Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

coolice

Owner
Виждам две креативни мнения ще се радвам на още всичко ще бъде премислено

Правило 1: Не коментирай чужди оферти, освен ако не се пазариш
Правило 2: Не коментирай чуждо каквото и да е, освен ако не те питат.
Правило 3: няма нужда..

:)


Изида, първо поздравления за сайта - добре си го разработила,
но второ направо си загубих времето да чета тази тема, да разглеждам сайта и трафика т.н та накрая да прочета че се отказваш ... не с лошо ти го казавам всеки има правото да си промени мнението, но лошото е че в купувам/продавам на този форум има само безмислени оферти.

- пуска се оферта за готин сайт, вместо да се дискутира цента и т.н се прави ревю на сайта и се обеждава как да не се продава.
- някой си продава сайта които е пълен шит
- някой си продава сайта и иска безумна цена
- някой пуска оферта за услуга и пак на безумна цена
- някой малък пуска оферта на смешна цена и като се хване нищо не доставя накрая

Айде със здраве и тези който пускате в тази секция която за мен беше сериозна едно време, мислете по тези въпроси.
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Безумните цени са относително и субективно понятие, така че цената не бива да участва във новия облик на Пазара
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

За труда и собствеността си, всеки може да поставя каквато цена си иска. Също съм съгласен с Радев, че това не може да е критерий. Иначе за всичко друго съм god damn agree!
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

1. Да се разделят продажбите (офертите) - домейн, уебсайт, домей+уебсайт.

2. Да има все пак някаква регулация - да не се продават домейни на 2 дни. Мисля че граница от не по-нови от един месец е добра. В противен случай се насърчава безцеремонното и безцелно регистриране на домейни с цел веднага да се постнат за продажба някъде, което според мен не е много правилно.

3. Да има категория продажби или изграждане на сайтове с CMS системи - т.е. като услуга. Конкретен пример - имам система, която съм превел и щях да използвам за сайт, но след това използвах друга. За да има някаква "Постоянна възвращаемост на инвестициите" т.е. в случая съм инвестирал няколко часа в превод и конфигурация, бих предложил в тази тема изграждането на сайт с дадената система. Представяне на CMS-a, възможности, платформа, скринове и т.н. и цени и време за имплементация. Мисля, че ще бъде полезно за доста хора. (Тази тема може да бъде в секция Услуги).

3. Да се отделят офертите - купувам/продавам GSM, номер и т.н. неща които не мисля че са свързани с Уебмастер пазара - конкретно: * Купувам хубав гсм номер; 19" Dell 1905FP Цена: 350 лева; Чисто нов телефонен секретар...

4. Да се направи тема - Обяви за работа, защото сега има доста предложения пуснати във секция Пазар при офертите за домейни и сайтове.

Поздрави
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Подкрепям казаното от @xyz с изключение на 2-ра точка. Абсолютно против нея съм и ще обясня защо с няколко въпроса по-точно към @xyz:

-кое е лошото на регистриране на домейн с цел продажба и защо трябва да се ограничава?
-защо мислиш, че това правило ще е полезно?
-смяташ ли, че липсата на такова правило в момента насърчава купуването на домейни с цел продажба, защото аз мисля че това го прави пазара?
-защо това искаш да важи само за домейни, а не и за "плоските" сайтове?

Нека си спретнем една полезна, креативна дискусия и да "подобрим бизнес климата" :)

Поздрави, Александър
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Ето и моите предложения:
-разделяне на категории ( например: домейни, сайтове, скриптове, съдържание, услуги, реклама, други )
-забрана за самоцелно коментиране колко е лоша офертата и съответно колко е добра
-може би и ограничаването на линковете, защото имаше и съмнения, че може да се злоупотребява с цел реклама и преди някой да ме е нападнал колко е глупаво това ще дам пример - www abv bg ok?
-едно нещо, в което не съм сигурен... - човека Х продава нещо, но човек У вече е прецакан от човек Х и тъй, като Итрейдъра неработи мисля, че ще е много полезно за потенциалните клиенти да знаят истината за продавача/с това ще се отсеят тези, чиято цел е измама, но пък админите колко работа ще имат... :)

Аз 2 пъти опитах да купя сайтове от хора от форума и 2 пъти се опитаха да ме измамят, а те в момента продължават да продават... или да опитват.

