Какво предстои за Tesla

@Ivo_ нали искаш all in? Падне ли под $200 закривам позицията си в AAPL и я прехвърлям в TSLA.

200 бройки са, а средната цена ми е $98.26

Бих закрил и NVDA, но там е в червено. AAPL е напред със $7.6к
 
  • Like
Реакции: Ivo_
Визуализация как Тесла печели пари:


FgATZGbWAAEgves
 
Как без контекст? Нали за Тесла говорим. Не е ли продукт, съгласуван с Тесла?

Е сериозно ли питаш?

Малко е като да шляпнеш изображение за iPhone и китайско зарядно евтинджос в тема за компанията Apple. С какво се различава спрямо всички останали китайци?

Аз лично не намирам никакво value освен някаква реклама на въпросното китайско зарядно. ;)

А дали изобщо има смисъл от такава зарядна станция за нашите ширини ще те оставя да сметнеш LCOE и сам да прецениш.
 
Е сериозно ли питаш?

Малко е като да шляпнеш изображение за iPhone и китайско зарядно евтинджос в тема за компанията Apple. С какво се различава спрямо всички останали китайци?

Аз лично не намирам никакво value освен някаква реклама на въпросното китайско зарядно. ;)

А дали изобщо има смисъл от такава зарядна станция за нашите ширини ще те оставя да сметнеш LCOE и сам да прецениш.
Добре, мерси за урока. Щото iPhone не се прави в Китай. :)
 
IP не е в Китай, а при покупка на iPhone ти плащаш именно за него. Хардуера нищо не струва без IP.
Всъщност идеята е софтуера да е достатъчно във взаимодействие с хардуера, за да извади тази производителност. А, че купуваш марката е ясно. ;)

The iPhone is manufactured by Foxconn, a Taiwanese electronics company, and most of the iPhone's components are made in China. The original iPhone was assembled in Foxconn's factory in Shenzhen, and subsequent generations of the iPhone have also been assembled in China.
 
Всъщност идеята е софтуера да е достатъчно във взаимодействие с хардуера, за да извади тази производителност. А, че купуваш марката е ясно. ;)

Както вече казах не купуваш хардуера, а интелектуалната собственост (IP). Хардуера се прави където е най-евтината работна ръка Китай, Тайван, Индия и др. Част от поточната линия за iPhone 14 е в Индия.

В днешно време чиповете са софтуер. Или защо AAPL купуваше IP в ARM? ;) How Arm conquered the chip market without making a single chip?

Това е и причината iPhone да имаше по-добра производителност от Android със същите параметри още преди да се появи ARM-ската версия и Apple Silicone M1.

Чипове вече всеки може да прави. Софтуер не всеки може да пише.
 
Тези ги гледах за дивидентното си портфолио. Отблъсна ме това, че са европейци. :eek:

И за неразбралите: Tesla е просто още една автомобилна компания съответно трябва да се оценява като такава. Никога няма да се захване с рафиниране на материали. Мисля, че имам 2-3 поста на тази тема даже тук в този форум. ;)

FgYdvAtWYAAItq-
 
Първата Model S Plaid е регистрирана в Норвегия. Беличка. :)
  • 600км пробег
  • 322км/ч. максимална скорост

 
Относно BYD.

До тук за 2022г.
  • TSLA приходи: $35.69B и нето печалби: $5.58B -> 15.63%
  • BYD приходи: $21.83B и нето печалби: $0.52B :hankey: -> 2.38%
Половината продажби на BYD са от хибриди. Както съм казвал много пъти хибридите ги чака същата съдба като ДВГ.

Конкуренция. ;)
 
Мани ти byd, ама шефчето май беше обещал, че няма да продава повече акции или се бъркам. :)

Не е обещавал. Как някои хора са приели съобщенията от него и после как се е разпространило в медиите е друг въпрос. Включително и аз.

Още преди обявяването на сделката с Twitter беше ясно колко трябва да продаде в зависимост кой се включи.

Като ако сметките ми са верни би трябвало да има още за продаване ама засега не казват кой участва и никой освен Мъск няма как да знае със сигурност.

Не ме притеснява това, защото компанията продължава да цепи рекорди. В китай октомври са произведени 87,706, което прави над 1м на годишна база. Това е само Китай и е без новото планирано разширение.

През 2023г. пък ще има buyback на акции от самата компания. Аз лично не съм фен ама е по-добре от дивидент.

Както ти казах преди ако се стовари на около $150 ще ликвидирам трейдърския акаунт и ще ги вложа в TSLA. ;) Там имам около $70к в момента, но част от парите ми трябват и за ETH валидатора.
 
Както казах и по-рано. Вярвам, че ще влезеш all-in в такъв случай. :)

Разбира се. С малка поправка под $120 трябва за да вляза all in. Търся да е около 30% под средната ми цена, която с времето пада надолу.
 

Горе