вторият цитат не е мой!!!
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Фирмата ще ми струва 110 лв. еднократно, ако си подготвя заявлението сама и го подам онлайн, както смятам да направя. Стокови запаси не смятам да имам. Няма да имам и персонал на този етап. Ще платя някакви пари за хостинг и домейн, не знам колко точно, но няма да са страшни суми (да кажем нещо като 240 лв. на година)
Месечните разходи ме притесняват. За счетоводител няма да плащам, ще си припомня наученото от студентската скамейка, не без съдействието на приятелки от бранша и инфото, което прочетох тук.

забравих да напиша че си изпуснала един много важен разход, който всички изпускат, а това е сериозно перо в бюджета.
Това е разхода за въвеждане на продукти и писане на описания.

И двамата сте изпуснали едно перо, което тежи нечовешки на малка фирмичка. Осигурителния рекет, койтпо никак не е малък.
Ако имаш някой близък с фирма в началото може да прекарваш нещата през него като му покриваш данък печалба и срещу малък %.
 
От: От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Признавам, че преди да започна да чета мислех, че разходите ще са много по-малко, като се има в предвид, че не се налага да поддържаш офис и СМЗ. Но не е като да няма какво да загубиш. И все пак всички знаем, че си трябва решимост и няма начин да не поемеш риск. Ще видим, може по-нататък да се реша да споделя.

Спокойно паричните разходи могат да бъдат малки. Пишеш, а добре пишеш!, че си без работа. Самонаеми се и си напиши тесктовете. Вместо да ги плащаш със заем.
Водещото нещо в един сайт, независимо какъв, и за хора, и за търсачки, е текста. Инвестицията в текста е най-важната и определяща бъдещето на сайта.
Научи какво е ключова дума - в текста, не в кода, в какво съотношение спрямо целия текст е добре да бъде (наситеност), какво е стоп дума. Подреди си математически текста, а после - ако е много ръбат, го направи по-литературен.
Граматиката: увод, изложение, заключение - значение и правила относно SEO. Парагафи (абзац).
За бранда вече ти писаха. Може думата да е абсолютно безсмислена.
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

И двамата сте изпуснали едно перо, което тежи нечовешки на малка фирмичка. Осигурителния рекет, койтпо никак не е малък.
Ако имаш някой близък с фирма в началото може да прекарваш нещата през него като му покриваш данък печалба и срещу малък %.

В това отношение, за добро и зло, ще ползвам облекчение. Не съм проучила още въпроса в дълбочина, но мисля, че ще плащам само здравни.
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Здравей и успех в начинанието!

Напоследък си мисля, че онази стара поговорка - С питане и Цариград се стига .... трябва да стане - С четене и питане в предприемач и .... :D

Понякога ми се налага да си копна текста от някой сайт, не откривам топлата вода по отношение на технически параметри и ползвам Advego Plagiatus - цък, за да проверка.
Пробвай да проверяваш текстовете, които качваш за уникалност.

По отношение на социалните мрежи освен Фейсбук, наблегни и на страница в Google+. По-трудно се развива, но определено таргета там е "по-качествен", ако мога така да се изразя. Кръга на Google - търсачка, платена реклама, социална мрежа, видеоканал и т.н.

Успех!
 
От: От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Спокойно паричните разходи могат да бъдат малки. Пишеш, а добре пишеш!, че си без работа. Самонаеми се и си напиши тесктовете. Вместо да ги плащаш със заем.
Водещото нещо в един сайт, независимо какъв, и за хора, и за търсачки, е текста. Инвестицията в текста е най-важната и определяща бъдещето на сайта.
Научи какво е ключова дума - в текста, не в кода, в какво съотношение спрямо целия текст е добре да бъде (наситеност), какво е стоп дума. Подреди си математически текста, а после - ако е много ръбат, го направи по-литературен.
Граматиката: увод, изложение, заключение - значение и правила относно SEO. Парагафи (абзац).
За бранда вече ти писаха. Може думата да е абсолютно безсмислена.

Благодаря ти, че потвърждаваш това, което вече си знам, но и за съветите, защото си има специфика. Мога да напиша добри текстове. Но освен нещата, които посочваш със сигурност има и други тънкости - търговско-психологически и други, които може да ми убегнат. Ще трябва да чета за тях, а това ще отнеме доста време.

Но, така или иначе, проумях, че не трябва да бързам. Нетърпението е лош съветник. Беше ми минала мисълта, че ако ще се започва такова нещо е най-подходящо да стартира преди коледната треска. Няма да ми стигне времето. Освен сайта имам доста работа по проучване на цени и доставчици. Не е добре да съм зависима от малко доставчици. Но няма да бързам. Радвам се на всичките ви гледни точки. Ще преценявам в движение.

