Какво ще кажете за тази статия?

Tsanko

Member
Какво ще кажете за тази статия? Знам че е малка, но такъв размер смятам че е удачен за постове във форуми и блогове.


Как да печелим повече от AdSense?

Как да печелим повече от AdSense? Може би всеки, който притежава сайт си е задавал този въпрос поне 100 пъти и е намирал едни и същи отговори- чрез повече трафик или чрез още сайтове. Е да и това е решение, но има и по-прост и приятен начин- чрез писане във форум На всички нас ни е позната pay per post идеята. Преди около 3-4 години много от нас търсиха такива форуми и пишеха без да са сигурни дали ще им платят. Повечето разбира се не плащаха и точно от там идва недоверието към тази система. Е сега вече има една основна разлика- не собственика на форума плаща, а Google. Тази система се нарича Ad Revenue Share или на български система за споделяне на реклами. Тя е основана на принципа, всеки потребител, който е написал собствена тема взима по определен процент от вижданията на банера под първия пост в неговата тема.

Ad Revenue Share форумите са доста разпространени по света, а след като Google AdSense официално одобри българския език, вече е налице и български форум от този вид. Първия такъв форум в България е "http://forumche.com" . Всеки от потребителите му получава по 50% от рекламата под първия пост на неговите теми и част от вижданията на основния банер. Което ще рече, че ако поста ви е интересен и се види от 1000 човека, то вие ще получите 500 импресии. Форумът, който създаде екипа на "http://forumche.com" е за да се отпуснем от сивото и натоварено ежедневие и същевременно с това да препичелим малко повече от AdSense.

ЕДИТ: Раздели го на два абзаца както беше разделено и преди, но просто нямаше ред между рях.
 
Струва ми се спам.

Форматирай я. Разпредели по-ясно параграфите. Отличи какво точно ще спечелим, като се присъединим към този форум (в случая 50% от печалбата в AdSense).

Виж "http://internetpari.blogspot.com/2007/07/blog-post_22.html" и редактирай малко твоята реклама. Ще ти дам жокер:

Как да печелим повече от AdSense?

Всеки уебмастър си е задавал този въпрос няколкократно. Отговорът е ясен - чрез повече трафик и по-добро интегриране на рекламите със съдържанието. А има ли друг начин?

Да. Представям ви първият български форум, който споделя печалбата си от AdSense със своите посетители - Forumche.com.
Представям ви първия форум, в който можете да отпуснете и правите пари едновременно. (и така нататъка)

Започнете да печелите, докато се забавлявате от днес.

Тоест:
  • Винаги призовавай за действие.
  • Споделяй какво ще спечелим, ако се регистрираме във форума.
  • Съкрати тези изречения. Използвай кратки и ясни изречения. Така най-лесно ще получиш нови потребители.
 
Призоваването към действие е спам :) Така статията сега е инфорационна. Не те кара да правиш нищо, а просто те информира, че съществува и такъв начин на печелене. Иначе параграфите са си да това, че сега няма празем ред между тях нищо не означава. Смятам че много добре е казано какво се печели. По-ясно е невъзможно да го кажа и обясня :)
 
Tsanko каза:
Призоваването към действие е спам :) Така статията сега е инфорационна. Не те кара да правиш нищо, а просто те информира, че съществува и такъв начин на печелене. Иначе параграфите са си да това, че сега няма празем ред между тях нищо не означава. Смятам че много добре е казано какво се печели. По-ясно е невъзможно да го кажа и обясня :)
Приемай критика, не я отхвърляй. Давам ти съвет като опитен блогър и автор на статии. Имай в предвид, че никой не чете дълги статии в интернет. Или биват гледани (видео), или биват слушани (подкаст), или печатани. Но не и когато са реклама.

Затова трябва да грабнеш вниманието в първите няколко секунди. Погледни моята версия на статията и виж за какво говоря. Няма да съжаляваш.

Иначе "споделянето" за един нов сайт пак е реклама. А рекламата не е позволена във всеки форум. Забеляза ли как в BG Development вече ти затриха темата? Така че промотирай внимателно ;)
 
Приемам критика, но предложенията, които си дал не смятам, че са необходими за моята статия.
1. Прозоваване към действие е СПАМ!
2.,3. Споделено е кратко, ясно и просто какво се печели.
Статията е кратка и от заинтересован се чете лесно и бързо. В bgdev форума както виждаш не съм слагал аз статията и се регнах единствено да спася полежението, а и незнам защо реши, че е затрита. Попринцип преди да сложа нещо някъде говоря ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със собственика на сайта. Дори за да постна тази тема тук говорих с Blinky.
 
Митака каза:
Имай в предвид, че никой не чете дълги статии в интернет
На 100% съм съгласен, дори тази статия трябва да е намалиш малко и да я разделиш на параграфи за да се чете по-лесно и да изглежда по-добре ;)

П.С.
Дълги статии се четът в случай, че си започнал от няколко реда и ти е станало интересно и кликаш на линка за да продължиш :)(лично мнение...)
 
CrAzY-MaST каза:
Митака каза:
Имай в предвид, че никой не чете дълги статии в интернет
На 100% съм съгласен, дори тази статия трябва да е намалиш малко и да я разделиш на параграфи за да се чете по-лесно и да изглежда по-добре ;)

П.С.
Дълги статии се четът в случай, че си започнал от няколко реда и ти е станало интересно и кликаш на линка за да продължиш :)(лично мнение...)
Мхх май трябва да се позамисля..на мен даже ми се вижда кратичка:) Аз за чужд продукт като пиша статии ги правя с доста повече думи... И все пак мисля, че е интересно и е нов продукт за България, така че ще го изчетат до края. Апък и като видиш линк на дълга статия понякога кликаш направо на линка без да четеш много много :)
 
Раздели го на параграфи. Акцентирай с болд върху по важните неща. Акцентирай с друг цвят (по преценка) върху най-важното.
Това са съветите от мен :)

Аз лично мразя да чета дълги текстове особено когато не са подредени или на абзаци. Просто ми изглеждат безкрайни ако няма никакви разстояния и акценти, а всичко е еднотипно ;)

За това се старая да си пиша и постовете по разбираеми :)
 
ZzZaPyr каза:
Раздели го на параграфи. Акцентирай с болд върху по важните неща. Акцентирай с друг цвят (по преценка) върху най-важното.
Това са съветите от мен :)

Аз лично мразя да чета дълги текстове особено когато не са подредени или на абзаци. Просто ми изглеждат безкрайни ако няма никакви разстояния и акценти, а всичко е еднотипно ;)

За това се старая да си пиша и постовете по разбираеми :)
Наистина,важно е параграфите да са отделени хубаво един от друг!
 
Статията е добра. Изглежда ми като добре поднесена информация, но найстина е хубаво да е подредена, за е приятна за четене. Примерно да стане от сорта на 3-4 лемента, като примерно въпросите могат да играят малки тайтъли, за да привлечеш вниманието за още един абзац, и така до края.:) И може да почва с друго изречение, според мен.

И в ред на мислите на митака, бих препоръчал и малъм съб-тайтъл под заглавието. трябва да е силно, като заглавието, ако може повече не е излишно. :) :wink: Успехи със статийката.

:wink:
 

Горе