Какво ще кажете ? :)

fitness

New Member
Значи дълго мислих за тема на блог , която да е полезна и интересна за читателите и накрая измислих :) Темата е за наркотиците , алкохола , цигарите и всичко към което можем да се пристрастим :)
www.narkomaniq.blogspot.com не гледайте как се казва блога :wink: в превод означава смърт от наркотици ;) Кажете какъв темплейт да сложа и всичко което ви хрумне :) Благодаря предварително !!!
 
fitness, аз се радвам, че започваш да схващаш малко по малко нещата :) За такива блогове най-важното би било качеството на статиите. Смени темплейта, защото в момента вади очите като четеш. Внимавай с разстоянията след преди точки и запетайки, в противен случай се създава впечатлението, че си бързал, като си писал материала.
 
От: Какво ще кажете ? :)

Контента авторско ли е? И мисля , че не отива синята лента на черния фон ;) Иначе добави нещо шаренко :)
 
От: Какво ще кажете ? :)

Всичко ми е авторско :) но незнам от каде да сменя темплейта
 
От: От: Какво ще кажете ? :)

Всичко ми е авторско :) но незнам от каде да сменя темплейта
Бате в оформление и там в Редактиране на HTML кода - намираш си код на тема или просто ъплодваш файл съдържащ кода на темата. И си готов. Имай предвид че всичко ще се изтрие, като връзки, картинки, html кодове в менютата - постовете ще си седят...

Успех..:)
 
От: Какво ще кажете ? :)

ВНИМАВАЙ!!!


Допуснал си да има текст с цвят като на фона - Латентна доза :eek: - Гугъл е много против това :twisted: !!! Защото написаното не се вижда и го приема като страница, правена за търсачките, а не за хората. Оправи го при първа възможност :)


престрастяване - пише се прИстрастяване
превикване - пише се прИвикване

Много ми харесва блога, който си започнал да пишеш - чета го с удоволствие. Искам само да ти препоръчам, когато имаш свободно време да оправиш правописните грешки, иначе е супер ;)

най-лесния начин да провериш кой от 2-та варианта на дадена дума е правилен - напиши всеки от вариантите в Google и гледай колко резултата ще ти изкара.


Поздравления за готината тема и успех! ;)
 
Последно редактирано:
От: Re: Какво ще кажете ? :)

Да проверяваш правопис в резултатите на гугъл е най-забавната и погрешна работа.
Там редовно нещата са такива

Търсене на "майка" - 1000 000 резултата
Търсене на "maikati" - 3000 000 резултата
Търсене на "ei maikati v ustata 6ibanqk" - 9000 000 резултата
 
От: Какво ще кажете ? :)

хах мерси за поправките :) но въпроса ми беше да ми дадете някакъв сайт за темплейти и да си сваля ;)
 
От: Какво ще кажете ? :)

Батка мисля че добре е станало блогчето. Но ако махнеш синята лента ще изглежда много по добре.иначе браво продължавай все така.
 
От: Какво ще кажете ? :)

Добре момчета, за да не правя нова тема, ще пусна едно въпросче тук.
1 - Има ли добра почва IT сферата в адсенс? Защото сега съм се хванал да превеждам статии за хардуер от английски на бг (ревюта, статии и т.н.). Просто за 16-годишна персона като мен това ми е най-набилото се в главата нещо. Чаткам ги нещата с компютрите доста добре, занимавам се доста с такива неща, абе с две думи - кефи ме тая сфера. Та да попитам - ма ли хляб в подобно начинание според вас?
п.п. - ако някой иска да види блога - bghardware.blogspot.com. Не си правя реклама! Знам че сте достатъчно интелигентни и се надявам да не го приемете като популяризация. Просто ми трябва експертно мнение от хора, които доста се занимават с интернет печалби. Благодаря ви предварително!
 
От: Какво ще кажете ? :)

Ако не работиш някъде на заплата и ако мама и тати не те хранят и обличат..
ще си умреш гладен и бос с адсенса.
Иначе успех с влеченията, яки са! :wink:
 
Re: От: Какво ще кажете ? :)

п.п. - ако някой иска да види блога - bghardware.blogspot.com.
1. Статиите са сравнително добри, превеждай още. Колкото повече, толкова по-добре.
2. Черен background не е добра идея. Използвай някакви светли гами, иначе се чете трудно.
3. Хедър и заглавие трябва да се оправят. Хедърът е за смяна, а от заглавието махни адреса на блога.
4. Картинките, че ги крадеш едно на ръка. Но поне не ги линквай от източника. Качи ги при теб, хем от Google Images може да хванеш трафик след време.

Като понатрупаш 20-30 статии, можеш да започнеш да събмитваш за backlinks тук там.

Ако ще се занимаваш сериозно, купи си собствен домейн + хостинг. Не е скъпо, особено с този нисък долар.
 
От: Какво ще кажете ? :)

delta_force,според мен може лесно да се монетизира сайт с такова съдържание. Стига да ти се пише редовно. Важно е на теб самия информацията да ти е интересна. Аз имах един блог за такива неща и хем има трафик в тази ниша хем и цената на клик не е лоша. Успех. Малко tips: ако си фен на преносими компютри пиши и за тях - примерно review-ta на модели. По нататък като имам отново мой сайт може да разменим линкове.
 
Re: От: Какво ще кажете ? :)

:) всъщност батето те питаше за Адсенса а не дали му харесваш дизайна...

.. но..
Какво да коментирам един AdSense банер в blogspot блог с два поста :mrgreen:
Предполагам, че написаното ще му бъде полезно.
 
От: Какво ще кажете ? :)

Благодаря на всички.:)
SSH_ON мерси за съветите, но това за 2-та поста - просто в момента нямам време (в даскалото ни мъчат яко) да превеждам и затова са малко статиите.:( entwickler мерси за съвета. Ще се старая да правя каквото мога. Мерси момчета, златни сте!:D
 

Горе