Какъв климатик за 30 кв.м да си избера

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Значи искам да си купя климатик днес..

ходих на 2-3 места да погледна, значи става дума за 30 кв.м помещение.. 3 етаж на къщата 2 външнни стени, виждат слънцето когато има.. има си външна изолация. ПВЦ дограма..


като ходих в технополис и техномаркет ми казаха че за такова помещение ще трябва 18ка... и ми показаха някви китайки климатици..
но после проверих в Зора и оттам ми казаха че 12 е напълно достатъчно за 30.кв. то даже не е 30 а 27..
ще се ползва за отопление. прочетох в интернет и майче 12 ще е достатъчна..

харесах си един климатик на Фужицу (японска версия) на цена около 1300 лв. от Зора.. 12ка..
иначе ми показаха още един климатик 12ка. хипер инверторен бил.. А+++ някъв нов на Финлукс.

вие какво ще ми препоръчате, главно ме интересува, дали да е 12-ка или 18ка.
 
От: Какъв климатик за 30 кв.м да си избера

Задължително инверторен, мицубиши, дайкин и панасоник са най икономични, цените са от 1500 нагоре за дванайска, за осемнайска над 2 бона, гледй хубаво за да не излезе както винаги евтиното два пъти по скъпо, за финлукс забрави
 
От: Какъв климатик за 30 кв.м да си избера

В къщата съм на парно но в апартамента съм с MITSUBISHI и много съм доволен от тая марка имаме и Panasonic от първите инверторни климатици и той е супер но е малко шумен, определено бих ти препоръчал MITSUBISHI
 
От: Какъв климатик за 30 кв.м да си избера

Зарежи технотата и си намери специализирана фирма. Това не е област, в която да се оставиш в ръцете на аматьори, които са еднакво количество в тоя форум и сред консултантите в техно магазините. Метни едно око на форума на сетком, там има много професионалисти и макар и форума да е доста хаотичен, поне може да се ориентираш с кой специалист да се свържеш. Ще дойде на оглед, ще даде професионален съвет, ти ще си прецениш след това.
 
От: Какъв климатик за 30 кв.м да си избера

Климатик и компютър не се купуват по тоя начин.
 
От: Какъв климатик за 30 кв.м да си избера

Климатик и компютър не се купуват по тоя начин.

Лаптопта си го купих по този начин преди 5 години..

беше 1200 лв.. ДЕЛЛ 8ГБ рам, кор и3 интел.. за 5 години никакъв проблем не съм имал и за следващите 5 няма да имам.. единствено ми се развали батерията на лаптопа и е за смяна..
 
От: Какъв климатик за 30 кв.м да си избера

Значи за климатик се смята помещението в куб метра, а не квадратни метра... техномаркети финлукси ... ако искаш китайче без пари става :)
 
От: Какъв климатик за 30 кв.м да си избера

В крайна сметка аз вече си платих. Купих 12ка.. Fujitsu за 1250 лв.. с монтажа.. имаше за 1230лв. един Панасоник, но фужитсуто беше с А++/А+..
 
Би ли споделил дали си доволен от този Fujitsu. В момента го гледам в Plovdivclima, имат промоция и този ми хареса и е на супер цена. Помещението ми е 40 квадрата, мисля, че този е достатъчен, ще го ползвам предимно лятото. Доволен ли си досега, някакви проблеми?

Втора година ползвам Fujitsu 12 LMCA, никакви забележки от към шум и работа. Миналата зима когато беше - 20 градуса никакъв проблем не съм имал с климатика от към замръзване. Но съвет от мен, за 30 м2, тази 12 няма да ти върши работа ако има студ под -15 градуса, трябва ти 14. Помещението което отоплявам е 32 м2 и когато беше много студено не смогваше да стопля, но тази година зимата беше по мека и беше топло в къщи.
За мен Fujitsu е много добра марка. Бих ги подредил така: мицубиши, фуджицу, дайкинг..............
 
За тази марка не знам.

Аз преди няколко години се интересувах, тъй като ми трябваха два климатика за вкъщи. След множество съвети се спрях на марката Gree, които явно са производители и на много по-добре познати марки климатици, които просто си слагат логото на тях след това и чарджват премиум цена, но Gree са достъпни в България от почти всяко място за климатици, така че получаваш същото качество на малко по-изгодна цена.

Аз тогава взех два климатика GREE Viola, не им знам точно характеристиките/моделите, но са подходящи за стаи до 20-25кв. м. и досега си работят супер, даже не съм се занимавал да викам някой да ги поддържа за тези 3 години. Единствено чистим филтрите на чешмата през 2-3 месеца, което е хубаво да го правиш и по-често, ако се пушат активно цигари в стаята, тъй като това замърсява филтрите 2-3 пъти по-бързо.

Не се изискват нови филтри, просто да измиеш тези от климатика на чешмата.

И те така.

Цената която платих за двата климатика мисля, че беше 1 900лв. общо заедно с инсталацията. Така че сигурно са стрували някаъде около 800-850лв. всеки без инсталацията.
 
Значи искам да си купя климатик днес..

ходих на 2-3 места да погледна, значи става дума за 30 кв.м помещение.. 3 етаж на къщата 2 външнни стени, виждат слънцето когато има.. има си външна изолация. ПВЦ дограма..


като ходих в технополис и техномаркет ми казаха че за такова помещение ще трябва 18ка... и ми показаха някви китайки климатици..
но после проверих в Зора и оттам ми казаха че 12 е напълно достатъчно за 30.кв. то даже не е 30 а 27..
ще се ползва за отопление. прочетох в интернет и майче 12 ще е достатъчна..

харесах си един климатик на Фужицу (японска версия) на цена около 1300 лв. от Зора.. 12ка..
иначе ми показаха още един климатик 12ка. хипер инверторен бил.. А+++ някъв нов на Финлукс.

вие какво ще ми препоръчате, главно ме интересува, дали да е 12-ка или 18ка.

Зависи до голяма степен от формата на стаята и височината.
12-ка може и да те оправи ако стаята е паралелепипед и е до 2.60-2.80 височина.
Ако има чупки, скосения, арки(каквото и да е което да пречи на въздуха да се движи) или е над 2.80 висока, няма да стане със 12-ка.
Вземи си Daikin или Mitsubishi 18-ка и не го мисли.
 
Трябва да си идиот, за да си купиш климатик от Техно магазините, климатик само от специализирана фирма за монтаж и поддръжка на климатици.

Климатика се подбира, като дойде специалист на място и си каже думата. Много зависи от това, дали ще се ползва при отрицателни температури и като основно средство за отопление или само преходния пролетни есенен сезон. Аз бих ти препоръчал Дайкин втора употреба от фирма вносител.
 
Няма проблеми. :) Може отново да е станало време за смяна на климатика 5 години по-късно.
 

Горе