Какво ще каже Гугльо?

mvmrik

Well-Known Member
Как ще реагира google на 10 сайта с абсолютно еднакво съдържание? Значи нямам предвид това, да има 1 сайт и другите 9 да копират от него, а всичките 10 сайта да са с напълно идентично и еднакво съдържание, което ще се взима от 1 база данни. Просто дизайна им ще е различен. Т.е. когато бъде добавено нещо, то автоматично ще излиза навсякъде по едно и също време. Та ми е чудно как ще го оцени това google?
 
От: Какво ще каже Гугльо?

В момента индексирането на добре оптимизиран сайт става за секунди от Г. така, че си мисля, че много бързо ще се засече дублираното съдържание. Кой знае какво няма да стане освен, че сайтовете (поне 9 от тях ще са в трета глуха, колкото и съдържание да имат няма да правят повече от 200-300 уникални на ден). Въпреки многото си индексирани страници не се класират добре. Правил съм си няколко ескперимента преди година може би. Не знам ако се поднесе по-различен начин информацията в сайтовете дали няма да има успех схемата (примерно в единия сайт една статия ако излиза в една категория в другия същата статия да се публикува в друга категория - или нещо от сорта) , като едновременно може да се пуснат ботове за всеки различен сайт да събира инфо и от трети сайтове
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Ако става дума за електронен магазин, според Г те се разпознават и описанията на продуктите не са дублирано съдържание (уж). Според мен обаче това е много съмнително, заби ми един домейн в 8-ма глуха, защото дефакто продава същото, което продава и друг и текстовете са идентични (другия е малко по-стар, пак е мой).
Личното ми мнение е, че ще забие 9 в 8-ма глуха, а единия ще върви.
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Не се знае дали и единия ще върви ако ползва инфото пък от друг сайт :) , който не е от останалите 9
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Според мен ще стане още по зле от това да прати девет в девета глуха, защото от сто статии ще индексира по около десетина на всеки от домейните и така вместо един да се изстреля а другите да са в девета глуха всичките ще са в шеста глуха
 
От: Какво ще каже Гугльо?

При добра оптимизация ще индексира всичко в сайтовете, но няма да имат тежест и ще се класират много назад. Друг начин е допълнително парсване на страници от различни сайтове които да се извеждат по различен начин в различни списъци и привидно статични .html страници , като за да не се дублира на 100 % съдържанието примерно може да се листват списъци от <h1> тага на страниците да кажем
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Оптимизирам една мрежа от сайтове за имоти, собственикът на която е измъдрил следната свежа схема:

1. 8 сайта ползват една база и всичко е дублирано;
2. На началните страници се взимат случайни обяви от базата и затова началните страници на сайтовете са уникални смесици и се класират добре по 8 различни фрази за имоти;
3. Всички заглавия и алтове на снимки по сайтовете се генерират по различен начин във всеки сайт в опит да се заблуди Google и да се извлече и някакъв лонг тейл трафик;

Могат да се ползват и други трикове тотално да се заблуди Google. Най-важното е, че според моя опит Google никога не наказва началната страница на сайт, на който вътрешното съдържание е дублирано, затова няма да рискуваш много с клонингите.
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Аз си мислех за това http://smsobiavi.com - да направя още няколко с друг дизайни, но да се ползват същите обяви - същата база данни.
 
От: Какво ще каже Гугльо?

На скоро имах един случай - статия в сайта ми, след 20ина часа, един форум я копва цялата, посочва източник с линк, обаче понеже форума е с много по-тежък ранг ми изтрелва статията в суплементала като дублирана.

То и със социалните мрежи е същата работа като събмитваш.

Няма ли някакви синонимни речници на български нещо?
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Е то това са обяви публикувани от потребителите, не може да им се променя текста.
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Е то това са обяви публикувани от потребителите, не може да им се променя текста.

А неможе, аз в мойта секциика им редактирам и правописните грешки, че ме дразнят :D Малко е грубо ако го видят, ама да се оправят :)
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Като цяло не е добре, част (да не каза 90%) от сайтовете няма да имат реалния щасн да се доберат на топ позиции заради дублираното съдържания, но определено ще носят, все пак имат нещо на тях. Виждал съм какво ли не, мрежа от еди колко си еднакви сайтове и всеки ловеше я с различен title, я с SEO Friendly домейн, я а някакво по-различно изречение. А за обяви мисля, че е повече от ОК, но само амо по някакъв начин се разместят обявите. Така пак ще има някаква уникалност. :)
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Може, ако се променят начинът им на показване. Ако се разместят "Добавил:, Телефон:, Е-mail:". Може да се направи досегашните обяви да са еднакви, а от пускането на сайта да се добавят различни обяви в различните сайтове.
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Относно промяната на текста.
Добавяте в обявата накрая едно изречение,че е станала любима(избор на редактора),вип или някаква подобна боза,която дефакто непроменя статуса на на обявата и готово-имате уникален текст:)
А неможе, аз в мойта секциика им редактирам и правописните грешки, че ме дразнят :D Малко е грубо ако го видят, ама да се оправят :)
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Не съм чел останалите отговори, но ще ти кажа как Гугльо гледа на дублираното съдържание. Взема всички копия, сравнява ги и ги изследва по няколко признака (кое е индексирано първо, кое има повече и по-добри беклинкове, кое е от домейн с по-голям авторитет, има ли някое линкващо към друго копие и може би други признаци), след това си избира едно което да показва пред другите. Останалите или ще се показват след него или изобщо няма да се показват.
Това е цялата далавера. Всичко друго е измислици и легенди.
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Най-логичния пост в темата.


Офтопик:Blinky коментираше в по-стари постове,че е получавал запитвания по скайп от типа''къде е далаверата брато''.Е...вече знаеме къде е далверата:).
Не съм чел останалите отговори, но ще ти кажа как Гугльо гледа на дублираното съдържание. Взема всички копия, сравнява ги и ги изследва по няколко признака (кое е индексирано първо, кое има повече и по-добри беклинкове, кое е от домейн с по-голям авторитет, има ли някое линкващо към друго копие и може би други признаци), след това си избира едно което да показва пред другите. Останалите или ще се показват след него или изобщо няма да се показват.
Това е цялата далавера. Всичко друго е измислици и легенди.
 
От: Какво ще каже Гугльо?

Не съм чел останалите отговори, но ще ти кажа как Гугльо гледа на дублираното съдържание. Взема всички копия, сравнява ги и ги изследва по няколко признака (кое е индексирано първо, кое има повече и по-добри беклинкове, кое е от домейн с по-голям авторитет, има ли някое линкващо към друго копие и може би други признаци), след това си избира едно което да показва пред другите. Останалите или ще се показват след него или изобщо няма да се показват.
Това е цялата далавера. Всичко друго е измислици и легенди.


Легенди са твоите приказки, поне 3 от нещата, които каза, нямат нищо общо - домейна, линковете!? , пр? Ако беше така, социалните мрежи щяха винаги да са пред сайтовете ни за новини.
 

Горе