Какво ще правим с доларите?

nagradi.is

New Member
Здравейте,
Такава тема сигурно има, но понеже и по телевизията взеха да го коментират, реших да ви запитам..
Според много анализатори долара ще се покачи в следващите месеци, което означава, че ако купим долари може да близнем медеца. Има ли някой, който е направил вече тази стъпка? Според вас на къде ще отидат нещата? Не може да пада вечно..
Какво мислите по въпроса? До сега правили ли сте такива врътки и какви са били ефектите?
Дайте да дискутираме нещата, че може да излезе блажно :)
 
От: Какво ще правим с доларите?

абсолютно ще се качи!
сега имам долари и даже мисля да си купя още, но чакам да падне под 1.3

това е някаква голяма спекулация и сега бас държа че някой купува милиони или милиарди долари евтино, за да ги продаде след това скъпо

докато им се оправи икономиката на хамериканците ще го държат нисък заради износа и после ще се качи. освен това има мнения, че еврото ще падне, надявам се да фалират португалия и още някой и после кеф
 
От: Какво ще правим с доларите?

Ако си решил да печелиш от покупко-продажба на валути, инвестирането само в една не е добро решение. Прекалено много фактори има, на които не можеш да повлияеш и трябва да следиш много отблизо. За малки суми не си заслужава галимацията.

Имаш три възможности:
1) Диверсификация и съответно вложение в различни валути, акции, облигации, взаимни фондове етц. за минимизиране на риска, за което ти трябва крупна инвестиционна сума /с която предполагам, че не разполагаш/
2) Купуваш си доларите, които си си наумил исе надяваш на късмета си
3) Не се занимаваш с глупости

П.С. Досещам се за точно един сигурен признак за покачване на долара. Притрябва ли ми сума над 2-3000$ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО преди това се вдига гадината ;)
 
От: Какво ще правим с доларите?

^^ Аха и не само по ТВ. Понякога дори се пускат и слухове само и само да ни дезориентират :)
Те понеже имат някакъв износ...опоскаха света - консуматори, че не си и плащат. Според мен още нищо не са видяли. Тепърва ще трябва да оправят китайски дългове дет реално с пари не се връщат (щото нема такава цифра, ако имаше по-голяма, гугал щеше да ги е яд хаха), май че нарамват па пушките :D
 
От: Какво ще правим с доларите?

интересна асоциация "ще близнеш медеца" :D А направи ли си сметка колко ще спечелиш от тая работа? Ако нямаш да инвестираш 5 цифрена сума има ли въобще смисъл да се занимаваш?
 
От: Какво ще правим с доларите?

Колкото и да му мислим, основният метод за качването на долара в подобни ситуации винаги е бил един и същ. Обявяване на война. Няма и как да е другояче за най-големия световен длъжник. Този път в ролята на спаринг вероятно ще е Либия.
 
От: От: Какво ще правим с доларите?

Да, доларът ще се качи, когато свърши войната в Либия. При нисък долар се стимулира износът - на оръжия, като говорим за война, но не само. Впрочем доларът е силен и по новогодишните празници.
 
От: Какво ще правим с доларите?

Аз за мойте долари имам много ясен и лесен за изпълнение план - ще си ги харча!
 
От: Какво ще правим с доларите?

@spy има най-добрия план.

Относно тези двамата дето намекват за цифрата..не знам защо единия си мисли, че нямам достатъчно, а другия си мисли, че нямам пет цифрена сума :D

Чудех се само дали нещата опират до късмет, или след като пада ще се качва? Или просто сега заради нещо си ще се качва..пусти му и долар..

@Maverick, на 20к долара 10 пункта ти носят 2 хиляди лева..нали искаше сметки ;)
 
От: Какво ще правим с доларите?

Плана ми е да изчакам до 1.25 и да ги обръщам..като стане 1.40+ ще ги бера по дърветата ^^
 
От: Какво ще правим с доларите?

Эа едни брадва' за други сватба--- :) :) :) :)
 
От: Какво ще правим с доларите?

Ще се вдигне, но определено това няма да се задържи така. Изключително слаб е в момента. :)
Е да, но по тази логика всички щяха да са милионери..
ако ще се вдигне всеки щеше да купува долари..
има нещо, което не е наред..
 
От: Какво ще правим с доларите?

Еее, идеята е кога и колко. За това няма милионери - няма чак толкова много хора, оцелващи точните моменти. Иначе е лесно, след спад ще има и възход. Въпросът е кога.
Не вярвам, че $ ше си седи нисък и то ката нисък. Ще пада още и още, може би (в най-лошия случай) и после ще започне да връща. Но определено има нещо гнило да пада така без кой знае какви индикации, освен че може би петрола.
 
От: Какво ще правим с доларите?

Обикновено са в обратна пропорционалност петрола и долара ( има изключения ). Като започне да пада петрола това е една от индикациите, че долара ще започне да се качва.
Харчете доларите за услуги в долари - в момента това е най-изгодно за суми до 2-3к.
 
От: Какво ще правим с доларите?

стига с това харчене..българите сме единствения народ, който харчи повече, отколкото печели..
няма таква държава..

@Blinky, има логика..дано да е така :)
 
От: Какво ще правим с доларите?

Плана ми е да изчакам до 1.25 и да ги обръщам..като стане 1.40+ ще ги бера по дърветата ^^

НАЙС ПЛАН... АЗ ОТ ДВЕ ГОДИНИ ЧАКАМ ДА СТАНАТ 1.25... АМА...
 
От: Какво ще правим с доларите?

Айде сега на доларите. КАто утрепаха ЛАден и се очаква сега долара да скочи. Който купил - купил, сега да продава на далавера. Аз пък изчаквам да си викна трансферите от Пейпал за като скочи, че на 1,31 съм на ужасни загуби (е не че не дигнах цените с 15% заради ниския долар де хихих).
 
От: Какво ще правим с доларите?

ПРОСТОТИИ
ЦЯЛ ДЕН ПО БИТИВИТУ ГОВОРЯТ КАКА ДОЛАРА СЕ ДИГАЛ... А ТОЙ СЕ УБИ ДА ПАДА ЦЕЛИЯ ДЕН...

като ти викат по тиливизора да купуваш - ПРОДАВАЙ!
 

Горе