Какъв едитор използвате?

Днес започнах да разглеждам какви едитори има , че моят Notepad++ започна да ми омръзна - не че не върши работа... :D
По едно време използвах и Dreamweaver ... но то един старт, едно зареждане на файловете... отидоха 5 мин. докато ми зареди всички файлове с който ще работя ... :D
Та от днес реших да пробвам и Zend Studio... да го видим толкова ли е "добро" колкото го хвалят.
Като цяло не намирам разлика във всичките измислени едитори - но пак си е бонус ако ти затваря таговете автоматично или до попълва кода, или просто ти показва грешките ... - нещо което Notepad++ го няма.
А вие какви едитори използвате?
ПП: знам че сега хейтърите ще скочат "ама то на един програмист само текстов редактор да му дадеш пак ще се оправи" , така че не е това въпроса , всички ще се оправим и само с обикновен текстов редактор.. :)

Поздрави :p
 
От: Какъв едитор използвате?

vi / vim / mcedit
 
От: Какъв едитор използвате?

kate, pico/nano или в краен случай vi/vim
 
От: Какъв едитор използвате?

Има голяма разлика м/у текстов редактор и ИДЕ.
За единични файлове текстовият редактор може да върши работа, но ИДЕ-то е незаменимо при големи проекти. Най малкото нотпад-а не може да аутокъмплийтва.
Ако не намираш разлика м/у Zend Studio и Notepad++ - най-вероятно не ти трябва изобщо да го ползваш.
Поздрави.
 
От: Какъв едитор използвате?

на jetbrains имат за всичко php, ruby , js , python
Atom, sublime text и Brackets също стават но трябва да си слагаш плъгини
 
От: Re: Какъв едитор използвате?

Аз ползвам Sublime Text или Atom, а за нещо бързо, най-вече преглед - Notepad++
 
От: Какъв едитор използвате?

Моя фаворит е Netbeans, но когато ми трябва само да прегледам файла ползван Notepad++ и Sublime :)
 
От: Какъв едитор използвате?

Зависи за какъв език става въпрос и за каква операционна система. Notapac++ не става за линукс, доколкото знам. По принцип най-често ползвам netbeans за PHP, но нещо не ми харесва - работи тежко и много често ми дава някакви грешки и забива.
 

Горе