Какво стана с abv.bg ?

влизам в момента и по 20 пъти на ден без проблеми
 
Говори ми, преди няколко дни си говорехме по темата с едни приятелчета. И за жалост и те са на мнение, че такава услуга не може да бие gmail, yahoo, hotmail, на които компаниите реално не са много на плюс от нея.

@GordonGekko , ако бизнес кореспонденцията ви зависи от тази услуга, имам лоши новини за вас. :)
 
Господине, вече е Outlook и никой не си спомня хотмейл
Някои помнят. Yahoo направи сериозен рестарт.
 
А може ли проблема да е локлен или в доставчика?. Имам около 4-5 акаунта в абв. На 2 от тях получвам известия за различни услуги. Проверяват се през pop3 на всеки час. Погледнах логовете, за последната година има 3 (три) неуспешни логина.
Не казвам, че е върховна услуга, навремето такава имаше :)
 
То лошото е, че някои хора още смятат, че само това е най-доброто или за заседнали във времето, или наистина не им пука за този вид комуникация - през мейл. И аз имам и там пълня само спама, не заслужава таква поща да ми държи каквито и да е важни акаунти и кореспонденция. Трябва много да съм се таковал в главата, за да си направя да речем онлайн банкирането с такова чудо.
 
Говори ми, преди няколко дни си говорехме по темата с едни приятелчета. И за жалост и те са на мнение, че такава услуга не може да бие gmail, yahoo, hotmail, на които компаниите реално не са много на плюс от нея.

@GordonGekko , ако бизнес кореспонденцията ви зависи от тази услуга, имам лоши новини за вас. :)
Говори ми моля те на 'ти', защото се чуствам много стар така :D

Още отдавна започнах към тях да прехвърлям всичките си мейли, защото АБВ пощата е първата, която си направих в интернет. Ако всичко е на едно място, ми е значително по-лесно. Обаче сайтовете станаха много, спамът е огромен и има доста активност. Платих си за премиум услугата им Пакет АБВ+ но реално там само ти дават повече памет. Взимат 20лв на година. Бих давал и 100лв но да има подобрение в качеството. Пощата им не се е променяла от години, даже става по-зле.
Много е тъжно защото е български бизнес и като се сравни със западните му еквиваленти е много изостанал вече. Реално не са нужни чак толкова много усилия, за да ги догонят отново. Но явно не им пука особено. Другаде са насочили услията си. Ето така се губят клиенти
 
Говори ми моля те на 'ти', защото се чуствам много стар така :D

Още отдавна започнах към тях да прехвърлям всичките си мейли, защото АБВ пощата е първата, която си направих в интернет. Ако всичко е на едно място, ми е значително по-лесно. Обаче сайтовете станаха много, спамът е огромен и има доста активност. Платих си за премиум услугата им Пакет АБВ+ но реално там само ти дават повече памет. Взимат 20лв на година. Бих давал и 100лв но да има подобрение в качеството. Пощата им не се е променяла от години, даже става по-зле.
Много е тъжно защото е български бизнес и като се сравни със западните му еквиваленти е много изостанал вече. Реално не са нужни чак толкова много усилия, за да ги догонят отново. Но явно не им пука особено. Другаде са насочили услията си. Ето така се губят клиенти
Аз мислех, че говоря за екипа ви. Иначе тук май към никой не се обръщам на ВИЕ, което не знам дали не е и кофти възпитание. :)

Не съм много сигурен дали тази незаинтересованост не идва от факта, че инвестицията ще се окаже доста неоправдана. Но само те знаят това, като потребителите им седят в неведение. Всеки лесно може да направи бързо сравнение, да прецени и съответно да вземе решение, но малко го правят по изброените от теб причини - от много време я ползват, всичко им е подредено там и лесно се ориентират в нея, поради годините работа с тази поща.

Дано я подобрят, че на бг пазара, за бг потребителите останаха abv.bg, mail.bg & dir.bg, което не е никак зле за такава малка аудитория. Все пак вече никой не може да си позволи да няма поща. Както се вика това е минимума, за да може да се възползваш от удобствата на интернет.
 
abv.bg, mail.bg & dir.bg
Дир се гръмнаха в крака като се опитаха да я направят платена пощата си, което беше доста отдавна и не беше добра идея. Не знам дали каквото са пуснали след това отново като безплатна услуга е привлякло някакви потребители, но SSL сертификата на уебмейла им изглежда, че е изтекъл преди повече от половин месец и никой не е разбрал е от доставчик, когото не използват вече, ама никой не се е сетил го смени. Все някой потребител трябваше да им е мръннал досега.
 
Последно редактирано:
Дир се гръмнаха в крака като се опитаха да я направят платена пощата си, което беше доста отдавна и не беше добра идея. Не знам дали каквото са пуснали след това отново като безплатна услуга е привлякло някакви потребители, но SSL сертификата на уебмейла им изглежда, че е изтекъл преди повече от половин месец и никой не е разбрал е от доставчик, когото не използват вече, ама никой не се е сетил го смени. Все някой потребител трябваше да им е мръннал досега.
И те така ми споделиха. Имах възможността да си говоря с изпълнителния им директор. Страхотен човек, и наистина това беше голяма грешка, но също така сподели, че популярността им се връща лека полека. Имат няколко идеи там. ;)

Сигурно ще стигнат и до там. Ще гледам и аз да бъде полезен с някакви идеи в тази насока, защото наистина си заслужава да има читава услуга бг потребителя. И мисля, че дир.бг имат реални шансове да я предоставят безплатно.
 

Горе