Какво ще ги правим "бежанците"?

От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Нямаш си представа какво приложение имат моите "отвлечени теории" в реалността. А това, че бизнесът се прави за пари не е съвсем вярно. Както бизнесът, така и войните почти винаги са насочени към ресурсите. Парите са просто междинно звено, което ако задържиш по-дълго от нужното, може да се окажат с по-ниска стойност (инфлация).
А това с PayPal, което споменах, е точно заради лошото ни име като държава. Конкретната причина за лошото име е подробност (няма голямо значение точно каква е причината). Това, което не е подробност е, че има някаква причина. Ако се загледаш, Западът е в рецесия и икономическата им система се срива. Има голяма вероятност в близко бъдеще арабските страни да дръпнат икономически. Не, нямам предвид точно Сирия, Ирак, Либия и Египет. Нека погледнем Катар, Кувейт и Обединените арабски емирства. Може да погледнеш в Wikipedia за икономическото положение в тези държави. Някой би попитал каква е връзката между тези държави и Сирия? Не е толкова трудно за досещане. Все са арабски държави и в тяхната народопсихолигия те се третират като братя. Ако помогнеш в такъв момент на който и да е от тях, ти можеш да използваш това политически като представиш българите като приятели на арабите и с добри намерения спрямо тях. Това на много от вас може да ви звучи смешно и наивно, но подобни номера са много ценни в дипломацията и бизнес договорките. Все пак надали някой би се сетил да върти бизнес с никому неизвестна държава и в никакъв случай не би въртял бизнес с държава където има някаква масова омраза спрямо твоя народ и държава. В една от тукашните теми си спомням, че един от съветите за представяне в мрежата като freelancer пред американски работодател беше да не си изтипосваш снимка, на която приличаш на брат близнак на Осама бин Ладен.
Спомняте ли си прословутото посещение на предишното ни правителство в Катар в началото на миналата година? Кой там я знае каква е тази държава България? От посочения материал може да си припомните как се ходи на посещение, на което домакините не се сещат да дойдат. Време е да спрем да се изживяваме като бедни и жалки и с някакво самочувствие да вземем да въртим по-успешна международна дипломация. Успешната дипломация води до сериозен просперитет, а не ходенето на работа в полуфалирал завод и стискането на заплатката в размер минимална работна заплата.
Всички араби са братя, но от различни майки и бащи, а пък евреите са им братчеди:mrgreen:
Ти задмина Черната Златка и предлагам да смениш Бан Ки-Мун, за да им го обясниш на арабите и да омиротвориш близкия изток
И ще решим и нашия проблем с бежанците
:lol::lol::lol:
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Всички араби са братя, но от различни майки и бащи, а пък евреите са им братчеди:mrgreen:
Ти задмина Черната Златка и предлагам да смениш Бан Ки-Мун, за да им го обясниш на арабите и да омиротвориш близкия изток
И ще решим и нашия проблем с бежанците
:lol::lol::lol:
А не ти ли идва на ум, че на някой това омиротворяване изобщо не му допада?. За да няма силен арабски свят се инвестира в тероризъм, а по-телевизията повтарят как всички араби били терористи. Докато арабският свят е слаб лесно ще се експлоатират техните ресурси (нефт, природен газ и т.н.) от сетете се кои.
Не знам по какво точно ще минавам Черната Златка, след като по нищо не сме се състезавали (не се занимавам с миски и мода). Ако намекваш нещо за географските ми познания, моля да посочиш къде точно съм сбъркал географията. Ако нямаш довод по този въпрос, по ясно дефинирай личните си нападки несвързани с темата и както вече споменах, подреждай ги под азбучен ред преди да ги пратиш.
Иначе мерси за това, че ми гласуваш толкова високо доверие да сменя Бан Ки-мун. :)
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Имало е такъв опит преди 50 години! Сирия и Ливан са заедно, а другите? Те ли са арабския свят? Те ли са богатите? Кажи нещо за СА, Катар и прочее?



Интервю със сириец, което пуснах по-рано:

- Каква трябва да е реакцията на българската държава в такъв случай?

