Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Статус
Not open for further replies.
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Ти показа ли му темата тук, и на база темата ли цената продължава да се завишава :)
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Има си стандартна практика за тези неща, и "програмистът" трябва да я знае. Прави се графичен дизайн за целия сайт, страница по страница (каталог, продукт, поръчка, плащане, за контакт, всичко) или се закупува готов такъв. Дава се на програмиста, и той прави сайта 1 към 1 според дизайна.

Жената му е казала какво иска долу-горе, той е длъжен, ако е "професионалист", да и ги обясни тези неща. Рамките на текста, шрифта и т.н. не са стандарти при програмирането, а са стандарти при графичния дизайн. Ако програмистът е прост програмист, който гледа да вземе парите и да се отърве, нормално е да ги няма.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Каква е тая драма и що не го показахте програмиста, всичко си остава само едно голямо зелено нещо и нищо повече
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Къде си сбъркала? Личното ми мнение
1. Не си се запознала в основни линии какво е това сайт и как се прави.
Има хора които правят дизайни, те са дизайнери и работят с Photoshop. Има хора които правят този дизайн до код, който стои добре във браузъра. Тези хора се наричат фронтендъри. Има и програмисти които пишат функционалността в сайта, да се приемат поръчки от клиенти, да се сменят статуси и т.н.

2. Мислила си си, че програмиста трябва да направи нещо си. Не си му казала, че трябва да направи нещото си.
Щом работите със задание, то той ще направи това което пише в заданието и нито точка повече.

3. Избрала си (тук само предполагам) най-ниската цена.
Как очакваш нещо по което работят 3-ма човека, да бъде свършено качествено от един. Може да стане, ако темата беше купена готова и програмиста само напише системата за нея.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Понеже има една тема защо не били харесвани късътм системи... Е айде онзи дето я беше пуснал да доиде да види тази тема. С бюджет от 480 лв с всяка готова система за магазин вече трябваше да има първите си продажби 3дес
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

имах 2 оферти и избрах двойно по-скъпата. Не съм се пазарила.

айде прасни го тука спеца и да се приключва драмата
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Все пак трябва да се види и втората страна, но след като си посочила сайта, посочи и изпълнителя, той ще се включи по някое време предполагам.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Червеното е от мен. Хем се оплаква ем не каза от кой.
Лапешка работа.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

айде прасни го тука спеца и да се приключва драмата

И аз това се чудя , какво чака .
Може после да се включи и самия майстор на тоя шедьовър ;)
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

И между другото гледа се високия iТrader, а не репутацията, защото репутация може да имаш и за това, че си много готин и забавен, ама като си готин и забавен това не значи, че си кадърен.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

И между другото гледа се високия iТrader, а не репутацията, защото репутация може да имаш и за това, че си много готин и забавен, ама като си готин и забавен това не значи, че си кадърен.

Много вярно. Даже не знам за какво е тая глупава репутация , да светиш в зелено , като много по важно е iTrader и той трябва да е под всеки ник нейм
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Досега бях през телефона и се извинявам за кратките отговори. Да, не знам всичко, не мога да знам всичко, искам да платя на някой и той да ми свърши работата. не съм се пазарила нито стотинка. Темата я пуснах, за да ми се отговори на въпросите, не за да очерням човека. Благодаря, че ми казахте какво е задание, защото моето явно не е било такова. Моля, нали не очаквате, че е работа на клиента, да знае какво е задание и как трябва да е направено?
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Ако не кажеш кой е човека, ще ти прасна и аз червена репутация. Иначе, много ясно, че е работа на клиента да знае какво му трябва. Особено, когато търси евтини решения.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

И преди съм си мислел, че има бизнес ниша за длъжност "посредник" между клиент и девелопер, който да движи нещата. Нормално е клиента да няма познания и да не може да обясни какво иска, както и да знае кое е нормално и кое не.
В случая да използвам темата, да питам авторката на темата. Би ли ползвала услугите на посредник и колко би платила, за да придвижи проекта? :)

И по темата - сайта не е гот.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Пичове, ако кажа кой е човека, нали всеки един от Вас ще застане ли зад мнението си, че сайта е дърво? Дори и ако въпросния член му е приятел?
Не, всички ще си редактираме мненията :lol:
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Ако не кажеш кой е човека, ще ти прасна и аз червена репутация. Иначе, много ясно, че е работа на клиента да знае какво му трябва. Особено, когато търси евтини решения.
Кажи ми сериозно какво още мога да сложа на този сайт, колко струва, как ще ми помогне това за бизнеса и е много вероятно да си го поръчам от теб.
Искам дискусия, а не обиди.
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Ако не кажеш кой е човека, ще ти прасна и аз червена репутация. Иначе, много ясно, че е работа на клиента да знае какво му трябва. Особено, когато търси евтини решения.

Реално е така, донякъде. Разликата между добро и лошо обслужване е това, дали ще опътиш клиента и да му обясниш каква информация ти е нужна, или ще пляснеш нещо, което очевидно не е на необходимото ниво и ще искаш пари за всяка поправка.

Има разлика между добър бизнесмен и задник, макар и не толкова голяма :D

Така или иначе, всички тези неща са така, при положение, че не липсва някой детайл от цялата драма (като въпросния програмист например) :D
 
От: Какво ще получа за 480 лева и къде бъркам

Досега бях през телефона и се извинявам за кратките отговори. Да, не знам всичко, не мога да знам всичко, искам да платя на някой и той да ми свърши работата. не съм се пазарила нито стотинка. Темата я пуснах, за да ми се отговори на въпросите, не за да очерням човека. Благодаря, че ми казахте какво е задание, защото моето явно не е било такова. Моля, нали не очаквате, че е работа на клиента, да знае какво е задание и как трябва да е направено?

От написаното от Вас в темата разбирам, че си нямате абсолютно никаква представа как протича един софтуерен проект и какво точно да изисквате от изпълнителя на проекта. В този случай сама сте си виновна, че сте се оставили да бъдете подведена от човек, който не си разбира от работата. Няма как правилно да оцените професионалните възможности на изпълнятеля, ако не сте запозната поне малко с процеса на работа. В случая щяхте да си спестите много главоболия, ако просто бяхте се запознали с процеса или още по-лесно - ако си бяхте намерили човек, който е запознат, за да ви помогне.

Иначе сте права, че техническите спецификации не са работа на клиента. Вие, като клиент, обаче също участвате в процеса на изпълнение. Вашите изисквания са важни, понеже софтуера цели да реши вашите проблеми, а не тези на програмиста.

Ще се опитам да обобщя основните грешки, които сте допуснали:
- Неразбиране на процеса на изпълнение
- Неясни спецификации
- Лоша комуникация
- Лош подбор на изпълнител
 
Статус
Not open for further replies.

Горе