Какъв лаптоп да си взема за работа? /сайтове/

webstil

Well-Known Member
Здравейте, колеги, пускам тук една тема, че съм леко объркан и босичък в тая материя. От години не съм в час с хардуера и характеристиките на различните машинки, а едно време като ученик доста ги чатках. Та на въпроса, трябва ми лаптоп за около 1000 до 1500 лв. макс, с който да си върша работата по сайтовете. Това означава, да мисли бързо и да може бързо да си цъкам с мишката хаха. Стандартни неща за ползване - интернет браузъри, отваряне на повече прозорци със сайтове, фтп и най-тежкото, което ще се ползва е фотошоп. Сега ще кажете, за тези работи всичко ще ти върши работа, да ама не!

Преди 2 години си взех нещо такова, което уж щеше да ми върши работа, ей го на ТУК. Acer Aspire ES1-520-57VA за около 500 лв., имах лаптоп за около 1200 лева преди това на същата марка, най-здравата машина, която съм ползвал, вече 10 години работи и е в пъти по-бърза от този уж нов, уж с по-добри показатели лаптоп на Асер за 500 кинта. Та този новият, не знам дали защото му се сложи уиндоус 10, много ли го товари или друго е..., но забива и мисли супер много за всичко, буквално работата с него е дразнеща и изнервяща. Примерно чакаш дори да изтрие някакъв файл от 5 мб..., много бавно, много зле. Имам подозрения, че просто унидоус 10 много му тежи, но техниците казаха, че тва трябвало да се инсталира...Бавен е за всичко, всяка операция се бави, прехвърляне на файлове, отваряне на програми, всичко се бави твърде много според мен.

Та очевидно търсим нещо по-добро и бързо работещо от това, ако ползвате нещо подобно и може да препоръчате, ще се радвам или поне да ме насочите как да го избера. Предполагам трябва да търся нещо с повечко РАМ или?
П.П. Ще се радвам да има подсветка на клавиатурата :)
 
за 500 лева се радвай, че светва.
А сумата която си отделил е абсолютно недостатъчна. След малко ще се появят и клошарите да ти предлагат 10 годишен лаптоп за тия пари. Изобщо не им се връзвай а извади още 500 лева и си изясни как точно ще го ползваш - дали мобилно или най-вече стационарно и тогава търси.
 
За тия дейности всичко от 2011 г. насам ще ти върши работа с поне:

Процесор с 2 ядра и 2-4 нишки (i3 или i5)
8 GB RAM
SSD
Дисплей с поне фул ХД резолюция.

Втора употреба е повече от ОК. Леново Тинкпад (без L-серията) или Дел Латитюд/Пресижън.
М/у 600 и 1000 лв бюджет.
 
За тия дейности всичко от 2011 г. насам ще ти върши работа с поне:

Процесор с 2 ядра и 2-4 нишки (i3 или i5)
8 GB RAM
SSD
Дисплей с поне фул ХД резолюция.

Втора употреба е повече от ОК. Леново Тинкпад (без L-серията) или Дел Латитюд/Пресижън.
М/у 600 и 1000 лв бюджет.

Благодаря много за указанията с характеристиките, така ми е много по-лесно да ги филтрирам и да избера подходящ.
Предпочитам да е нов,а не втора ръка, разгледах сега един в горната част на бюджета - Acer Nitro 5 (AN515-52), изглежда агресивно и има червена подсветка на клавиатурата, отговаря на всички зададени от теб критерии, при 250 GB SSD е 1549 лв., а при 500 GB е 1600 лв. има и 1TB HDD, водят го в категорията на бюджетните геймърски ноутбуци, тоест би трябвало да ми върши работа? Щом даже и за игри става, не трябва да има проблем с бързо зареждане на сайтове и стандартна работа с ненатоварващи програми.
 
Благодаря много за указанията с характеристиките, така ми е много по-лесно да ги филтрирам и да избера подходящ.
Предпочитам да е нов,а не втора ръка, разгледах сега един в горната част на бюджета - Acer Nitro 5 (AN515-52), изглежда агресивно и има червена подсветка на клавиатурата, отговаря на всички зададени от теб критерии, при 250 GB SSD е 1549 лв., а при 500 GB е 1600 лв. има и 1TB HDD, водят го в категорията на бюджетните геймърски ноутбуци, тоест би трябвало да ми върши работа? Щом даже и за игри става, не трябва да има проблем с бързо зареждане на сайтове и стандартна работа с ненатоварващи програми.
8 GB RAM са малко, не се подвеждай. Минимума ти е 16.
 
Отвратителен лаптоп, освен ако няма да играеш игри.

ПС: И за игри не бих го взел.
 
Отвратителен лаптоп, освен ако няма да играеш игри.

ПС: И за игри не бих го взел.

Добре, препоръчай ми някой друг, който ще ми свърши работа?
Заради марката ли не е ок този? Тъй като на характеристиките отговаря.
 
То е малко субективно и въпрос на приоритети. Аз харесвам Тинкпадове и Макбуци. На Дел бизнес-серията Латитюд била добра също но нямам опит с тях.

