Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

идея

Active Member
Имам сайт на 14 години, който излиза добре в гугъл.
Ако го редиректна (пренасоча) изцяло към нов сайт (възраст - една година) и който е със съшата тематика като стария как ще се отрази това в гугъл и дали изобщо ще има някакъв ефект.
В смисъл дали новия сайт ще получи някакви позитиви от тази операция и доколко ?

Благодаря
 
От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

Според мен е по-добре да си запазиш старият сайт с цялото му съдържание и в същото време да сложиш линк към този по-новия на 1 година с основната ключова дума. Но нека колегите да кажат за пренасочването.
 
От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

трябва да кажа, че стрария сайт е стар изцяло - като дизайн, функционалности и не става да се поправя. Трябва си цялостно обновление.
И домейна му беше дълъг и неподходящ.
Затова направих новия и с нов домейн.
Та затова ми е въпроса какви SEO ползи могат да се измъкнат от стария в полза на новия.
 
Последно редактирано:
От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

Всички линкове, които имаш към стария, ще водят към новия. Съответно печелиш и от линк пауъра, който ти дават. Редиректваш с 301 естествено. Тва е.

Пример: Линк от сайт към стария --> стария 301 към новия --> новия
 
От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

Въпроса ми не е как технически да стане пренасочването.

Въпроса ми е какво ще се случи след редиректването.
Ако някой има представа как (и дали ) гугъл ще реагира положително на това. Няма да се учудя и да е отрицателно - незнам.
 
Последно редактирано:
От: От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

Всички линкове, които имаш към стария, ще водят към новия. Съответно печелиш и от линк пауъра, който ти дават. Тва е.

И кое по точно от горното не ти е ясно. Тва е отговора на въпроса ти. Пиша го пак - с редиректа печелиш само линк пауъра на линковете, които са линквали към стария домейн.
 
От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

Да, това е така печеля линковете и ми носи трафик.
За посетителите това ще е така, но какво ще реши гугъл?

Г. ще реши ли че трите хиляди линка на стария сайт са вече линкове към новия сайт?

Преди обединяваше сайтовете и щеше да даде на новия сайт позицията и ранкинга, която е имал стария.
Но сега едва ли ще е така. Да не взвеме и някое наказание да ми тресне?


Или ако пък се окаже че пренасочването не е за препоръчване може ли да направя нещо междинно.
Да оставя една начална страница на стария сайт и всичките й линкове и менюто да водят към директориите на новия сайт?
Това не е ли по-приемливо решение ?
 
От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

Добре, задаваш въпрос, отговарям ти. Ако стария няма пералти и новия няма да има. Получаваш линковете от стария, те вече водят към новия. Ранкиг никой не може да ти обещае, тва заниси от други неща, не само от линкове. Както и да е, още пет пъти да питаш, отговора ще е същия.
 
От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

Благодаря за помоща ти и времето.

Ти казваш : "Получаваш линковете от стария, те вече водят към новия"
Да, това е ясно и едва ли ннякой който знае какво е редиректване няма да му е ясно че след редиректване ще получи съответните линковете.

НО това какво фактически е за мен, за теб и за посетителите може да се окаже съвсем различно от това какво е за гугъл.
Да, получавам линкове , Но какво си мисли Г. за тези линкове това е въпроса ?

Съжалявам ако все още не ме разбираш. Може би аз немога да формулирам въпроса си правилно.

Благодаря за времето.
 
Последно редактирано:
От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

Какво мисли Google за редиректнатите линкове - нищо лошо не мисли.
Каква е разликата от това да пренасочиш сайта и да пуснеш линкове към новия

- с пренасочването взимаш всички линкове към стария сайт, но ще са леко отслабени. Директния линк има по-голяма сила от пренасочения
- ако тези линкове са тематични и качествени, това разбира се ще се отрази положително на новия сайт. Обърни внимание обаче с какъв анкор са те, подходящи ли са за новия
- ако стария сайт няма наказания, няма какво да се притесняваш, 301 смело
- това, което казваш да пуснеш линкове от менюто на стария към категории на новия не е добра идея, дълга и широка е да обяснявам защо

Така че наказание няма да получиш, ако стария домейн не е наказван, и линковете към него са подходящи за новия сайт.
 
От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

Като ще правиш така, прехвърли информацията от стария новия, всички урл адреси да са преасочени: old.com/page1 –> new.com/page1
 
От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

Какво мисли Google за редиректнатите линкове - нищо лошо не мисли.
Каква е разликата от това да пренасочиш сайта и да пуснеш линкове към новия

- с пренасочването взимаш всички линкове към стария сайт, но ще са леко отслабени. Директния линк има по-голяма сила от пренасочения
- ако тези линкове са тематични и качествени, това разбира се ще се отрази положително на новия сайт. Обърни внимание обаче с какъв анкор са те, подходящи ли са за новия
- ако стария сайт няма наказания, няма какво да се притесняваш, 301 смело
- това, което казваш да пуснеш линкове от менюто на стария към категории на новия не е добра идея, дълга и широка е да обяснявам защо

Така че наказание няма да получиш, ако стария домейн не е наказван, и линковете към него са подходящи за новия сайт.


Благодаря за подробната информация.
Имаш реп.

А мога ли да се надявам на поне леко подобрение позициите на новия ?

Стария сайт е наказван преди около 10-12 години. Предполагам, че този период е достатъчен да се пренебрегне отрицателения ефект?



Благодаря и на hatre
 
От: Какво ще стане ако редиректна стар сайт към нов?

Можеш да се надяваш на подобрение в позициите, стига наказанието да е паднало и като цяло линк профила на стария домейн е добър и подходящ за новия. Колкото до наказанието, то няма давност, няма значение колко години са минали.
 

Горе