Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

dimitar_ak

Active Member
Да си призная като цяло от 3-4 месеца го бях запразнил здраво и нищо не пипах и не следях тенденциите, добре че сайтове са ми стабилни.

Та решил съм да се връщам в бизнеса с нови сайтове, ама останах потресен като влезнах в любимия ми google adwords keyword tool и го видях тотално променен:cry: Толкова си харесвах стария интерфейс, сега май са го поорязали и честно да си призная не мога да се ориентирам правилно.

Ще бъде ли някой така добър да ме светне що за глупост са направили google и как общо взето мога да си използвам старата функционалност т.е да напиша някаква ключова дума отдолу да ми се появят идеи който са с exact местни търсения, пише конкуренцията при рекламодателите и т.н

Благодаря предварително

П.п Ако има тема за промяната и не съм я видял, няма нужда да се повтаряме, линк ще ми свърши работа.
 
От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

Не знам, ама всичко, което потърся, сега го дава с малка или средна конкуренция,
дори и в много конкурентни ниши. Пълна мъгла и заблуда.:(
 
Все още си е там. Обаче трябва да си излязъл от адуърдс акаунта си. Най-добре го пробвай в инкогнито. Между другото за жалост старият кийуърд туул скоро няма да е достъпен, така че или свиквай с новия, или ползвай програми, които взимат данни директно от туул-а.

In the coming months, the external Keyword Tool will no longer be available. To get keyword ideas, sign in to your AdWords account and try Keyword Planner.
 
От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

А, забелязахте значи ..:) Мислех, че съм единствен. Attacker е прав, че трябва да се свиква с новия интерфейс. Въпрос на време е да остане само той. Старият е достъпен ако си логнат в акаунта си от съобщението, което излиза най-отгоре над зелената лента и изчезва след около 3 минути:

Now you can research keywords even easier with Keyword Planner, a new tool that combines Keyword Tool and Traffic Estimator. Go back |Dismiss

Цъкате на Go back и воала - пак сте в добрия стар Keyword Tool. Поне засега ..
 
От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

В инкогнито ме изхвърля след като напиша нещо и иска да се логна.

И аз видях че няма да го има до няколко месеца, а този Keyword Planner как се ползва, защото въобще ме успях да докарам резултатите с стария keyword tool.
 
От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

И аз още я разучавам тая проклетия, но намерих опцията за broad и exact match. Таб keyword ideas >> горе вдясно до Avg. CPC >> Като цъкнеш на моливчето и излизат Add keyword as: Exact, Broad, Phrase.
 
Re: От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

В инкогнито ме изхвърля след като напиша нещо и иска да се логна.

И аз видях че няма да го има до няколко месеца, а този Keyword Planner как се ползва, защото въобще ме успях да докарам резултатите с стария keyword tool.

И на мен ми правеше така, когато System Locale на компютъра ми беше Bulgaria. След като го смених на UK, нямам никакви проблеми.
 
От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

Абе момчета, а сега на тая простотия, като си напиша някой думи примерно и за цена на клик ми излиза BGN0.00, а думите примерно са с по 1300 търсения.Как подяволите да разбера колко ще плащам за клик на такива думи като няма цена и рекламодателите са на-Low.
Така не мога изобщо да си направя плановете за
 
От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

Незнам още колко ще е активен старият tool ама тоя keyword planner или още е много бъгав и недоизкусурен или аз нещо не мога да го схвана така че да ми върши работа.
Вие какви други tool-ове ползвате, има ли някакви алтернативи, които в даден момент да заместят keyword tool-a?
 
От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

Сравнявам стария с новия keyword tool на Google и разликите са потресаващи за някои думи... Четох някъде, че на новият keyword planner по default си е на exact match. Обаче като сравня с резултатите от старият tool има тук таме съвпадения с "phrase" match, а не с "exact" match. CPC-тата направо нямат нищо общо...май ще трябва да направим по един сайт, да го ранкнем и да чакаме резултати и да сравняваме стария и новият tool, за да знаем кво да прайме :).
 
От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

И аз да попитам нещо... Стана ясно, че стария Keyword Tool е заменен от Keyword Planner. За да ползвам новия Keyword Planner, трябва да се логна в AdWords акаунта си. Въпросът е, че за момента нямам AdWords акаунт. Това което ме притеснява е, че при активиране на AdWords акаунта, трябва да посоча държава, часова зона и валута. Все неща, които веднъж зададени, не могат да се променят. Проблемът е, че вбъдеще може да ми се наложи да ги променя. Ако си отворя акаунт с една валута а после искам да го ползвам с друга валута, акаунта ми става неизползваем. Та сега се чудя какво да правя... Дайте акъл.
 
От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

Направи си 1 фейк акаунт, едно време като минаваше схемата с ваучерите имах 10+ акаунта.
 
От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

Търся си човек, който срещу заплащане да прави настройките за google adwords! skype: rossen.georgiev1
 
От: Какво са направили с Adwords Keyword tool-a ? :X

И аз търся такъв колега
 

Горе