Останалото мисля, че си опира до морал и саморегулиране на пазара.

Поздрави, Александър
 
Последно редактирано:
итреидъра ту работи ту неработи без да му пипам нищо и немога да разбера къде е проблема :oops: (в момента като пиша това си работи)

иначе ще разгледам подробно правилата за пазара на ДП ще сверим вашите предложения и ще седнмем с арсенал и блинки и ще видим какво да се прави през другата седмица междувременно ако имате други идеи не се притесняваите да ги споделите...
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Ето и моите предложения:

-може би и ограничаването на линковете, защото имаше и съмнения, че може да се злоупотребява с цел реклама и преди някой да ме е нападнал колко е глупаво това ще дам пример - www abv bg ok?


Аз 2 пъти опитах да купя сайтове от хора от форума и 2 пъти се опитаха да ме измамят, а те в момента продължават да продават... или да опитват.

Поздрави, Александър

Д а има такива юзери от форума които представиха сайтове които продават
, но всъщност с цел - трафик и аз на два пъти се опитвах да купувам такива сайтове в първият случай ми се каза че има по висока цена
на сайта вече, а във втория случай дори не ми отговориха на запитването
за цената на сайта ! Все пак не мисля че може да се ограничи това явление , но когато се продава сайт може да е без активен линк !! :(
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

При продажба на домейн, хостинг, домейн+хостинг и прочие
да се публикува контактната информация на домейна и лицето което го продава да е същото, на чието име се води домейна.
Атачнато сканирано копие от лична карта (а за тия дето нямат лични карти още - бележник или двойките от дневника).

Contact information validation малко...!
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Хах копие от личната карта, това не ми се вярва, че е наложително... Да ти разнасят личните данни навсякъде и т.н., това е прекалено ;) Но иначе за това да се включва информация за домейна и за хостинга, както и къде е регистриран :)
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Хах копие от личната карта, това не ми се вярва, че е наложително... Да ти разнасят личните данни навсякъде и т.н., това е прекалено ;) Но иначе за това да се включва информация за домейна и за хостинга, както и къде е регистриран :)



Добре
айде

Продавам:
www.google.com


изтича 2011 година

хостнат е тука:
ns4.google.com
ns2.google.com
ns3.google.com
ns1.google.com

ЦЕНА 1000 ЛВ

Първо парите!
 
От: От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Добре
айде

Продавам:
www.google.com


изтича 2011 година

хостнат е тука:
ns4.google.com
ns2.google.com
ns3.google.com
ns1.google.com

ЦЕНА 1000 ЛВ

Първо парите!
купувам го, само преди това напиши на homepage-a - netsurfer, за да знам че е твой наистина.
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Първо парите!
така не ме устройва :), виждаме се и правим размяната :)
Ясно е, че няма да стане и така.. Но надали някой ще се навие със " Първо парите!" :)
В такъв случай да се показва, някакъв документ, какъвто и да е той :)
П.П. видях, че нетсърфър реши проблема :)
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Безумните цени са относително и субективно понятие, така че цената не бива да участва във новия облик на Пазара

Не сам съгласен. Има си правила и те са достатъчно добре формулирани във SitePoint. Така че ако иската админа да ги прочете и да ги въведе и тука :)
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Просто трябва да има някой като Нотариос, и пред него да се правят сделките! Тва е полужението, и недостатъка!