Разполагам с някакви пари, но каквото мога да спестя ще го спестя.
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Понякога ми се налага да си копна текста от някой сайт, не откривам топлата вода по отношение на технически параметри и ползвам Advego Plagiatus - цък, за да проверка.

Полезна информация, благодаря!
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Имай в предвид че еконт са скъпа фирма, има по евтини на пазара.

Вчера не се замислих много по този ти коментар. А тези други фирми дали предлагат услугата Наложен платеж, чрез пощенски паричен превод и Триъгълна логистика? И дали може да се има доверие, че няма да ми се наложи да отварям голямо перо "брак" за повредени при превозването стоки. Виждала съм някои как мятат пратките в камиона, късат се опаковки, губят се елементи... Не знам. Струва ми се, че не бива да се прави компромис с това. Моите стоки са уекинко податливи на чупливост.
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

И двамата сте изпуснали едно перо, което тежи нечовешки на малка фирмичка. Осигурителния рекет, койтпо никак не е малък.
Ако имаш някой близък с фирма в началото може да прекарваш нещата през него като му покриваш данък печалба и срещу малък %.
Колега, това е несъществен разход около 120 лева на месец.

Вчера не се замислих много по този ти коментар. А тези други фирми дали предлагат услугата Наложен платеж, чрез пощенски паричен превод и Триъгълна логистика? И дали може да се има доверие, че няма да ми се наложи да отварям голямо перо "брак" за повредени при превозването стоки. Виждала съм някои как мятат пратките в камиона, късат се опаковки, губят се елементи... Не знам. Струва ми се, че не бива да се прави компромис с това. Моите стоки са уекинко податливи на чупливост.
Това не трябва да те притеснява. В всички фирми или поне в повечето, пратките са застраховани. Разбира се това не пречи ти да си гиопаковаш подходящо (с балончета например) това прави добро впечатление.

По принцип ако можеш се дистанцирай от триъгълната логистига защото в много от случаите доставчика може да си сложи брошури и тн и да ти гепи клиента. А пък твоята цел е като има продажба клиента да го направиш редовен.

Повече трябва да се притесняваш от върнатите пратки. В повечето случаи си остават завинаги твои и си блокираш пари. Клиента има право да върне до 14 дни без да се обяснява.
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

По принцип ако можеш се дистанцирай от триъгълната логистига защото в много от случаите доставчика може да си сложи брошури и тн и да ти гепи клиента. А пък твоята цел е като има продажба клиента да го направиш редовен.

Да, мислех си за това и се питах как процедират хората, които работят с безналична стока, както смятам да правя аз. Живея в провинцията. Тук няма в близост достатъчно доставчици с добри цени. Ще ползвам и някои софийски. Тогава как да процедирам? За да изпратя стоката аз, тя трябва първо да дойде при мен. Това значи или двоен разход на пари и време за доставка от куриер, или да я взема в рамките на деня лично аз, което е още по-висок разход на пари и ще спести време за доставка до клиента, но ще загуби собственото ти време.

Какво мислиш?
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Колега, това е несъществен разход около 120 лева на месец.
Ако имаш 10К оборот да. Ама в нейния случай надали ще е така. По-добре тия незначителни 120 лева да ги вложи в реклама или нещо друго смислено.
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Ако имаш 10К оборот да. Ама в нейния случай надали ще е така. По-добре тия незначителни 120 лева да ги вложи в реклама или нещо друго смислено.

В моя случай, както писах вече, ще плащам доста по-малко от тези 120 лв., защото съм с висок процент ТЕЛК. Ако има подобни случаи нека споделят кой от начините за осигуряване са избрали и колко плащат.
 
От: От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Да, мислех си за това и се питах как процедират хората, които работят с безналична стока, както смятам да правя аз. Живея в провинцията. Тук няма в близост достатъчно доставчици с добри цени. Ще ползвам и някои софийски. Тогава как да процедирам? За да изпратя стоката аз, тя трябва първо да дойде при мен. Това значи или двоен разход на пари и време за доставка от куриер, или да я взема в рамките на деня лично аз, което е още по-висок разход на пари и ще спести време за доставка до клиента, но ще загуби собственото ти време.
...
Не разбирам само защо клиентът няма да си купи от извора, а ще мине през теб. Едва ли можеш да изврънкаш чувствителна отстъпка. Явяваш се посредник по веригата в най-чист вид.
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Не разбирам само защо клиентът няма да си купи от извора, а ще мине през теб. Едва ли можеш да изврънкаш чувствителна отстъпка. Явяваш се посредник по веригата в най-чист вид.
За късмет на всички нас, прекупвачи и продавачи на картинки (така наричам онлайн магазините дето нямат наличност), повечето вносители не мислят като теб и НЕ продават на крайни клиенти или държат на крайните цени, тоест или не можеш да го купиш от него директно или няма да го вземеш по изгодно. Ще запиташ защо го правят? Защото е по - добре да има една еко система от Х онлайн магазина които ти продават стокатаот колко да имаш само 1 магазин и да си продаваш сам стоката.
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

