Какво стана с abv.bg ?

Federer

Active Member

При опит за вход....​


HTTP Status 404 – Not Found​


Type Status Report

Message Not found

Description The origin server did not find a current representation for the target resource or is not willing to disclose that one exists.


Apache Tomcat/9.0.22​

 
abv Са минало, нямат пари да си плащат за хдд.Пълни тъпанари.С техните промени на правилата няколко над 21 години пощи ми изатриха.Преди бе 12 месеца, после 6 месеца, сега е 3 месеца - Не влизаш ли трият всичко.
Веднъж описах с подробности съдържанието на пощите ми да ги възстановят.Направиха го.Вече не го правят.
Като се замисля може и за добре е да е да не гледам с кви глупости и направа на сайтове съм си губил времето.
Само за снимките ме е яд.Абв дори 2004г. искаха пари за повече място и аз платих, но народа не се хвана на въдицата им.
Мислят си, че ще ги ползва някой.По-добре в гугъл, поне нема българи да ти ровят в пощата.
 
Последно редактирано:
Не само са минало, но с тях ще потънат още много други бизнеси, разчитащи на комуникацията си с тази поща. Как ми се доревара като видя визитки с абв поща, или фирмени, брандирани автомобили или витрини с мейл [email protected], чак ми се повръща. И като знам, тия къв спам го ядат, как не им идват някакви писма, как им се губи кореспонденция....плача.
 
визитки с абв поща, или фирмени, брандирани автомобили или витрини с мейл [email protected]
толкова бедни фирми, че нямат пари един домейн да си купят.Ужас!
 
Като човек, който се занимава със сигурност - само бавноразвиващ би използвал abv.bg и ако някои наистина все още ги използва си заслужава проблемите.

Без да гледам перформънс, достъп до услуги като SSO, 2FA и много други фактори.

Услугата им е абсолютен фарс.
 
Не само са минало, но с тях ще потънат още много други бизнеси, разчитащи на комуникацията си с тази поща. Как ми се доревара като видя визитки с абв поща, или фирмени, брандирани автомобили или витрини с мейл [email protected], чак ми се повръща. И като знам, тия къв спам го ядат, как не им идват някакви писма, как им се губи кореспонденция....плача.
Недей плака толкова много, ще се оправят хората.
 
Недей плака толкова много, ще се оправят хората.
Да, така казаха и за пенсионерите в БГ. ;)

И ми пука за хората с АБВ поща, щом я имат си заслужават съдбата. Притеснява ме, че такива са клиенти на други дето имат повече от 3 мозъчни клетки. Къв точно бизнес се случва? А ние се опитваме да се отървен от наложения платеж, а седят някакви шитни като абв и подобни. :) Погледнато локлано е циклаж в развитието на екомерса.
 
Последно редактирано:
Тези ме убиха. За да си вляза в профила , който имам от 20 години, трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си попълня телефона. До сега всеки път ми досаждаше да го попълня , но можеше да се продължи без да го попълниш. Вече не може. Ако исках да им дам телефона си , щях досега да съм им го дал. Целия смисъл на този имейл е да има възможно най-малко информация в него и да го давам на места, на които не вярвам много. Тъпото е че , сега трябва да им го дам , защото искам да си прехвърля няколко акаунта , който се оказаха полезни на gmail-а.
 
Тези ме убиха. За да си вляза в профила , който имам от 20 години, трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си попълня телефона. До сега всеки път ми досаждаше да го попълня , но можеше да се продължи без да го попълниш. Вече не може. Ако исках да им дам телефона си , щях досега да съм им го дал. Целия смисъл на този имейл е да има възможно най-малко информация в него и да го давам на места, на които не вярвам много. Тъпото е че , сега трябва да им го дам , защото искам да си прехвърля няколко акаунта , който се оказаха полезни на gmail-а.
Аз успях отново да вляза без да попълвам телефон, но от сутринта не зареждаше изобщо.
 