- Ситуацията е патова. България трябва отсега да иска решение от Европейския съюз. Това трябва да е общо решение. Бежанците трябва да бъдат задържани на границата, но да останат на турска територия. Стената, за която се говори, трябва да бъде изградена много бързо. В крайна сметка, ако на границата се съберат 40-50 хиляди бежанци, Европейският съюз ще бъде принуден да се намеси, тъй като проблемът не е само на България. България сама не може да поеме тази тежест. Но досегашната политика на прием не бива да продължава. В крайна сметка сирийското правителство декларира желание и възможност да прибере всички бежанци, които желаят да се върнат. Но голяма част от тях са извършили престъпления на територията на държавата или са свързани с терористи, знаят, че ще бъдат съдени, и затова не искат да се връщат обратно. Не може да са избивали хора в Сирия, а тук да се правят на политически бежанци. Хората, които идват тук, трябва да минават през цедка. Не може да отречем факта на човешката драма и че част от тези бежанци бягат от терора и ужаса в райони, окупирани от терористите. И затова е необходимо взаимодействие между службите на България и Сирия. Тези хора не бива да стигат до Европа, без да са ясни техните биографии. Иначе се превръщат в бомба със закъснител.
Дай линк с такава информация от медия, която не е свръзна с Пеевски.
 
От: От: Какво ще ги правим "бежанците"?

А не ти ли идва на ум, че на някой това омиротворяване изобщо не му допада?
Хехе, то май на тебе сега ти дойде на ум:mrgreen:, като та предложих за омиротворител
Остави географията на Черната Златка, а наблегни на геополитика и стратегия
 
От: От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Хехе, то май на тебе сега ти дойде на ум:mrgreen:, като та предложих за омиротворител
Остави географията на Черната Златка, а наблегни на геополитика и стратегия
Чия стратегия? За чий интерес точно говорим?
Конкретно интересите на България спрямо арабския свят са само бизнес насочени. Силовото заграбване на петрол и други ресурси от тези държави пак е част от стратегия, но тя няма нищо общо с нас и нашата държава. На нас мирът и съществуването на светски държави в тези райони ни е по-изгодно (във военно време нормалният бизнес не върви).
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Дай линк с такава информация от медия, която не е свръзна с Пеевски.
Искаш да ми кажеш, че интервюто не е истинско ли? Айде измисли нещо по-умно.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Чия стратегия? За чий интерес точно говорим?
Конкретно интересите на България спрямо арабския свят са само бизнес насочени. Силовото заграбване на петрол и други ресурси от тези държави пак е част от стратегия, но тя няма нищо общо с нас и нашата държава. На нас мирът и съществуването на светски държави в тези райони ни е по-изгодно (във военно време нормалният бизнес не върви).


Как за чий интерес, за българския интерес
Ако ще бъдем пионки в някоя чужда стратегия, то значи играем чужда игра и нямаме независимост
Аз като говоря за български национална сигурност и български държавни интереси, скачаш като ужилен и ми лепваш нацистки етикети
А истината е една, ако не играеш играта за себе си, значи не си никакъв играч, а неква пионка

България е малка страна, не си струва да се включваме в геополитическите игри на големите, щото там сме пионки
Трябва да сме независима държава, със собствена политика и икономика
Не ни трябва нито ЕС, нито НАТО
Има ли по хубаво нещо от свободата, кажете?
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Как за чий интерес, за българския интерес
Ако ще бъдем пионки в някоя чужда стратегия, то значи играем чужда игра и нямаме независимост
Аз като говоря за български национална сигурност и български държавни интереси, скачаш като ужилен и ми лепваш нацистки етикети
А истината е една, ако не играеш играта за себе си, значи не си никакъв играч, а неква пионка

България е малка страна, не си струва да се включваме в геополитическите игри на големите, щото там сме пионки
Трябва да сме независима държава, със собствена политика и икономика
Не ни трябва нито ЕС, нито НАТО
Има ли по хубаво нещо от свободата, кажете?
И на мен ми се иска да сме напълно свободни, но световната политика често е неприятно нещо. Има големи (вече споменах кои), които за разлика от другите, имат право на вето в ООН (другите сякаш са втора ръка). За да не те изпържат големите трябва или да лавираш умело, или да си осигуриш подкрепа на поне един от големите.

Към redrum:
Това, че е написано в медия на Пеевски (т.е. на майка му) поражда съмнения. Да, интервюто може и да е действително, но тук идват въпросите как са подбрани въпросите и как е подбран отговарящият. Всеизвестен факт е каква е политиката на тази група медии и какви словестни финтове се използват в техните материали с цел подвеждане на четящите. Ето защо поисках да ми посочиш медиен материал твърдящ подобни на горепосочените неща, който не е в медия на Пеевски (т.е. на майка му).
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Това, че е написано в медия на Пеевски (т.е. на майка му) поражда съмнения. Да, интервюто може и да е действително, но тук идват въпросите как са подбрани въпросите и как е подбран отговарящият. Всеизвестен факт е каква е политиката на тази група медии и какви словестни финтове се използват в техните материали с цел подвеждане на четящите. Ето защо поисках да ми посочиш медиен материал твърдящ подобни на горепосочените неща, който не е в медия на Пеевски (т.е. на майка му).
И какво като медията е на Пеевски (не знаех, а и не ме вълнува)? Да не би ДПС да е против бежанците/нелегалните имигранти? Приеми, че това е позицията на нормалните сирийци в България, които уважават държавата, в която живеят.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

И на мен ми се иска да сме напълно свободни, но световната политика често е неприятно нещо. Има големи (вече споменах кои), които за разлика от другите, имат право на вето в ООН (другите сякаш са втора ръка). За да не те изпържат големите трябва или да лавираш умело, или да си осигуриш подкрепа на поне един от големите.