За късмет на всички нас, прекупвачи и продавачи на картинки (така наричам онлайн магазините дето нямат наличност), повечето вносители не мислят като теб и НЕ продават на крайни клиенти или държат на крайните цени, тоест или не можеш да го купиш от него директно или няма да го вземеш по изгодно. Ще запиташ защо го правят? Защото е по - добре да има една еко система от Х онлайн магазина които ти продават стокатаот колко да имаш само 1 магазин и да си продаваш сам стоката.

Много правилно! Целта на вносителя-производителя не е да продава на клиентите на дребно на по-евтини цени. Целта е да снабдява една мрежа от клиенти които да предлагат техните продукти. Това че те си имат сайт и пускат там продуктите си са просто отделен елемент. Мое мнение.
 
От: От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Не разбирам само защо клиентът няма да си купи от извора, а ще мине през теб. Едва ли можеш да изврънкаш чувствителна отстъпка. Явяваш се посредник по веригата в най-чист вид.

Въпросът ти е провокативен и, може би поради това, не съвсем състоятелен. Държиш ли на отговор или просто си говориш?
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Въпросът ти е провокативен и, може би поради това, не съвсем състоятелен. Държиш ли на отговор или просто си говориш?
Това не е въпрос, който очаква отговор. Ако нямаш стратегия за отстъпка от дето ще купуваш - не знам дали има смисъл въобще. Аз като купувам нещо проверявам 2-3 страници с това изделие при различни продавачи.
Много правилно! Целта на вносителя-производителя не е да продава на клиентите на дребно на по-евтини цени. Целта е да снабдява една мрежа от клиенти които да предлагат техните продукти. Това че те си имат сайт и пускат там продуктите си са просто отделен елемент. Мое мнение.

За късмет на всички нас, прекупвачи и продавачи на картинки (така наричам онлайн магазините дето нямат наличност), повечето вносители не мислят като теб и НЕ продават на крайни клиенти или държат на крайните цени, тоест или не можеш да го купиш от него директно или няма да го вземеш по изгодно. Ще запиташ защо го правят? Защото е по - добре да има една еко система от Х онлайн магазина които ти продават стокатаот колко да имаш само 1 магазин и да си продаваш сам стоката.
Абе оня ден си купих компресор, разликата на същото изделие варираше с 50%. Нещо моята практика показва друго. Не пиша от злоба, просто нета не е като реалните магазини, да трябва да ги обиколиш физически. 1 сърч в Гугъла изплюва всички възможни продавачи, и сравнението лъсва за минути.
 
От: Какво научих от вас до тук и за разходите за реклама отново

Това не е въпрос, който очаква отговор. Ако нямаш стратегия за отстъпка от дето ще купуваш - не знам дали има смисъл въобще. Аз като купувам нещо проверявам 2-3 страници с това изделие при различни продавачи.

Е много ясно! И аз така правя. А в момента правя същото от позицията на бъдещ продавач. Но не можеш така да обобщаваш. Какво значи да купуваш само от източника? Ти маслини, сирене и тоалетна хартия от източника ли купуваш? А какво ако източникът е във Франция? Малко е нелепо.

Ясно е, че цените са важни. До тук анализът ми показва, че един от големите конкурентни сайтове, продава по-скъпо отколкото аз смятам да го правя. Има и доста по-евтини, но за всеки влак си има пътници. Някои предпочитат фалшификати само заради цената и си носят и последствията.

Много зависи и от рекламата, много! Кел файда ако добрите ти цени си дремят на 150 стр.

И какво значи "стратегия за отстъпка от дето ще купуваш"? Да не съм вързана за един доставчик, първо. И второ отстъпка не се взива със стратегия. Нещата подлежат на договаряне. За определени стоки като не се постига съгласие се търси друг доставчик. А и не става заради добрите ти очи. Колкото повече работиш и правиш обороти, обикновено получаваш и по-големи отстъпки. Нещата стават постепенно, с нарастването на изгодата за двете страни и изграждане на доверие.

Всяко начало е трудно. Ние, новите, имаме до някъде късмет, че много други преди нас са утъпкали пътеките и са писали тук.

Но да не разводняваме темата повече. :)
 

Горе