Какво правите с клиенти, които не си плащат?

От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

С ноиндекск и нофолооу няма смисъл да си съсипваш собствената работа, като си се мъчил и си постигнал съответно резултати и не иска да плаща баровеца, може да пробваш следното, мнооого тъничко да му намекнеш, че работата която си свършил за него има вероятност да мине в ръцете на конкуренцията. Ако пак се дърпа и се прави на тарикат, направо продавай на другата страна.

Ако е бранд домейна няма много вариант да го продаде, защото после може такава глоба да сложат на купувача ... че да му се завие свят ...
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

Навремето на един му направих сайт за 800 стотака доста ме въртя -все на части ми даваше парите.Взех към 710 лв и останаха 90лв.Смятах да пренасачвам сайта ,да пиша че е некоректен и т.н.Аз реших да го изтрия от хоста.Сайт майт всичко му спрях.Принцип ебаваш ли се ебавам се и аз.После ми искаше парите - ша ми пръдне на хуйо,казах му да ходи по кръчмите да ги събира!
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

Ако е бранд домейна няма много вариант да го продаде, защото после може такава глоба да сложат на купувача ... че да му се завие свят ...

Принципно си прав, може и да не го продава официално ами просто да препраща запитванията на конкуренцията.
 
Re: От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

Принципно си прав, може и да не го продава официално ами просто да препраща запитванията на конкуренцията.
Ето ти новия бизнес модел. Отиваш при конкурентите на онези "пичове" и "мацоранки" и им вкарваш бизнес предложение - имаш потенциални клиенти, не казваш нищо от случилото се, а просто сайта ти ще препраща лидове или там каквото се договорите. Важното е да си договориш нещо за теб. Мен ми звучи добре. И както вика Блатечки - така е честно. :)
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

Навремето на един му направих сайт за 800 стотака доста ме въртя -все на части ми даваше парите.Взех към 710 лв и останаха 90лв.Смятах да пренасачвам сайта ,да пиша че е некоректен и т.н.Аз реших да го изтрия от хоста.Сайт майт всичко му спрях.Принцип ебаваш ли се ебавам се и аз.После ми искаше парите - ша ми пръдне на хуйо,казах му да ходи по кръчмите да ги събира!
Гласувам за тоя вариант.
Всичко останало са времегубещи алабализми.
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

@dalasweb Получаваш червена репутация от мен защото:
1. За 90 лв. си направил повече поразии, отколкото имаш ползи
2. Сам не се усещаш, че с подобен разказ губиш потенциални клиенти завинаги
3. Турбопросташко изказване
Навремето на един му направих сайт за 800 стотака доста ме въртя -все на части ми даваше парите.Взех към 710 лв и останаха 90лв.Смятах да пренасачвам сайта ,да пиша че е некоректен и т.н.Аз реших да го изтрия от хоста.Сайт майт всичко му спрях.Принцип ебаваш ли се ебавам се и аз.После ми искаше парите - ша ми пръдне на хуйо,казах му да ходи по кръчмите да ги събира!

Продължавам да смятам, че в една такава ситуация като тази която коментираме за да я оценим трябва и версията на другата страна.
 
Последно редактирано:
От: От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

Продължавам да смятам, че в една такава ситуация като тази която коментираме за да я оценим трябва и версията на другата страна.

Версията на другата страна е ясна "Не плаща"!
За начина на @dalasweb всеки сам решава как да постъпи и никой не може да го вини за това!
За мен най добрия вариант както казах в самото начало е да си го по стресне с съд а пък дано човека се сети си плати иначе лично имам клиенти които ме бавят от по повече от година и пак си плащат накрая вярно, че си е мъка ама все пак си вземам парите които съм изработил!
Имал съм и такива които не плащат разбира се след това просто им свалям сайта пия една студена вода и повече не се занимавам с тях.
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

Продължавам да смятам, че в една такава ситуация като тази която коментираме за да я оценим трябва и версията на другата страна.

Версията на другата страна е ясна "Не плаща"!
За начина на @dalasweb всеки сам решава как да постъпи и никой не може да го вини за това!
За мен най добрия вариант както казах в самото начало е да си го по стресне с съд а пък дано човека се сети си плати иначе лично имам клиенти които ме бавят от по повече от година и пак си плащат накрая вярно, че си е мъка ама все пак си вземам парите които съм изработил!
Имал съм и такива които не плащат разбира се след това просто им свалям сайта пия една студена вода и повече не се занимавам с тях.
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

Версията на другата страна е ясна "Не плаща"!
За начина на @dalasweb всеки сам решава как да постъпи и никой не може да го вини за това!
За мен най добрия вариант както казах в самото начало е да си го по стресне с съд а пък дано човека се сети си плати иначе лично имам клиенти които ме бавят от по повече от година и пак си плащат накрая вярно, че си е мъка ама все пак си вземам парите които съм изработил!
Имал съм и такива които не плащат разбира се след това просто им свалям сайта пия една студена вода и повече не се занимавам с тях.

Добре, очевидно не разбираш какво съм казал по-горе. Под това, че искам да знам друга страна нямам предвид, че не плаща това вече е ясно. Но за да се стигне до това че не плаща си има причина(предполагам - не знам). И понеже 90% тук се нахвърляте към не плащащия айде да те питам ти знаеш ли защо го е направил. За всяко действие има причина. Иначе не че се съмнявам в това, че за да направи тема продавачът си има също причина. Както и да е пиша за последен път в тая тема.
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

В моя случай чиляка си имаше пари , но се ебаваше с мен .И тез 710 ги взех за една година по малко - ама след това немаше ни сайт ни му върнах парите .
 