Дори и собственика на този сайт да е като Нотариос " пример " пак ще имам по-голямо доверие, от колкото онлайн с самия купувач. Другия вариянт е LIVE с Лаптоп + Диск ( За демо ) и парите!
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Аз пък не съм съгласен с забраната да се публикуват оферти за емайли!
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

За всички които предлагат писане и преводи да има изискване да покажат собствена статия и собствен превод (превод + източник), събмитнати, одобрени и публикувани в някоя артикъл директория. Най-добре в ezinearticles.com че там не си поплюват с редакцията.

Ако не правило, то поне да е препоръка. На няколко пъти ми се случва да дам задача за превод или писане и да ми пращат глупости, че и пари да искат за тях.

Може и да изглежда гадно на всички онези които си предлагат писаческите услуги, но питате ли ме като купувач какво ми е...
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

За всички които предлагат писане и преводи да има изискване да покажат собствена статия и собствен превод (превод + източник), събмитнати, одобрени и публикувани в някоя артикъл директория. Най-добре в ezinearticles.com че там не си поплюват с редакцията.

Ако не правило, то поне да е препоръка. На няколко пъти ми се случва да дам задача за превод или писане и да ми пращат глупости, че и пари да искат за тях.

Може и да изглежда гадно на всички онези които си предлагат писаческите услуги, но питате ли ме като купувач какво ми е...
Добра идея. Мога да ти покажа статии и от ezinearticles. :)
 
От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

За всички които предлагат писане и преводи да има изискване да покажат собствена статия и собствен превод (превод + източник), събмитнати, одобрени и публикувани в някоя артикъл директория. Най-добре в ezinearticles.com че там не си поплюват с редакцията.

Хъх, ами заповядайте и приятно четене.

Изходен език:

"Indemnity Clause
Subject to the provisions of and so far as may be consistent with the Statutes, every director, auditor, Secretary or other officer of the Company shall be indemnified by the Company out of its own funds against and exempted by the Company from all costs, charges, losses, expenses and liabilities incurred by him in the actual or purported execution or discharge of his duties or the exercise or purported exercise of his powers or otherwise in relation to or in connection with his duties, powers or office including (without prejudice to the generality of the foregoing) any liability incurred by him in defending any proceedings, civil or criminal, which relate to anything done or omitted or alleged to have been done or omitted by him as an officer or employee of the Company and in which judgment is given in his favour (or the proceedings are otherwise disposed of without any finding or admission of any material breach of duty on his part) or in which he is acquitted or in connection with any application under any statute for relief from liability in respect of any such act or omission in which relief is granted to him by the Court."

Мой превод:


"Клауза за обезщетение

В съгласие с постановленията и до колкото представлява обект на законодателните актове, всеки управител, одитор, секретар или друг чиновник на Компанията ще бъде обезщетен от Нея със собствените Й средства и ще бъде възмезден за всякакви направени от него разходи, такси, загуби, разноски и дългове, натрупани при извършване и изпълнение на задължения, фактически или заявени като извършени. Същото важи и за упражняването, действително или заявено, на неговите правомощия или по друг начин, по отношение на или във връзка с неговите задължения, правомощия и длъжност, включително (без да се накърнява общия характер на гореизложеното) всяко задължение при осигуряване на защитата при каквито и да било съдебни процедури, граждански или наказателни, обвързани с всякакви действия, които е извършил, пропуснал или заявил като извършени или пропуснати от него в качеството си на чиновник или служител на Компанията, и за които е отсъдено решение в негова полза (или съдопроизводството e закрито по друг начин, без установяване на обстоятелства или признание на съществени длъжностни нарушения при изпълнение на задължения от негова страна), или при оправдателно решение, или във връзка с всяко едно приложение в обсега на който и да е законодателен акт за освобождаване от отговорност по отношение на всяко такова действие или пропуск, за които Съдът е отсъдил освобождаване от отговорност."

Дано да сте на юридическа вълна в този прекрасен петъчен следобед :).

Хубав ден,
Лил
 
От: От: Какво не ми харесва във пазара и какво може да се промени

Дано да сте на юридическа вълна в този прекрасен петъчен следобед :).
Не съм. Предпочитам science fiction. :(
 

Горе