Нещо май не разбра, дипломацията си е дипломация, но пак трябва да гоним българския интерес
Да ни изключат като служебен съюзник за интересите на всички големи играчи
Да не ни се месят както във външната, така и във вътрешната политика, икономика и социална сфера
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Нещо май не разбра, дипломацията си е дипломация, но пак трябва да гоним българския интерес
Да ни изключат като служебен съюзник за интересите на всички големи играчи
Да не ни се месят както във външната, така и във вътрешната политика, икономика и социална сфера
За да не ти се месят, трябва хората, които говорят от името на България на международни срещи, да се държат с повече самочувствие. За да не изглежда комично това самочувствие, трябва да бъде подкрепено с нещо. На такива срещи трябва да замажем срамните неща (мутри, крадци, корупция, сиромашия) и вместо тях да покажем нашите достойства (добронамереност, гостоприемство и т.н.).

Към redrum:
Това, че не се интересуваш за качеството на източника и какви интереси защитава дадената медия не говори добре за теб и твоята информираност. Непрозрачността на собствеността на медиите е един от основните проблеми на нашата журналистика. А интересът на ДПС е подобен на този от Атака и ВМРО - предизвикват се напрежения насочени не само срещу бежанците. Щом има конфликт, има страх. Щом има страх, значи някой герой на бял кон трябва да дойде да те спаси. "Гласувайте за нас, за да ви предпазим от Злия Торбалан."
Все още очаквам линк към някакъв материал от медия несвързана с Пеевски. Ако това наистина е така както се твърди в предния материал, би трябвало в повече медии да има подобни интервюта и изказвания.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Ами никоя друга медия не е интервюирала сириец, който да си каже мнението. Все още очаквам да възприемеш истината и да престанеш с шикалкавенето.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Ами никоя друга медия не е интервюирала сириец, който да си каже мнението. Все още очаквам да възприемеш истината и да престанеш с шикалкавенето.
Тъй като те мързи да погледнеш в медия, която няма общо с политпросветата на Пеевски и компания, аз потърсих. Ето ти един интересен малък документален филм за бежанците:
http://www.youtube.com/watch?v=21uyFjLb5RU
Тук не се води интервю с мистериозни сирийци, а се посещава реален бежански лагер и се показва в какви условия живеят, разказват какви неща им са се случили и какво очакват от бъдещето.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Без да се обиждаш, понякога имам чувството, че си слабоумен. Какво се разбира от това филмче? Интервюират се някакви хора, които разказват някакви истории. Кой гарантира обаче, че тези истории са истина? Тая не желаела да и показват лицето, оная не желаела да и показват лицето, имат да крият нещо ли? Точно това казва другият сириец - трябва да се взаимодейства със сирийските власти и да се знае кой какъв е. Не е гаранция, че тия хора не лъжат. Истината се доказва, а не се базира на нечии свободни съчинения.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

http://www.focus-news.net/opinion/2...tete-granitsata-na-balgariya-i-naroda-si.html
Redrum както се казва - заеби,братче.
Това момче е зациклило на една плоча и не иска да мръдне.Показваме му факти той едно си знае теории, конспирации и т.н.
Както казах по-горе лошото е ,че имаме президент и премиер със същите антибългарски възгледи.
Горното интервю е провокирано от информацията ,че МВР и армията нямали пари дори за проект за ограда-няма ли във форума някой архитект-патриот да им подари един ,за да нямат оправдание.Нямам идея докъде могат да стигнат тея идиоти -всички им обясняват как тепърва предстои ограмна вълна ,а те не си мърдат гъза.Нищо - африканските скакалци като огладнеят преди да им отрежат гръцмуля няма да питат на коя партия си член,ама ще е късно за съжаление.
 
