Какво правите за максимална продуктивност?

bedrijfsbeheer

New Member
Здравейте!

Тия дни се захванах с проект, който искам да е готов до 10 Януари и работя доста, което е готино. В "зоната" съм както се вика, та ми е чудно вие какво правите за да постигнете максимална продуктивност.

Аз лично ако искам да работя на максимум, почвам с изграждане на моментум, правя нещо малко, след това нещо малко по-сложно и лека полека до най-сложната задача за деня, като идеята е, че докато стигна до нея ще имам моментум който е изграден от вършене на работа и ще я свърша с лекота.

Също така по-този начин докато работя навлизам в така наречената "зона" и съм сигурен, че всеки от вас го е преживявал. Говоря за чуството, когато работите и ви е толкова хубаво, че времето просто минава, а вие просто се наслаждавате и не може да се наситите на работата и на това което вършите. Ей това според мен си е направо рая на предприемача, де да можеше винаги така.

Да доста хора използват различни методи с разпределяне на енергията, други използват доброто старо планиране на деня минутка по минутка, а трети въобще не работят защото са батки и само събират парите. :D

Та споделете, повече за продуктивноста, малко лоша тема покрай празниците, но това също е част от продуктивноста. Аз лично съм забелязал, че винаги като си взема 1 месец почивка, следващите 3 месеца съм просто супер продуктивен и затова в момента на всеки 3 месеца работа почивам 1 месец.
 
Успешната формула за мен е добро наспиване, никакво разсейване и добре създадена обстановка за работа. Това е. Ето и малко по-детайлно:

Наспиване: някъде около 8-9 часа, за да си свеж и в същото време да не си се оспал и от там размърселивил. Удобно легло, топло и вода до главата, за да може пише, когато ожаднееш през вечерта. Аз лично предпочитам да се разходя до хладилника, защото обичам студени напитки. Ставане с аларма и започване на деня леко, бавно и системно. ;)

Разсейване: дори и да имам ангажименти, които ще разбъркат плановете ми (ще ме разсеят от задачите), гледам да ги планирам в други дни или часове. Определено не в часовете, които са отделени за проекта. Запомнете, всичко друго е второстепенно. Имате един фокус и това трябва да е водещото за деня, дните дори. След като се приключи работа, тогава идва момента за другите ангажименти.

Работна обстановка:
всичко да е под ръка, да може да не губите време, ако искате да свършите нещо. Кафето, водата и техниката. Това е. Кафето задължително да е в голяма чаша, а не онези малките. По-трудно се разлива и е по-удобна чашата. Нищо друго. Може, ако се чувствате нервен или преентусиазиран, да си играете с нещо в едната ръка, когато не ви трябва. Прая го с бъркалката на кафето си. Не ме разсейва, а просто още нещо в тялото ми работи, освен мозъка. И то супер неангажиращо. :)

Техниката е: компютър, удобен стол, чисто и подредено бюро и сте вие.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

You must spread some Reputation around before giving it to Blinky again.

Много добър отговор!

Напълно съм съгласен с фокуса, много е важен! Иначе за спането сме различни, то всеки е различен по това попринцип. Аз предпочитам по-малко сън, на хладно, но пък през деня дремвам 2 пъти за по 30 минути, както и 30 минути медитация.

Междудругото откакто медитирам съм много по-спокоен, фокусиран и продуктивен. Препоръчвам го на всеки, може да почнете с 5 минути медитация на ден и ще видите ефекта до седмица!

За работната обстановка иначе обичам бюрото с лаптопа да е чист, да няма нищо друго освен лаптопа. А всички документи и т.н. на бюрото острани което имам. Но да, и това си е до човека.

Като цяло всеки си знае как да направи така, че той да работи най-добре. Но за всички 1 е много важно, фокуса и реално да си вършиш задачите!
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

да имам клавиатура с копи и пасте.
някой да ми препоръча някоя
ползвам турбо марс , но вече не се продава.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Най-лесно е в стил Lego - насъбираш парченцата, които ще сглобяваш - статии, картинки, лога, темплейти, домейни, хостове и т.н и т.н. След това започваш да ги сглобяваш пъзела.

Както казва, Блинки "наспиване": Ставаш когато станеш, тези дето ще спиш по 4 часа и после като сомнамбул ще работиш не ги разбирам.