Бюджетът ти е малък за хубав нов лаптоп освен ако не гледаш само характеристика на хартия и игнорираш качество на изработка, материали, клавиатура, тъчпад,.... Аз бих взел втора употреба - "обновен", демек почистен и т.н. от някоя по-читава фирма.

Макбук втора употреба - по-скоро не. Достатъчно чупливи са си поначало.

Това ми изглежда добре (не съм виждал модела наживо):
хем 4-ядрен процесор, хем лек. Ама клавиатурата скандинавска.
 
Поиграй си с филтрите според бюджета. От тея съм купил над 20 лаптопа, всичките употребявани, всичките работят все още. Дават се с гаранция, въпреки че са употребявани. За 1000 лв. ще вземеш нещо наистина много добро, дето ще е далеч пред каквото и да е ново.


Повечето лаптопи си идват с валиден стикер за лиценз на уина.
 
Последно редактирано:
Бих те посъветвал да си вземеш нов, с оглед на ограничения ти бюджет, нещо от следните производители: Dell, Asus, HP, Lenovo (последователността на изреждане не е случайна).
Задължително гледай лаптопа да е с SSD. Липсата на такова в текущия ти дразнещ Ейсър е една от основните причини за тромавостта му. Не взимай лаптоп с конвенционален HDD, с идеята после на негово място да слагаш SSD. SATA3 SSD-тата, спрямо тези на PCIE са от 5 до 10 пъти по-бавни, също живота им е от 2 до 5 пъти по-кратък.
RAM-та, щом ще си с Windows наистина е добре да е 16GB. Процесора ако е интелски - i5.
 
Бих те посъветвал да си вземеш нов, с оглед на ограничения ти бюджет, нещо от следните производители: Dell, Asus, HP, Lenovo (последователността на изреждане не е случайна).
Задължително гледай лаптопа да е с SSD. Липсата на такова в текущия ти дразнещ Ейсър е една от основните причини за тромавостта му. Не взимай лаптоп с конвенционален HDD, с идеята после на негово място да слагаш SSD. SATA3 SSD-тата, спрямо тези на PCIE са от 5 до 10 пъти по-бавни, също живота им е от 2 до 5 пъти по-кратък.
RAM-та, щом ще си с Windows наистина е добре да е 16GB. Процесора ако е интелски - i5.
Това примерно? С 500GB SSD е 1600 лв., отговаря на всички други характеристики, не знам само дали има букви на кирилица на клавиатурата, може би няма...
 
Бих си взел този: ASUS ZenBook 14, но варианта му с повече RAM.
За мен геймърство и лаптоп са взаимно-изключващи се понятия и като ползвател на различни MacBook Pro модели от последните вече 11 години ме влекат повече ултрабуковете. :)
Иначе и един инспирон на дел би ти свършил работа, като този например: линк.
 
Бих си взел този: ASUS ZenBook 14, но варианта му с повече RAM.
За мен геймърство и лаптоп са взаимно-изключващи се понятия и като ползвател на различни MacBook Pro модели от последните вече 11 години ме влекат повече ултрабуковете. :)
Иначе и един инспирон на дел би ти свършил работа, като този например: линк.

Да, като разглеждам в този сайт и въведа обсъдените по-горе критерии, съобразени с бюджета, а именно 16гб RAM, i5 или i7 процесор, Full HD и 15+ инча, понеже искам да е с по-голям екран, остават няколко варианта:

1) Dell Inspiron 3580, който си посочил, като недостатък мога да кажа, че видео картата е по-малка - 2 ГБ и няма подсветка на клавиатурата, а ми се иска да има.
2) HP Gaming Pavilion 15, който има видео карта 4 ГБ и има подсветка, струва ми се странен екрана, не знам дали е стабилен, ще видя повече ревюта за този модел, тъй като по характеристики е много добре, но може да има нещо важно, което да пропускам
3) HP ProBook 450 G6, видео картата пак е 2 ГБ, няма подсветка, пише че има четец за пръстови отпечатъци, не знам дали ми трябва, чел съм, че не върши кой знае каква работа
4) HP Pavilion 15-cs0063nu, този с така интересно име има 4ГБ видео и подсветка, но вече отива към 2000 лв.

Може би ще е един от тези 4те, напредвам малко по-малко :D
А на старият лаптоп, той е почти нов и не е ползван много, има ли вариант да му сложа SSD щом това е сред основните проблеми и да го дам да се ползва в офиса? Става въпрос там само за отваряне на сайтове, дори и фотошоп няма да се ползва...


 
козела имат добри втора ръка
 
Човека търси стандартен лаптоп за елементарна работа. Смисъл от втора ръка би имало ако търси някой супер-компютър, струващ като нов примерно над 6000лв. Но ако е за такива пари, аз лично отново не бих рискувал с решение втора употреба.
Когато правиш инвестиция е хубаво да можеш максимално да разчиташ на същата.

Към автора, от изброените от теб най-добър е скъпия HP, на второ място слагам геймърския.
 
Благодаря много за съветите, поръчах HP Gaming Pavilion 15, характеристиките са добри, цената също, а визията ми допада, че е по-нестандартна и разчупена. Като го получа и поработя малко с него ще дам допълнително мнение. Надявам се да ми върши работа, предвид факта, че няма да пътувам често с него, се надявам че няма да е проблем издръжливостта.
 

Горе