Последно редактирано:
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Всеки запознат поне малко със ситуацията със Сирия знае, че правителството постепенно започва да натиска терористите талибани и те като се чудят какво да правят - започват да бягат и къде ще дойдат, познайте. Само мисълта за това е доста страша. Такива терористи обучавани от амерканците хич не трябва да се допускат. Турците ни ги набутват нарочно. Някои казват, че щели да бягат в европа - те хубаво ще бягат, но са получили статут на бежанец в България - тоест ще ни ги връщат пак тук и какво ще ги правим? ЕС ни използват - аз това се опитвам от много време да го обясня, но малко хора разбират. Не искам бежанци да идват в България. Ние нас не можем да се гледаме, камо ли други, а особено фанатизирани талибани. Истинските сирийци си стоят там - голям брой малумници, които са против "режима" в кавички - решават да идват тук и ги гледам по телевизията как лъжат, че Башар ги бил репресирал - ТЕ И ДРУГО НЕ ОЧАКВАЙТЕ ДА ВИ КАЖАТ ПРЕД МЕДИИТЕ. Не искам такива тук.


Турция всеки знае, че е "щат" на хамериканците и са си дупе и гащи вмомента. абсолютно съм сигурен и не се съмнявам във възможностите на CIA ( ЦРУ ), че е дискутиран някакъв план да вкарат талибани и всякакви мюсулмани в Европа и това в дългосрочен план. Хич не се съмнявам в конспиративните възможности на тежко репресивни служби като ЦРУ.


Хепи - аз не съм от София, но са ми разказвали за джамията, която е в центъра на София - представи си да живееш там - да се надуват сирените по 5 пъти на ден май беше. Е това е наглост. Да не говорим какви типове се събират там - като преминаваш така те гледат, че чак ти става неудобно, че си в собствената си страна.
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Ако така пазеха турската граница, нямаше да има "бежанци".

[video=youtube;P-o2ikD9OTM]https://www.youtube.com/watch?v=P-o2ikD9OTM[/video]

Юридически определено, в България няма такова нещо като "бежанци"!
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Нали...
Виж в каква паралелна действителност живеем-полицията пази народните избранници от народната любов , а държавната граница ,която е основна характеристика за държава е разградена магистрала, а от това ще берем плодове всички ние
 
От: Какво ще ги правим "бежанците"?

Без да се обиждаш, понякога имам чувството, че си слабоумен. Какво се разбира от това филмче? Интервюират се някакви хора, които разказват някакви истории. Кой гарантира обаче, че тези истории са истина? Тая не желаела да и показват лицето, оная не желаела да и показват лицето, имат да крият нещо ли? Точно това казва другият сириец - трябва да се взаимодейства със сирийските власти и да се знае кой какъв е. Не е гаранция, че тия хора не лъжат. Истината се доказва, а не се базира на нечии свободни съчинения.
Дори в съда истината основно се доказва със свидетелски показания. За да се засече лъжата се разпитват повече хора. Все пак за една по-масова лъжа се изисква повече организация и памет (да помниш какво си лъгал преди това). Ето защо за да се установи истината са нужни повече гледни точки, а не просто някакво хвърчащо интервю в медия свързана с Пеевски. Иначе и други такива филмчета гледах с различни изказвания на сирийци избягали в България. Това го пуснах по две причини. Първата беше да ти покажа, че явно има поне един случай някой от друга медия (Дневник) да е взел интервю от сириец, тъй като ти твърдеше, че нямало такъв случай. Втората причина беше по-практична - по-продължителното времетраене на видеото и това, че повече хора от големи до малки изказаха някакви мнения.
За взаимодействието със сирийските власти съм абсолютно съгласен, а и не само с тях (т.е. нужно е взаимодействие и с власти на други държави). Трябва да ни е ясно кой и с какви намерения влиза. Съмнението за наличие на съмнителни лица сред бежанците не е достатъчно основание за демонизиране на останалите. Вместо това ако има такива неприятни субекти, просто трябва да бъдат засичани и изолирани от другите.

Междувременно, май трябва да си добавя към списъка с личните нападки "слабоумен" и "зациклил". :)

А като говориш (livermaina) за факти е хубаво да ги покажеш най-после. Дотук виждам само хейтърски и панически теории. В такива моменти вместо да веем знаменца и да обясняваме какви българи сме, трябва да вземем да се държим като такива. Отказвам да се поддам на паника и дори малоумно да изглежда в нечии очи, аз ще се придържам към моралните ценности характерните за българите през вековете. На тези, които се считат за "националисти" препоръчвам по-внимателно да се зачетат в "История славянобърлгарска" на Паисий Хилендарски като би било полезно за тях да наблегнат на изтъкнатите от автора качества, които ни карат да се гордеем, че сме българи.

Във връзка с теориите за бягащи терористи: Европа е крайно проблемна дестинация за тях, тъй като освен очевидният расизъм, който може да ги споходи, по всяко време могат да бъдат идентифицирани като терористи. Алкайда и другите терористични организации не съществуват от вчера. Има близки до Сирия държави, които ги подпомагат, и е много по-разумно и удобно да се скрият там в позиция "изчакване".
 

Горе