От: От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

@dalasweb Получаваш червена репутация от мен защото:
1. За 90 лв. си направил повече поразии, отколкото имаш ползи
2. Сам не се усещаш, че с подобен разказ губиш потенциални клиенти завинаги
3. Турбопросташко изказване


Продължавам да смятам, че в една такава ситуация като тази която коментираме за да я оценим трябва и версията на другата страна.
Скоро съм му давал на далас зелена и не мога да му дам пак. Прай ми фън просто :) .

Какви ползи? Изгубил е време 1) да направи сайта, 2) да гони и да се моли на оня да му плати. Много ми е забавно как никой не отчита времето на правещия сайта а всичко се фокусира само върху въпросните пари.

Каква друга страна? Тя поначало не е назована поименно.
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

Малко ще отклоня темата, но на мен ми е интересно леко различно нещо. Ако авторът заведе дело тип "моята дума срещу неговата", може ли да поиска показанията и на двамата да минат през полиграф и ако може, той има ли тежест на доказателство по делото?
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

А има ли вариант клиента да не е доволен от крайния резултат??
А има ли вариант да фанеш такси от Практикер Люлин до Бизнеспарк Младост и да НЕ останеш доволен (щото друсало примерно)?
Има.

Има ли вариант да откажеш да платиш на чичо Таксиджия?
Има, ъф корс.

А има ли вариант да бъдеш изсипан от таксито - набит, нае*ан, наръган, после застрелян?
You bet!

Варианти колко щеш.
 
От: От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

@dalasweb Получаваш червена репутация от мен защото:
1. За 90 лв. си направил повече поразии, отколкото имаш ползи

А моите нерви никой ли не брои?
Поразиите дето си "навляках" бяха сърдечни усмивки от познати, щото съм му спрял на тоз бизнесмен сайто.Естествено можех да си ям шамарите, но не знам държим си на своето инато държане.Както в този случай си викам "Нито ми е на акъло/образованието / нито на . акиите!Днес пред мкдоналдс едно моме работеше усилено и шефа ми вика ти няма да можеш и никога не си работил ,като нея.Обърнах се и му казах ,след като се изучи 17 години може и тя да не работи !Макар че трябваше да му кажа моя рефрен дето е горе!




А има ли вариант да фанеш такси от Практикер Люлин до Бизнеспарк Младост и да НЕ останеш доволен (щото друсало примерно)?
Има.

Аз лятото особено качим ли се в такси с пуснат климатик с температурна разлика от 15 градуса /вътре и вън /директно си слиза м от таксито!
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

ОК, казах последен път, но очевидно имам още какво да кажа. Тук нещата почнаха да стават малко на синдикална основа - "на един колега от форума не му платили дайте да дадем малко жега".
@Noke назована или не друга страна има и без да знаеш нейната версия вземи се поспри с категоричните изказвания.
@Attacker надявам се това с детектора да е просто шега и да не го мсилиш сериозно

Аз не съм за това клиентите да се ебават, но казвам, че за мен в подобни случай за да се стигне до там някой да иска продукт, да го е спазарил, да го е харесал и да не го плати шанса да има нещо, което ние не знаем е много голям. Защото иначе трябва да е идиот, не че е невъзможно, но е 3% според мен.
 
От: От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

Накрая, след като не успяхме да получим необходимото съдействие, реших да напиша писмо към клиента. Тъй като работим с неговия служител, разполагаме само с неговите контакти, а той открито обяснява, че няма да предостави телефона на клиента.

Писмото го пращаш по пощата до адреса, посочен в Търговския регистър? А дали писмото ще стигне до управителя на фирмата в действителност (а не в ръцете на онзи служител)?
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

А има ли вариант клиента да не е доволен от крайния резултат??
Не. Проектът е одобрен с една (минимална) корекция, която беше възстановена към първоначалния ѝ вариант.
Изготвена е спецификация, представен е wireframe, после дизайн, после корекцията, след което я върнахме и получихме ОК.


Писмото го пращаш по пощата до адреса, посочен в Търговския регистър? А дали писмото ще стигне до управителя на фирмата в действителност (а не в ръцете на онзи служител)?
И аз това се чудя. Ще разберем скоро.
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

"на един колега от форума не му платили дайте да дадем малко жега".

Жега яяяяяяя ,кат не пускат климатико/парите де/ само това ги чака!

Аз не съм за това клиентите да се ебават, но казвам, че за мен в подобни случай за да се стигне до там някой да иска продукт, да го е спазарил, да го е харесал и да не го плати шанса да има нещо, което ние не знаем е много голям.

Тук си прав-естествено,че не знаеме.Ипотекирал е къмпинга -Сега идват кредиторите и си взимат дължимото, а оня него и еня за сайта!Затова го триеш сменяш снимките и го продаваш на друг клиент!С един куршум заек и половина!
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

Практично:

1. Сайтът се делва.
2. Ако на клиентът наистина му трябва тоя сайт и въобще има някакъв шанс да си плати дълга, той сам ще те потърси.
3. Ако не ви потърси, начи поначало няма смисъл да си губиш времето да го гониш.

Малко ще отклоня темата, но на мен ми е интересно леко различно нещо. Ако авторът заведе дело тип "моята дума срещу неговата", може ли да поиска показанията и на двамата да минат през полиграф и ако може, той има ли тежест на доказателство по делото?
Да земеш да намалиш малко сериалите :) .
 
От: Какво правите с клиенти, които не си плащат?

Хаха, ъпдейт.
Току-що направих равносметката.
С посредника на клиента сме рзменили –точно– 99 мейла и 5 скайп чата.

След последния, в който може би бях малко по-директен, отколкото би трябвало, ме блокира. Не отговаря на мейли или телефонни обаждания.

В такъв случай – почва се и ще бъде грозно...
 

Горе