Тези ме убиха. За да си вляза в профила , който имам от 20 години, трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си попълня телефона. До сега всеки път ми досаждаше да го попълня , но можеше да се продължи без да го попълниш. Вече не може. Ако исках да им дам телефона си , щях досега да съм им го дал. Целия смисъл на този имейл е да има възможно най-малко информация в него и да го давам на места, на които не вярвам много. Тъпото е че , сега трябва да им го дам , защото искам да си прехвърля няколко акаунта , който се оказаха полезни на gmail-а.
abv е силно компрометиран сайт. Повечето българи, който сме си правили мейл в по-отдавнашни години сигурно сме направили по един мейл в абв. Ползва се яко за фишинг, никакви защити, отделно или е в черния лист на някои големи компании или все едно не съществува.. Един от старите ми gmail беше вързан за мейл в абв за въстановяващ, гугъл така и повярва на всичко това. Отделно вече не може и с hover да видиш кой наистина ти е изпратил мейл.
 
Аз успях отново да вляза без да попълвам телефон, но от сутринта не зареждаше изобщо.
Да, и аз успях да вляза. Явно правят някакви промени или по-погрешка са пуснали ъпдейта по-рано. За по-сигурно прехвърлих всички акаунти, които се оказаха читави, към gmail-a, а abv-то ще продължа да си го ползвам за неща, които ми изглеждат подозрителни и не ме бърка да загубя достъп до тях, ако решат да ми поискат пак задължително телефон. Като идея не е лошо да има верификация, чрез смс за сигурност, но екипът на абв вече са показали, че не се справят особено добре, с опазването на информацията на клиентите си и не искам да им давам телефона си. :)
 
на мен никога не са ми искали телефон, за нови регистрации вече искат, ако ще правят такава промяна би трябвало да пратят мейли, да не би да не си влизал отдавна и затова да са ти искали телефон, тука скоро някой се оплака, че ако не влизаш 6 месеца и направо го закриват профила
 
на мен никога не са ми искали телефон, за нови регистрации вече искат, ако ще правят такава промяна би трябвало да пратят мейли, да не би да не си влизал отдавна и затова да са ти искали телефон, тука скоро някой се оплака, че ако не влизаш 6 месеца и направо го закриват профила
Може да съм аз, на мен ми се случи, но си я върнах. Разбира да събирам спама на нета, то за друго не става. :) И на мен не са ми искали телефон. Точно на тия ще си дам телефона, дето мейлите им ходят с банери в подписите.
 
Както казах , не е нов акаунт на 20 години е. От половин година насам , като вляза и ми излиза една страница с обновете си информацията на профила, със стандартните полета - Име , Фамилия , алтернативен имейл , телефон и т.н. . Като Име и фамилия са вече попълнени. До днес имаше опция запиши и продължи с бял шрифт на зелено поле , който се набива супер много и до него с по-малък зелен шрифт на същия фон какъвто е останалия сайт "продължи без да обновиш информацията" или нещо от този сорт. Както му казват dark patterns. И аз естествено винаги влизам без да давам допълнителна информация. Днес сутринта нямаше втората опция , само големия зелен бутон . Пробвах няколко пъти за 15 мин все същия формуляр и полето телефон беше задължително, и тогава дойдох да питам тук какво става. След това @nandibandi написа, че е влязла успешно и аз пробвах отново и на истина стана , и този път дори и не ми показа първият формуляр. А за това колко често го проверявам , веднъж - два пъти седмично , както казах основно за спам е.

Edit: Добавих screenshot и проблема пак се върна и вече втори ден е така преди имаше опция в дясно от бутона запиши и продължи, която ми позволяваше да продължа без да добавям нова информация (името и фамилията са предварително попълнени просто сега ги махнах по-очевидни причини) и бутона е зелен когато попълниш нещо, но всички полета са задължителни дори и алтернативен имейл :)
 

Прикачени файлове

  • 1.PNG
    1.PNG
    39.9 KB · Преглеждания: 3
Последно редактирано:
Услугата на АБВ поща е отвратителна в последните месеци. Непрекъснато сайтът е недостъпен или имейлите не се изпращат.

Пренасочвам си имейлите на онлайн проектите към abv.bg от много време и не искам да сменям пощата, защото ми е по-организирано така. Дори плащам за по-добрата им услуга (повече памет и писма да може да се съхраняват). Но те вече прекаляват...

Непрекъснато пиша на съпорта им че не изпраща писма или че пощата е недостъпна, но човекът отсреща явно е на заплата и не го бърка особено. Едва ли е предал на ИТ екипа че има проблем, на който трябва да се обърне внимание. Виждам, че не си взимат бележка - няма никакво подобрение на услугата, даже става по-зле.

В момента около час не мога да си вляза в АБВ пощата
 

Горе