Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

ThinkFast

New Member
Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

Питам защото току що забелязах че са ми останали 3 домейна в tophost. Срока им свършва чак януари 2013г, та се чудя дали няма да фалират дотогава. Искам да ги преместя в суперхостинг при останалите ми, ама не ми се захвърлят 3години и 4месеца платени домейни.
 
От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

купувайте домейни от световни регистратори, а не от локални...
и все пак използвайте гугъл по предназначение ...
http://www.godaddy.com/domains/transfers.aspx?ci=8992
Keep all the time remaining on your existing registration, plus get a FREE 1-year extension.
 
От: От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

Каква е разликата?
еми такава, че фирмите в БГ са риселъри и са от ден до пладне, а годеди е за винаги ...
а прочете ли другото нещо което съм ти пейстнал?
 
От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

Аз лично предпочитам локалните 'щото са ми по-наблизо да ги пресегна при евентуален проблем, а и тук е удобството - възможност за саморазправа. А на американски компании трудно ще повярвам, тъй като там всичко едно по едно фалира и кой оживее, кой не.
 
От: От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

Аз лично предпочитам локалните 'щото са ми по-наблизо да ги пресегна при евентуален проблем, а и тук е удобството - възможност за саморазправа. А на американски компании трудно ще повярвам, тъй като там всичко едно по едно фалира и кой оживее, кой не.

саморазправа ли? ти спорил ли си с малоумници, освен да си строшиш нервите нищо не може да сториш по отношение на нулевото качество на услугата предлгана да речем от топхост. Е сега да им хвърлиш един бой може винаги но нищо не печелиш, освен удовлетворение :), така че дали са локални или не пак има риск да фалират, просто в чужбина клиента е клиент, а тук е мазало :)
 
От: От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

Аз лично предпочитам локалните 'щото са ми по-наблизо да ги пресегна при евентуален проблем, а и тук е удобството - възможност за саморазправа. А на американски компании трудно ще повярвам, тъй като там всичко едно по едно фалира и кой оживее, кой не.

мда
ходи ги търси годедевци на майна си райна за една псувня ?

като ми е тук ми е сигурно нс1 са си стабилна фирма както и хост бг не вярвам да си заебат клиентите ей така
 
От: От: От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

еми такава, че фирмите в БГ са риселъри и са от ден до пладне, а годеди е за винаги ...
а прочете ли другото нещо което съм ти пейстнал?

Предпочитам български фирми по куп причини. Това че са риселъри не оказва никакво влияние на сайта. Разликите в цените са минимални. Дали годеди или суперхостинг ще си заминат първи не се знае.

В момента съм замислен единствено заради промоцията с оставащото време и едногодишния домейн.

Въпроса ми не беше толкова свързан към типа на фирмите (селъри/риселъри), а по точно като съвет, дали топхост ще фалират скоро?
И какво става с домейна след фалит?
 
От: От: От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

мда
ходи ги търси годедевци на майна си райна за една псувня ?

като ми е тук ми е сигурно нс1 са си стабилна фирма както и хост бг не вярвам да си заебат клиентите ей така

"ходи ги търси годедевци" е да ходи намери хост.бг и какво? ще им налетиш на бой ли, нещо не ми е мн ясно какво може да им направиш? за НС1 не знам колко са стабилни, не знам и ти как прецени, за момента съм доволен от услугата им, надявам се и за вбъдеще да е така. За хост.бг обаче ще ме прощаваш ама не съм съгласен, там винаги грешката е в портебителя :)

"дали топхост ще фалира" :) искрено се надявам а и май не съм много далеч от истината, преди години, когато нямаше толкова много конкуренция може би са имали някакви позиции, в момента положението е мн зле, преди около месец съм си преместил над 20 сайта от топхост, така че прави си сметка дали ще фалират :)
 
От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

преди 7-8 години
едно пловдивско лайненце
уж хостинг фирма
ми прецака три огромни проекта
с три страхотни домейна
хостинга как да е но след три месеца изгоряха домейните
купил ги с крадени кредитни карти
тогава ме отказа за 5 години от активно интернетене -разочарованието беше огромно
сега купувам единствено от места където мога да ги посетя за 15 минути ако се наложи. ако случайно домейна ми е от друго място - прехвърлям.
 
От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

Питам защото току що забелязах че са ми останали 3 домейна в tophost. Срока им свършва чак януари 2013г, та се чудя дали няма да фалират дотогава. Искам да ги преместя в суперхостинг при останалите ми, ама не ми се захвърлят 3години и 4месеца платени домейни.

Ако се прехвърлят домейните, платеното време няма да се изгуби. Вече зависи от съответния регистър дали ще се продължи с една година, или не.

Ако някой местен reseller фалира, домейните си остават в регистратора и може да се вземат от там.
Пр. Ако ние фалираме, домейните ни остават в швейцарския регистратор CORE и могат да се управляват от там.
Но ако някой ICANN акредитиран регистратор фалира или си загуби акредитацията, домейните му се изкупуват от други. (GoDaddy направи така с няколко.)
 
От: От: От: От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

едит......
 
Последно редактирано:
От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

Нека се върнем към темата.
Значи топхост фалирват, домейна си остава в регистратора от където купуват.
Добре, тези от регистратора от къде ще знаят че домейна е мой?
На съдействие от топхост не разчитам особенно.


А, сещам се че имаше една парола с която се трансферираха домейни. Ако ги питам за паролата, след това евентуално фалират, ще мога ли да си прехвърля домейна с тази парола без да имам нищо общо с топхост.



ПП: Що ли си мисля, че Гугъл ще започнат да продават домейни и хостинг в скоро време. Така няма да им се налага да индексират сайтовете, ще могат директно от тях да търсят. :lol:
 
От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

Аз доколкото знам EPP кода е временен. Смисъл и да ти го дадат - като ти се наложи да го ползваш може и да не важи. :)
Иначе данните за собственост на домейна не са ли записани и при регистратора?
 
От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

Аз доколкото знам EPP кода е временен. Смисъл и да ти го дадат - като ти се наложи да го ползваш може и да не важи. :)
Иначе данните за собственост на домейна не са ли записани и при регистратора?
Не знам дали става с две имена и телефонен номер да удостоверя че аз съм този койт е вписан като собственик.

Май ще ги прехвърля в GoDaddy, тия топхост с тяхната безхаберийна политика ме съмняват да издържат дълго. Мале само като се сетя как съм ги чакал с месеци да ми отговорят на емейлите... :mad:
 
От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

а как си искаш EPP кода от топхост ? че имам няколк одомейна и аз там все с еканя да ги местя ам не видях как да взема кода .. а вс ене искам да хабя нерви с телефонни разговори
 
От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

а как си искаш EPP кода от топхост ? че имам няколк одомейна и аз там все с еканя да ги местя ам не видях как да взема кода .. а вс ене искам да хабя нерви с телефонни разговори
Пишеш им на е-мейла. Аз така бях направил преди.


Edit: Продължавам да се чудя, суперхостинг също дават една година бонус при прехвърляне като godaddy. Разликата е в цената и начина на плащане. 17,75лв срещу 9,67лв
Недостатъкът е при суперхостинг - няма опция за трансфериране на EU домейни.
 
Последно редактирано:
От: От: Какво става ако фирмата от която съм закупил домейна - фалира?

Нека се върнем към темата.
Значи топхост фалирват, домейна си остава в регистратора от където купуват.
Добре, тези от регистратора от къде ще знаят че домейна е мой?
На съдействие от топхост не разчитам особенно.

Затова е важно данните в whois да са достоверни.
 

Горе