Какво предлагате да се направи с домейн като...

Дискография на рап изпълнители, като малка част от тяхните песни, че иначе ебати трафика ще натрупаш.
Може би пък би имало успех?
 
а аз мислех биографии на изпълнители, клипчета от you tube например снимки и т.н.
дали ще има успех това и ще има проблеми с адсенс например ?

нещо по-добро ? и каква система би било най-добре да се ползва ?
 
според мен добре си се ориентирал, някви пикантни статийки клипчета на готини парчета ще ти доведат добър трафик, после има афф програмки за дрежки и такива рап шитове и така :)
 
arsenal каза:
според мен добре си се ориентирал, някви пикантни статийки клипчета на готини парчета ще ти доведат добър трафик, после има афф програмки за дрежки и такива рап шитове и така :)
ами надявам се да е добре :)

иначе веднага можете да споделите за афф програмите :) и рефчета не отказвам ;)

иначе за cms какво предлагате ? или да си ползвам пак joomla-та
 
CrAzY-MaST каза:
H1pNoTiC каза:
Биографии, лирика, клипове, снимки, линк директория, форуми задължително :wink:

и подходящо CMS за тази работа сещаш ли се ?
ами зависи каква търсиш платена или opensource, лицензирана или warez :oops: :D :wink:
 
Ами има един сайт

http://opensourcecms.com

В него има изброени едни от най-добрите безплатни CMS-и, ревюта тест страници, линкове :)
Може да разгледаш и да си избереш :)
 
Иначе е доста подходящо за сайт, който да представя новини около нашумели и не толкова нашумели рапъри, представяне на нови парчета, ревюта, клипове, снимки, интервюта, нови лейбъли, новини около лейбълите, биографии, дискографии, класации, клюки, блинг-блинг, рапърски дрехи, рапърски лайф стайл и други, и други, и другу.... Изобщо доста неща може да включиш в сайта и да стане едно невероятно място, за любителите на рапа :) Графити може да включиш, рап културата да разглеждаш както в бг така и в чужбина абе хиляди неща :) :lol: :lol:
 
H1pNoTiC каза:
CrAzY-MaST каза:
H1pNoTiC каза:
Биографии, лирика, клипове, снимки, линк директория, форуми задължително :wink:

и подходящо CMS за тази работа сещаш ли се ?
ами зависи каква търсиш платена или opensource, лицензирана или warez :oops: :D :wink:

безплатна разбира се :)

BRAIN_PAIN благодаря за линкчето, след няколко скапвания на firefox-a го бях изгубил
 
Поздравявам те за идеята, но искам да ти дам един съвет- в никакъв случай не уарезвай музика на сайта ти- няма да има успех :)
 
Fishy каза:
Поздравявам те за идеята, но искам да ти дам един съвет- в никакъв случай не уарезвай музика на сайта ти- няма да има успех :)
мда, всичката музика/клипове ще е от youtube

Сега се замислям,че няма да е лошо да има още един човек да работи с мен, но с перфектен английски, а печалбата(когато дойде) 50/50, ако някой има интерес да драсне едно ЛС с това какво може да прави(да е свързано с тематиката на сайта разбира се...) освен английския
 
Аз имам един въпрос :)

Как смяташ да интегрираш два езика в една CMS система :) Или ще инсталираш две CMS системи, два форума абе по две от всичко :) Или си намерил някоя CMS система, която позволява интегрирането на мултиезични сайтове и ако може да споделиш коя е тя :)
 
BRAIN_PAIN каза:
Аз имам един въпрос :)

Как смяташ да интегрираш два езика в една CMS система :) Или ще инсталираш две CMS системи, два форума абе по две от всичко :) Или си намерил някоя CMS система, която позволява интегрирането на мултиезични сайтове и ако може да споделиш коя е тя :)

Joomla има един компонент, с който можеш да преведеш целия сайт или само части от него и добавя едно дроп меню с езиците :)
По принцип ми се въртят две неща в главата:
1. и двата езика на един домейн, като в зависимост от държавата да ти се пуска на езика бг или ен + бутон за смяна

2. единия език - бг - защото има по-малко потенциални посетители(малка държава) на субдомейн а ен - на главния домейн. В този случай предполагам ще трябва с две CMS системи, но ще се допитам до форума на Joomla-та дали има друг вариант.

На мен бг-то не ми е проблем, затова ще започна сайта на бг и после ще се превежда, но ако започна на ен става много трудно, защото допускам грешки :)

Това е общо взето за идеята за езиците

Едит:
относно форума се колебая... дали да има един форум с 2 езика-като на GB например или два форума, ще се реши :)
 
Мога да ти кажа и за е107, че подържа мултиезични сайтове, можеш да си избереш дори дали да бъде на събдомейни или да бъде чрез някакъв скрипт, обаче за съб домейните не съм пробвал кка става. И е107 прави таблици различни таблици в базата данни, това позволява на различните езици, различно съдържание и други такива също има и вграден форум :) Обаче е107 някво бъгаво такова иначе е много функционално :) А относно форума мисля, че по-лесния вариант е един форум с два езика в него, защото е по-трудно да се гласят и настройват два форума и е голяма играчка. Относно английския, може да пишеш статиите първо в MS WORD, който има вграден spelling check и ако допуснеш грешка ти подчертава думата в зелено, червено или я поправя сам взависимост от грешката :) Пък и на разни системи съм срещал като пишеш новини да можеш да си проверяваш думите дали са правилни :)
 

Горе