Работна обстановка: Правия кафе, паля лаптопа и пускам музиката. В БГ тишината е лукс затова съм се научил да работя на музика и гюролтия - иначе няма работа.

Разсейване: Започва работата и се почва:

Звъни тела:
Вдигаш "Да!". Отсреща един от онези дето не пият от радост ами от обед:
- Танчеее?
- Няма такава!
- извинете!

5мин. по късно някой звани на вратата:
- Комшу да имаш зарядно за акумулатор, че не мога да запаля?
- Имам, на ти!
След 30сек. пак звънене на врата, викаш си тоя сега няма и разклонител. Отваряш няква жена:
- Добър ден да засека водата ако може. :cry:

Връщаш се на компа и продължаваш да бачкаш. 15мин. по късно пак оня:
- Танчето там ли е? Знам, че е при теб дай я на телефона!
Питаш кифлата дето се е излегнала и прави муцунки за файсбука отсреща - Ти Таня ли се казваш?
- Не, Виктория. Що?
- Няма Таня тука, твойта леля пияндурска стига звъня!

След още 20мин. пак звъни тела:
- Мараба, дюндюрлю - мюндюрлю... Хасан я търся!:cry:

Изключваш телефона с крясъци. Продължаваш да сглобяваш легото, прозорцитете леко вземат да вибрират, чуваш бас и "покажи на тия хора как са мяташ, как са движиш...". Гледаш махленските газарчета с Голф 3-ите си направили събор и се правят на интересни с айфоните дето им е купил тати пред некви кифли.

Най на края сглобяваш легото - тишина никой не звъни, никой няма пред прозореца. :D
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Чакаш последния моменти си на 150% продуктивен.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Само настроение му е майката, ако си подтиснат или не ти е гот, или имаш проблеми нищо няма да ти помогне.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Чакаш последния моменти си на 150% продуктивен.

Ако сам си поставяш сроковете, тогава този номер не работи, тъй като може да отлагаш много време.

@Уни, настроението може да се менижира с НЛП техники, както и навици.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Може-би е и до характер за него, аз като ми е криво си ми е криво и дори и нищо не може да ми го изправи. Знам ли, явно си има моменти.
@Уни, настроението може да се менижира с НЛП техники, както и навици.
 
Re: От: Какво правите за максимална продуктивност?

Ако сам си поставяш сроковете, тогава този номер не работи, тъй като може да отлагаш много време.

@Уни, настроението може да се менижира с НЛП техники, както и навици.
Това с чакане до зуко е кофти...започват тревоги, нерви, притеснения, което влияе на раб. процес по не много приятен начин. ;)
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Ни ма хваща вече :D
пия бира и ми е добре
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Всеки десет дни на минерален басейн. 2-3 часа.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Какво се има предвид под продуктивност?
Ако е количествто свършена работа за еденица време, то тогава съществува риск от количественокачествно:) несъответствие или казано иначе количеството свършена за определено време работа е обратно пропорционално на нейното качество.
Така, че според мен трябва да се търси някакъв баланс между продуктивност и качество.
Качествения релакс също допринася не става само с медитация, особено сега по празниците най-добрия вариант е бягство в планината:)
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Масаж със специални арома - масла. :) Музика.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Какво се има предвид под продуктивност?
Ако е количествто свършена работа за еденица време, то тогава съществува риск от количественокачествно:) несъответствие или казано иначе количеството свършена за определено време работа е обратно пропорционално на нейното качество.
Така, че според мен трябва да се търси някакъв баланс между продуктивност и качество.
Качествения релакс също допринася не става само с медитация, особено сега по празниците най-добрия вариант е бягство в планината:)

Под продуктивност се има напредвид, да се върши всичко което имаш на листата за вършене за деня. Вече всеки сам преценя като количество колко трябва да върши.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Планирането е хубаво нещо, но лично мен ме напряга и предпочитам малко повече свобода на действие, но тази свобода понякога е невъзможна особено, ако си поел ангажименти.
 
Re: От: Какво правите за максимална продуктивност?

Масаж със специални арома - масла. :) Музика.

Да, това е по-скоро при мен за зареждане и някъде около 2-3 пъти в годината гледам да се случва. Но определено се чувства супер зареден, а от там и доста продуктивен. Хората не случайно ходят уикендите на спа процедури....просто зареждат батериите за следващия месец, седмица или година, зависи на кой колко му е нужно. ;)
 

Горе