Какво правите за максимална продуктивност?

От: Какво правите за максимална продуктивност?

Планирането е хубаво нещо, но лично мен ме напряга и предпочитам малко повече свобода на действие, но тази свобода понякога е невъзможна особено, ако си поел ангажименти.

За всеки е различно.

При мен планирането ми осигурява фокус, знам точно в какво трябва да се фокусирам и правя само това. А за ангажиментите, доста съм си патил от поемане на ангажименти, които не ми носят пари.
 
Как пък успявате (някои) да сте продуктивни без да имате график какво има да се върши. Айде, за един проект разбираемо, но ако имате да речем поне 3-4 за деня, а не сте разписали план за всеки, как да вървите, за да свършите максимално бързо и качествено.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Съгласен съм с Blinky. По принцип имам навика да използвам масово Excel и някое хубаво приложение или вградените не Смартфона :). Иначе фокус върху дадено нещо няма.
 
Re: От: Какво правите за максимална продуктивност?

Съгласен съм с Blinky. По принцип имам навика да използвам масово Excel и някое хубаво приложение или вградените не Смартфона :). Иначе фокус върху дадено нещо няма.

Аз дори на един лист си ги плескам. :)
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

И аз имам същият навик , няколко различни графи или таблички готово ^^
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

И като ви се струпа от един път 1000 работи екстремно да свършите и няма график - какво правим? :)
 
От: От: Какво правите за максимална продуктивност?

И като ви се струпа от един път 1000 работи екстремно да свършите и няма график - какво правим? :)

Винаги може от тези 1000 работи да избереш, кои са по-малко важни и кои повече и да ги направиш в този ред. Вече като отметнеш по-малко важните ще имат известно време да пренаредиш графика за по-важните :)
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Когато имаш хиляда неща да свършиш на ден според мен е по-удачно да си наемеш хора да ги свършат, а не да се чудиш как да ги категоризираш по важност.
 
От: От: Какво правите за максимална продуктивност?

И като ви се струпа от един път 1000 работи екстремно да свършите и няма график - какво правим? :)

Ако една работа наистина е спешна, винаги ще се намери кой да я свърши. :p
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Когато имаш хиляда неща да свършиш на ден според мен е по-удачно да си наемеш хора да ги свършат, а не да се чудиш как да ги категоризираш по важност.

Хората правят това, което виждат ти да правиш, а не това което им казваш. Великите лидери показват какво и как се прави.

Не може ти да идваш в 10 часа в офиса и да изискваш всички други да идват в 8, те ще дойдат за да получат заплатите си, но няма да работят с пълна мотивация. Така че колкото и да наемаш, пак трябва да си първи в офиса и последен излизащ от него, просто защото си лидера и трябва да си най-добрия и да даваш пример.

Както се вика, никога не казвай на някои да направи нещо, което ти самия не би направил.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Не си ме разбрал правилно, имах в предвид, че когато задачите станат толкова, че да не можеш да се оправиш с тях, по добре е да си наемеш хора да ти помогнат, от колкото да ги степенуваш по важност и отлагаш във времето.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

За макс ползвам: predpriemach.com + yoynotepad.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Не си ме разбрал правилно, имах в предвид, че когато задачите станат толкова, че да не можеш да се оправиш с тях, по добре е да си наемеш хора да ти помогнат, от колкото да ги степенуваш по важност и отлагаш във времето.

Не съм те разбрал наистина, извинявай.
 
От: Какво правите за максимална продуктивност?

Наспивам се добре, работя легнал с масичка за лаптоп за да не ме боли кръста и задника, и работя в часовете в които ми се работи, не се насилвам да работя в конкретен 8-часов диапазон. Така трудът ми е винаги максимално ефективен и качествен.
 

Горе