Какво предстои за Tesla

Всъщност ми харесва. Капитулацията с марджин колс на retail (институциите са вън отдавна) е точно каквото търся за да зарежа трейдването засега. Грозно е, но само за който е в марджин.

Няма как да се знае на 100% кога ще в дъното и ще продължа купувам с DCA.
 
Бе аз ти казах, че fomo-то те беше хванало още на 200, ма ти отрече, пък действията ти са 100% определение за страх, че ще пропуснеш възможност. :)

Лесно е да кажеш: казах ти. Беше още преди Twitter. Щом не си шортил и не си отгоре с десетки хиляди - не важиш.

За мен нищо не се променя. Просто добавям повече с по-малко пари.

Ако продължим така, когато затворя и последния бач заедно с малко спестявания ще имам още около 2,500 бройки на под $100.

Ако стигне $50 и в кредит ще вляза. :)

Предните години нямах възможност.
 
Това вече съм го чел няколко пъти. За различни цени. Стига си се силил, щото са празни приказки. :)

Е най-последен патрон е имай търпение. Ако се появи още някой страничен проект няма да се наложи. :)
 
Мен ми и все тая, просто не виждам защо се силиш за ипотеки и кредити, като сам виждаш, как не ти стиска да правиш подобни глупости. И по-добре е така де, ама се правиш на голямата работа. :)
А пък що не съм шортил и изкарал десетки хиляди, верно ли щеше да ти стане по-добре или обратното?
Тъй че благодари ми, че не съм допринесъл с нищо лошо за емоционалното ти сътресение от падението на любимата ти компания и просто не пиши глупости повече :)
Още си спомням как на $300 (старо 900), кой купил купил, после няма. Хахаахаха... :d
 
Повечето ми коментари бяха още преди войната и преди Мъск да изперка. А щях да имам сътресение ако нямаше други growth tech компании в кюпа. Или ако съм в марджин. :)
 
Днешният ден е пример защо никога не бих се опитвал да нацеля момента и просто ще продължа да правя каквото правя.

Акцията е нагоре над 10% спрямо снощи афтърмаркет. Без някаква новина. Някой е получил мемо да купи? Има спекулации, че е Berkshirе.

Не казвам, че 2023 при рецесия може да има обрат, а че когато това стане ще бъде много динамично и няма как да се хване. Особено както е сега, където имаме много високо ниво на шорт.

Достатъчно е да се изпуснат 1-2 добри дни и реално дългосрочно се губят пари. По-спокойно ми е DCA. Професионалистите да си дебнат моментите. :)
 
TSLA в момента е топ 2 по шорт интерес. Т.е. само една акция е шортена повече.

Това вече съм го виждал някъде преди няколко години. Знам какво ще се случи. ;)

gamma squeeze-ърите ще се радват много.
 
Ми то Тва се гледа. При тоя брой акции си е нищо.

Не.

Тhe float refers to the number of shares available in the public markets for purchase.

В тази статистика не виждаш какво се случва в dark pools и други частни equity пазари.

Едит: мисля, че и опциите ги няма там ама не съм сигурен. Примерно ако купиш PUT или продадеш CALL си е шорт.
 
То ако чакаш шорт скуиз, първо виж, че има милиони налични за шортене акции. Ако хола с пари решат да шортят, нема шанс да има скуиз.

За gamma squeeze става въпрос. Наличните шортове все някога трябва да се покрият за да покрият рисковете си. Хедж фондовете гледат да са gamma и delta неутрални.
 

Горе