Какво се с случва с DirectHost

Здравейте,
днес DirectHost ме изненадва много неприятно - преди време реших да използвам точно тях за хостинг, след като прочетох само хубави неща за тях.
Искам също да кажа, че до сега съм доволен от услугите им и бързата реакция на съпорта при проблем. Но днес след като не успявах да влезна в контролния панел и въобще да отворя сайта ми, писах по онлайн чата и получих бърз отговор, че имат проблем и до няколко минути ще бъде отстранен. Викам си тъкмо да свърша някои работи и да продължа с работата си, както писах в една тема си разработвам един сайт и днес беше един свободен ден с много задачки, които да оправя върху сайта. След около час проблема беше уж отстранен - влизам в сайта и какво да видя - последните промени, които съм правил и всичките ми публикации ги няма, нямам много време да работя върху сайта ми и това всичко се равнява на поне 1 седмица занимания. Отново не мога да влезна в контролния панел, нали имало daily backup та може да ми помогне. А и в момента няма онлайн оператор на линия.
Но проблема не е там, дори и да не може да се върнат нещата - ще ги възстановявам ръчно, тъй като и аз не съм си правил backup, по скоро се ядосвам, че това може да се случи на един по голям сайт и изведнъж всичко се е върнало назад и тогава какво правим.
Не знам, може и да не съм прав(сега навлизам в тази материя), но по принцип такива неща случват ли се често? Използвал съм повече от една година един безплатен хост и нямаше такива проблеми.
PS: От бързината съм допуснал грешка в заглавието, май не може да се едитва - съжалявам :)
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Кофти момент, аз тъкмо продадох един сайт и исках да си сваля файловете и не можах. А и един от сайтовете който е при тях все още не е на линия вече повече от 2 часа
Здравейте,
днес DirectHost ме изненадва много неприятно - преди време реших да използвам точно тях за хостинг, след като прочетох само хубави неща за тях.
Искам също да кажа, че до сега съм доволен от услугите им и бързата реакция на съпорта при проблем. Но днес след като не успявах да влезна в контролния панел и въобще да отворя сайта ми, писах по онлайн чата и получих бърз отговор, че имат проблем и до няколко минути ще бъде отстранен. Викам си тъкмо да свърша някои работи и да продължа с работата си, както писах в една тема си разработвам един сайт и днес беше един свободен ден с много задачки, които да оправя върху сайта. След около час проблема беше уж отстранен - влизам в сайта и какво да видя - последните промени, които съм правил и всичките ми публикации ги няма, нямам много време да работя върху сайта ми и това всичко се равнява на поне 1 седмица занимания. Отново не мога да влезна в контролния панел, нали имало daily backup та може да ми помогне. А и в момента няма онлайн оператор на линия.
Но проблема не е там, дори и да не може да се върнат нещата - ще ги възстановявам ръчно, тъй като и аз не съм си правил backup, по скоро се ядосвам, че това може да се случи на един по голям сайт и изведнъж всичко се е върнало назад и тогава какво правим.
Не знам, може и да не съм прав(сега навлизам в тази материя), но по принцип такива неща случват ли се често? Използвал съм повече от една година един безплатен хост и нямаше такива проблеми.
PS: От бързината съм допуснал грешка в заглавието, май не може да се едитва - съжалявам :)
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Същия проблем и при мен. Даже съм получил писмо от съпорта, а аз не съм писал до тях.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Имат някакъв проблем, обещаха да го оправят днес, явно е сериозен. Кофти, но пък дано не се повтаря :) Досега всички е било окей
 
От: Какво се с случва с DirectHost

В сайта ми който се хоства там късно през ноща пуснах статия за едно състезание от един скапан нет в хотела. Всичко уж беше точно, статията се качи, но сега я няма. Викам си от нета в хотела е бил, но явно от хостинга имат някакви проблеми. Преди половин час реших да проверя как върви статията и не я открих нито в панела, нито на сайта. Преди 10-ина минути сайта ми падна тотално. Кофти ми е че в момента губя трафик заради това. Но все пак няма безгрешни хора.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Не знам ама моя сайт е върнат с около седмица назад. Очаквам да се оправи защото иначе ще е тотална излагация
 
От: Какво се с случва с DirectHost

На всичко са върнали архив преди вчерашният ден, а точно вчера загубих няколко часа по един сайт при тях. Дано да оправят нещата, че много ще ме е яд за времето, което загубих...
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Добре, че си пазя статиите на ПС-то, че много кофти така...
 
От: Какво се с случва с DirectHost

На мене по скайп ми казаха, че ще добавят на всички потребители по 1 месец бонус. Мойте сайтове също са спрели и губя трафик ... + това дб-то на сайта е старо и липсва доста информация та чакам да дойдат и да се свържа с тях, защото не си вдигат телефона в скайп ги няма и в сайта не отговарят просто много лошо се получи
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Бяха върнали DB от днес, после пак офлайн и сега със стара база данни. Предполагам, че ще оправят нещата, явно нещо хептен мазало е станало
 
От: Какво се с случва с DirectHost

На мен ми казаха, че машината е спряла и после не са могли да я пуснат изобщо не реагирала. Казаха ми ,че са изпратили екип в телепоинт и се мъчат да оправят нещата
 
От: Какво се с случва с DirectHost

Лошото е, че като бекъпа е стар от фб хората отварят несъществуващи работи :mad:
 
От: Какво се с случва с DirectHost

То и аз един карък, днес щях да си довърша сайта и да го пускам официално, да го споделя тук-там - ама ще остане за през седмицата. Лошото е, че някои от статиите са ми само в сайта. Дано се оправят по-бързо и за напред да нямаме такива проблеми.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

При такъв голям проблем сериозните фирми излизат с официално обявление на сайта си.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

В момента сайтовете вървят от стария сървър, затова са със стари бази данни. Доста неприятна ситуация като цяло.
 
От: Какво се с случва с DirectHost

В момента сайтовете вървят от стария сървър, затова са със стари бази данни. Доста неприятна ситуация като цяло.

Меко казано :) Но вярвам, че Георгиев и Стефанов ще си свършат работата.
 

Горе