Какво трябва да направим за да отворим онлайн магазин към магазина на един приятел.

danko6

Well-Known Member
Какво трябва да направим за да отворим онлайн магазин към магазина на един приятел.Неговия магазин не е онлайн а за хранителни стоки в квартала и искаме да отворим онлайн магазин.Какво трябва да се направи.Ще съм благодарен нае хората който пишат по същество.:)Имам в предвид сега точно какво трябва да се направи,за да стане готов магазина и да си плащаме данъците без информация за системата аз си направих системата на сайта само формалностите ни интересува как стават нещата.
 
Re: Един последен въпрос

Един последен въпрос

Да не си тръгнал да мреш бе ?!
 
От: Един последен въпрос

Ще правите ли безплатни доставки на хранителните продукти по домовете ?

Аз от кога търся някой да ми носи всеки ден колата и хляба у нас ама още не съм намерил такъв

Другото си го пазарувам на едро...но без топъл хляб всеки ден не мога
 
От: Един последен въпрос

Нищо не ти трябва. Просто не забравяйте да напишете в сайта данните на фирмата на твоя приятел и ако някой ви поиска фактура му пускайте от неговата фирма, малко кофти е ако на касовите бележки е изписано магазин за хранителни стоки а ти пускаш фактура за маратонки.
Приходите ще се трупат на фирмата на приятеля ти и ако не можеш да му подсигуриш документи за разходи ще се наложи да му платиш данък за цялата сума на продажбата. Само виж да не е регистриран по ДДС защото тогава е голямо дървото
 
От: Един последен въпрос

Еми мисля че е регистриран.Аз документ си имам за продуктите имам фактура за всеки продукт от мястото където съм закупил продукта.Искаме всичко да си е законно да си плащаме данъците за да нямаме проблеми.Затова питах какво трябва да се направи.
 
От: Един последен въпрос

Ако фактурите които ти издават не са на името на фирмата от която ще продаваш или не са данъчни, а фирмата от която продаваш е регистрирана по ДДС на всяка продажба за която пускаш касова бележка си с 20% назад. А ако фактурите които ти дават са данъчни и са на името на фирмата то ще си назад 20% само върху разликата в цената на която си купил и тази на която си продал. Или с други думи ако ще караш всичко редовно по добре бегай далече от фирми по ДДС
 
От: Един последен въпрос

Мчи те не забраниха ли със закон да се продават хранителни продукти онлайн ?
 
От: Един последен въпрос

Значи ако фактурата не е на фирмата ще съм на зад с 20 процента от цялата сума на продукта а не от печалбата от него?
 
От: Един последен въпрос

:) ужасссссТ :))))))))))))))))))
 
От: Един последен въпрос

Ако фактурите които ти издават не са на името на фирмата от която ще продаваш или не са данъчни, а фирмата от която продаваш е регистрирана по ДДС на всяка продажба за която пускаш касова бележка си с 20% назад. А ако фактурите които ти дават са данъчни и са на името на фирмата то ще си назад 20% само върху разликата в цената на която си купил и тази на която си продал. Или с други думи ако ще караш всичко редовно по добре бегай далече от фирми по ДДС
Сега говорихме с момчето и то каза че не е регистриран по ДДС.Сега значи не трябва да правя нищо само да си оправя продуктите за мен да ги издават на името на фирмата и той не трябва да прави нищо а само да продаваме продуктите и да напишем в сайта името на неговата фирма и аз да му давам фактурите за продуктите и там какъв процент беше ДДС върху продукта.Правилно ли съм разбрал и не е нужно да се прави друго.
 
Re: Един последен въпрос

Ти ако смяташ да правиш сериозен бизнес, защо не вземеш да се консултираш с един счетоводител да ти изясни всички въпроси, а пишеш в 3 различни форума и въртиш като развалена плоча едни и същи въпроси?! Ще ти струва 20 лв. консултацията, като си решил да правиш нещо, направи го както трябва. Аман от детски изпълнения. В хардуера ти извадиха и закони и европейски директиви и какво ли не, че не можеш да продаваш току-така без лиценз и документи, накрая ти прие за вярна тезата, която те устройва, без изобщо да направиш допълнително проучване, щом има вероятност да си създадеш проблем. Ще си навлечеш големи неприятности с тоя начин на работа, но ти си знаеш.
 
От: Един последен въпрос

vbTK моляте прати ми линк ако е удобно към темата в хардуеара където да пише че неможе без лиценз
 
От: Един последен въпрос

Благодаря на колегите за линка към темата в хардуеара, но от това което прочетах там се устанановява тъкмо обратното на това за което става въпрос, а именно че
Осъществяваният без съгласието на притежателя на марката внос на оригинални стоки, знакът на марката върху които е поставен със съгласие на притежателя й, не представлява нарушение на правото на регистрирана марка по смисъла на чл.73, ал.1 във вр. с чл.13, ал.2, т.3 от Закона за марките и географските означения.
ето и обосновката:
Решение на ВКС
 
От: Един последен въпрос

Благодаря ти за отговора а знаеш ли дали има някакъв процент надценка който трябва да се спазва ,защото ми казаха че се слага надценка 20 процента
.Не може ли да слагам 10лв надценка 20процента от тях са ДДС а другото да си е печалба за мен.И нали няма проблем с фактурите като са на името на собственика на фирмата.Благодаря ти предварително за отговора.
 
От: Един последен въпрос

Ебаси мамата... само това мога да кажа. Човека ще прави пари, ама само с интернет консултации . Така не се прави бизнес , всички ти го казват , всеячески се опитваш да измислиш начини да продаваш глупости , без дори да се замисляш дали можеш да го направиш , и кой по-дяволите ще копува хранителни стоки от интернет ?
 
От: Един последен въпрос

До колкото аз схващам той не мисли да продава хр.стоки а просто фирмата през която иска да работи има магазин за хр. стоки
Данко ако ще правиш онлайн бизнес с 10лв надценка значи че за да направиш поне една средна заплата за БГ от около 600лв трябва да имаш поне по 2 поръчки на ден. А това вервай ми няма как да стане в нишата в която си се ориентирал, поне не сега и не в БГ.
Ако тая енергия дето я хвърли по форумите да питаш я беше вложил в някой блог вече да си го докарал до ПР 3 поне и вече да си ни офертирал линкове
 

Горе