Какво правите с вече несъществуващи URLs

gvasilev

New Member
Здравейте,

Имам електронен магазин, който продава предимно еденични бройки от повечето стоки, та следва въпроса по темата:

Какво правите с несъществуващи URLs индексирани от Гугъл и изобщо необходимо ли е да се прави каквото и да било?

Когато някой от продуктите отпадне от каталога на магазина, съответно изчезва и от сайтмапа. Оптимизирал съм 404 да ориентира потребителите, но се чудя как Г гледа на тези липсващи страници, чисти ли ги от индекса и т.н...

20x предварително
 
От: Какво правите с вече несъществуващи URLs

Аз лично се старая да правя redirect. Ако не съм го направил (да речем няма подобна страница вече), то Error 404 ми е със статус 200, който прави redirect към главната страница. По мои наблюдение redirect-а прехвърля ранга на страницата, така че си го ползвам.
 
От: Какво правите с вече несъществуващи URLs

Да си призная, статус 200 на 404 не го стоплих.
Аз наподобявам 99% хоум страницата, като изкарвам и съобщение, че страницата не съществува.
 
От: Какво правите с вече несъществуващи URLs

Ако не сложиш редирект към подобен продукт, към продуктите от същата категория или към главната страница, то тогава можеш да си сложиш един noindex таг на 404 страницата и така Гугъл ще ги деиндексира.
 
От: Какво правите с вече несъществуващи URLs

В роботс.тхт съм забранил индексация на 404, а идеята със сайтмап или търсене на 404 ми хареса...

Доколкото редирект на несъществуващите урлс съм си го мислил и аз, но не ми хрумва как да стане автоматично, при положение че отпадат по няколко на ден...
 
От: От: Какво правите с вече несъществуващи URLs

Доколкото редирект на несъществуващите урлс съм си го мислил и аз, но не ми хрумва как да стане автоматично, при положение че отпадат по няколко на ден...
ErrorDocument 404 [url]http://placecasting.com[/URL]
 

Горе